VIII PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH - 2009 ! RUSZAMY W CZWARTEK 26 MARCA GODZ. 8.30 ! ZAPRASZAMY !

Rok szkolny 2008/2009

PROGRAM VIII PRZEGLĄDU TEATRÓW DZIECIĘCYCH
26 MARCA 2009 r. ORGANIZATORZY:
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KLĘCE
GMINNY OŚRODEK KULTURY W NOWYM MIEŚCIE NAD WARTĄ
PATRONAT: PHYTOPHARM KLĘKA S.A.

Zapowiedzi projektu COMENIUS w naszej szkole:

23 marca - ŚWIATOWY DZIEŃ WODY !
7 kwietnia - Podsumowanie I etapu -
Wizyta nauczycieli z Niemiec i Włoch !

Niedługo kończymy I etap ! - PRACE DZIECI !


22,23 stycznia - Dzień Babci i Dziadka
w oddziale przedszkolnym i przedszkolu !

Wnuki spisały się na medal ! W oddziale przedszkolnym zaprezentowały babciom i dziadkom przedstawienie, zorganizowano loterię fantową oraz wystawę prac dzieci. W sali pałacu w Klęce, dzieci z grup 3-4 - latków i 5-latków zaprezentowały programy artystyczne, były życzenia w kształcie serduszek, loteria i sprzedaż prac wychowanków ! Dziękujemy bardzo dzieciom, nauczycielkom oraz Radzie Rodziców za pomoc w organizacji uroczystości !


16 stycznia - COMENIUS: "Ochrona lasów łęgowych i starorzeczy w Nadleśnictwie Jarocin" - prezentacja multimedialna !

Klasy V, VI spotkały się z przedstawicielami Nadleśnictwa Jarocin. Panowie: Hubert Przybylski i Jakub Wojdecki przygotowali prezentację na temat znaczenia wody w środowisku naturalnym człowieka. Przypomniano wiadomości dotyczące obiegu wody w przyrodzie, a także przedstawiono etapy jej uzdatniania. Prowadzący poruszyli aspekty ochrony przyrody w naszym ktraju i w najbliższej okolicy. Główny temat to ochrona lasów łęgowych będących walorami Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego, a których istnienie zależy od odpowiednich warunków hydrologicznych. Konieczne jest więc zwiększenie retencji w starorzeczach, stąd unijny projekt realizowany właśnie w tym zakresie przez nadleśnictwo. Goście zostali obdarowani opracowaniem dr. Jerzego Jambora, prezesa Phytopharm Klęka S.A., dotyczącym ziół występujących na naszym terenie, my zaś zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Czeszewie. (opr. T.Rudowicz)


13 stycznia - Sezon muzyczny rozpoczęty !

Dzisiejszy dzień to muzyczna gratka dla uczniów ! Najpierw dla najmłodszych klas wystąpiło Wielkopolskie Biuro Koncertowe z programem poświęconym twórczości Fryderyka Chopina. Później dla klas IV - VI zagrała Filharmonia Poznańska. W taki sposób zainugurowaliśmy w naszej szkole kolejny muzyczny sezon !


18,19 grudnia - Wigilia w oddziale przedszkolnym, szkole i przedszkolu !


17 grudnia - Kolędowanie przedszkolne rozpoczęte !

Dzieci z Przedszkola w Klęce odwiedziły dziś oddział przedszkolny. Na wszystkich czekała wspaniała niespodzianka. Czuliśmy się, jak w prawdziwym teatrze, bowiem 6-latki z paniami: Anitą, Zosią, Ulą i Darią przygotowali cudowne jasełka bożonarodzeniowe. Dzieci zagrały fantastycznie i zebrały gromkie oklaski. W nagrodę zostały obdarowane przez przedszkolaki ogromnymi lalkami ! DZIĘKUJEMY ! Potem były jeszcze życzenia, upominki i pierniki upieczone przez... 6-latki ! PYCHA !


14 grudnia godz. 15.00 - Kolejny "Wielki Kiermasz Świąteczny" za nami !

Sprawczyniami całego "zamieszania", były jak co roku panie: Anna Gabrysiak i Katarzyna Moś. To one skrzyknęły dzieci, pozostałych nauczycieli, rodziców do pracy nad ozdobami świątecznymi, które dziś sprzedawaliśmy. Kiermasz jest również okazją do zaprezentowania pracy wykonywanej przez dzieci ze swoimi wychowawcami na zajęciach szkolnych i dodatkowych. Na scenie zaprezentowali się uczestnicy projektu "Powstanie Wielkopolskie" realizowanego przez nauczyciela historii Wiesława Krzykosa, były jasełka przygotowane przez klasę VIa wraz z nauczycielem Szymonem Cypryanem, potem życzenia od pani dyrektor Róży Doerffer - Jambor, na końcu zaprezentowały się chóry szkolne. Młodsze dzieci to podopieczne Urszuli Patelki i Renaty Janickiej, starsi śpiewacy pod kierunkiem Katarzyny Jankowskiej. Jako solista wystąpił na keyboardzie Olek Hyżorek. Dziękujemy twórcom ludowym, którzy dziś razem z nami świętowali nadchodzące Boże Narodzenie. Frekwencja miejscowej społeczności przerosła dziś nasze oczekiwania ! Dziękujemy i zapewniamy za rok "Kiermasz" na jeszcze większej sali ! Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych, zarówno w Szkole Podstawowej w Klęce, jak i w Przedszkolu w Klęce zostanie całkowicie przekazany na organizację dla dzieci dodatkowych atrakcji i imprez. Pierniki przygotowane przez nasze panie kucharki to "niebo w gębie" ! ZAPRASZAMY ZA ROK !9 grudnia - Przygotowania rodziców i nauczycieli.


5 grudnia - Wyprawa "Uwolnić Mikołaja" !

Przed dziećmi z przedszkola oraz "zerówki" postawiono dziś bardzo trudne zadanie ! Wybraliśmy się na pomoc Mikołajowi uwięzionemu w lochach stacji kolejowej w Zaniemyślu. W wagonikach wąskotorówki odjeżdżającej ze Środy Wlkp. było bardzo wesoło i gorąco ! Harcerze będący pomocnikami Mikołaja uczyli nas piosenek i "tajemnego zaklęcia". Po śladach widocznych za oknem kolejki dotarliśmy na miejsce. Każda grupa samodzielnie za pomocą hasła uwalniała Mikołaja, który rewanżował się wspaniałymi upominkami. W drodze powrotnej były jeszcze lizaki w kształcie znaku kolejowego. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Środzie Wlkp. oraz zarządowi Koleji Wąskotorowej za zaproszenie na wspaniałą wyprawę !


27 listopada - Super wycieczka przedszkola i oddziału przedszkolnego,
czyli... 3 w 1 !!!

Nasze przedszkolaki okazały się dziś bardzo dzielne i wytrzymałe ! Wycieczka do Czerniejewa i Gniezna dostarczyła nam mnóstwa atrakcji. Najpierw w fabryce krówek poznaliśmy proces produkcji tych słodyczy. Można było spróbować cieplutki cukierek prosto ze stołu pań, które ręcznie je pakowały. Pycha ! Następnie w Teatrze im. A.Fredry w Gnieźnie obejrzeliśmy wspaniały spektakl "Piękna i bestia". Nawet 3 i 4-latki nie bały się za bardzo tytułowego bohatera ! Na koniec złożylismy wizytę w fabryce bombek. Ręczne malowanie świątecznych ozdób to naprawdę trudna i precyzyjna praca. Z wycieczki przywieźliśmy ... no właśnie, tego dowiemy się już niebawem, na Mikołaja !


25 listopada - Światowy Dzień Misia Pluszowego !
Święto w przedszkolu i oddziale przedszkolnym !

Na ten dzień wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością. Już od kilku lat wiemy, że własnie 25 listopada kochana, poczciwa, pluszowa zabawka obchodzi swoje urodziny ! W przedszkolu i szkole było jak na prawdziwym przyjęciu. Najpierw pani bibliotekarka Irena Farfus przeczytała zabawne przygody misiów w literaturze dziecięcej. Potem uczniowie prezentowali wykonane przez całe rodziny misie. Były niedźwiadki z waty, kartonu, włóczki, plasteliny, materiału do wyboru, do koloru ! Dzieci otrzymały z rąk pani dyrektor Róży Doerffer - Jambor dyplomy za piękne prace. A potem to już jak na prawdziwym przyjęciu urodzinowym ! Ciasto czekoladowe ze świeczką wykonane WSŁASNORĘCZNIE przez dzieci !!! Ale było pysznie !!!
Przedszkolaki ponadto wykonały pracę plastyczną pod hasłem „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”, urodzinową czapeczkę oraz rozwiązywały zagadki o "misiowej" tematyce. Urodzinowy tort ufundowała Pani Lidia Gurgul, a pluszowe zabawki dla każdej grupy pani Małgorzata Hoffmann. Dziękujemy w imieniu dzieci i... misiów oczywiście !


11 listopada - Akademia z okazji "Święta Niepodległości" !

Uczniowie Zespołu Szkół w Klęce z nauczycielem historii panem Wiesławem oraz nauczycielką muzyki panią Kasią, przygotowali dla młodszych kolegów oraz rówieśników "kartkę z dziejów naszego narodu". Teksty, wiersze, piosenki żołnierskie oraz równoległa prezentacja multimedialna zaciekawiły wszystkich. To była swoista podróż do przeszłości, poznanie bohaterskich postaw naszych rodaków w walkach z najeźdźcami. Wiemy już komu zawdzięczamy to, że żyjemy dziś w wolnym, niepodległym kraju.


6 listopada - Pani Ania "załatwiła" czek !
5.500 zł od WBK !

"Dziecięcy Bank Uśmiechów" znów zawitał do naszej szkoły ! Było to możliwe dzięki zaangażowaniu pani Ani, która co roku stara się o pieniądze, przeznaczane potem dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. W okresie zimowym nie zabraknie uczniom ciepłych ubrań ! Dziękujemy dyrektorowi BZ WBK, który gościł w naszej szkole !


4 listopada - COMENIUS - Fotografujemy "Stare dorzecze Warty" !

Punktualnie o 14.00 wyruszyliśmy spod szkoły w kierunku "starego dorzecza Warty". Jest to miejsce szczególnie urokliwe, dlatego wybraliśmy je na temat naszego pierwszego spotkania fotograficznego w ramach projektu Comenius. Po wyczerpującej wędrówce i dotarciu na miejsce przystąpilismy do degustacji przyniesionych smakołyków, nie zapomnieliśmy również o wygłodzonych łąbędziach ! Potem było już tylko fotografowanie. W drodze powrotnej po zapadnięciu zmroku nie obyło się bez pokonywania "drzewnego" toru przeszkód oraz zaliczenia prawdziwego chrztu odwagi ! Nie wszystkim udało się przejść przez ciemny las, gdy za krzakami czają się koledzy i koleżanki, ale zabawy było co niemiara ! Niebawem kolejny plener ! Zapraszamy !


27 października - "Pierwszaki" prawdziwymi uczniami, czyli...
PASOWANIE !

Już od rana na sali gimnastycznej można było zauważyć krzątanie się pana Tomka. Co to za okazja ? Oczywiście 7-latki mają dziś pasowanie na uczniów Zespołu Szkół w Klęce ! Niepewne pierwszaki zasiadły na honorowym miejscu przygotowanym przez wychowawczynie: Lidię Baczyńską i Małgorzatę Mazurkiewicz. Trema zniknęła, gdy na sali pojawili się rodzice ! Dzieci zaprezentowały wspaniały program artystyczny, złożyły przysięgę i zostały olbrzymim ołówkiem pasowane na uczniów I klasy ! Gratulujemy ! Dumni ze swoich pociech rodzice mogli po uroczystości skorzystać ze spotkania profilaktycznego z pracownicą Sanepidu , panią Anną Mendyką.


17 października - Z Pekinu do ... Klęki !
Rałał Wieruszewski i Mieczysław Kaczor naszymi gośćmi !

Dzis do naszej szkoy przyjechali: jeden z najwybitniejszych polskich lekkoatletów Rałał Wieruszewski i trener mistrzów Mieczysław Kaczor ! Medalista Mistrzostw Świata i Europy przedstawił prezentację dotyczącą jego startów na olimpiadach w Atenach w 2004 roku i Pekinie w 2008 roku ! Pan Mieczysław Kaczor opowiadał o swoich obecnych wychowankach ! Wszystkich nas to zafascynowało, były pytania do mistrza i trenera. Panowie zgodzili się złożyć autografy na koszulkach, które będą jednymi z nagród w sportowej loterii UKS. Po raz pierwszy w historii szkoły utworzyła się kolejka do pana Rafała Wieruszewskiego na odległość kilkudziesięciu metrów ! Podpisy były składane na pocztówkach przywiezionych przez sportowca, plecakach oraz koszulkach gimnastycznych. Z rąk gości dyplomy odebrali najlepsi biegacze z naszej szkoły. Główny sponsor UKS "Ziółka" Klęka, pan Arkadiusz Nawrocki, właściciel zakładu meblowego NAKPOL, ufundował lekkoatlecie biurko komputerowe, czym bardzo ucieszył obdarowanego, który właśnie... wprowadza się do nowego mieszkania ! Gratulujemy ! Goście otrzymali również książki z dedykacjami autora, prezesa "Phytopharm" Klęka dr. Jerzego Jambora. Zaproszenie do szkoły tak znanych sportowców przez pana Irka Janickiego to był "strzał w dziesiątkę !". Przeżyliśmy niezapomniane chwile, a może już niedługo ktoś z Zespołu Szkół w Klęce wystąpi na olimpiadzie... Trzymamy kciuki za naszego mistrza Polski - Tomka Lipieckiego !


15 października - Comenius ! Zadania rozdane uczniom !

Uczniowie Zespołu Szkół w Klęce dokonali wyboru zadań realizowanych w I etapie naszego projektu współpracy Comenius. Oto one:
Zadanie 1 - opiekun: Urszula Patelka - Projekt plastyczny.
Zadanie 2 - opiekun: Szymon Cypryan - Projekt regionalny.
Zadanie 3 - opiekun: Artur Pachala - Projekt fotograficzny.
Zadanie 4 - opiekunowie: Irena Farfus, Katarzyna Moś - Projekt dziennikarski.
Zadanie 5 - opiekun: Teresa Rudowicz - Projekt przyrodniczy.
Zadanie 1 - opiekun: Lidia Chwiołka - Baczyńska - Projekt ekologiczny.13 października - Wiele atrakcji na Dzień Nauczyciela !

To był szczególny dzień ! "Filharmonia Poznańska" zagrała dla uczniów klas V-VI, "Jesienne przygody Kubusia Puchatka" obejrzały maluchy z przedszkola, oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I-III. O 10.30 wszyscy stawiliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Róża Doerffer-Jambor złożyła podziękowania i życzenia wytrwałości wszystkim pracownikom oświaty z Zespołu Szkół w Klęce. Były nagrody i wyróżnienia oraz kwiaty i ... słodkie jabłka z życzeniami od Samorządu Uczniowskiego ! "Sprawczynie zamieszania", czyli panie Renata i Urszula przedstawiły ze świetnie przygotowanymi uczniami część artystyczną. 14 października dzień wolny od zajęć edukacyjnych, ale chętni uczniowie jadą do kina trójwymiarowego do Poznania !
foto: Paulina Przybył - klasa VIb6 października - Reprezentacja Zespołu Szkół w Klęce
mistrzami powiatu średzkiego w drużynowych biegach przełajowych !

To historyczny wyczyn biegaczy Irka Janickiego. W pokonanym polu pozostawiliśmy wszystkie sztafety i będziemy reprezentować Środę Wlkp. na Drużynowych Sztafetowych Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych, które już 15 października odbędą się w Racocie koło Leszna. Nasi biegacze to : Joasia Szymendera, Paulina Szulc, Linda Kasprzak, Joasia Wicijowska, Zosia Łuczak, Wojtek Idkowiak, Filip Galuba, Filip Nawrocki, Dominik Bierła i Paweł Banaszak. Gratulujemy i trzymamy kciuki !2 października - Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego
poznają pracę piekarza i młynarza !

"Maluchy" z przedszkola w Klęce oraz oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół w Klęce wybrały się ze swoimi paniami do Żerkowa. Celem podróży było zwiedzanie młyna oraz piekarni. Dzieci z ciekawością słuchały pracowników i oglądały wyposażenie obu zakładów. Teraz już wiadomo jak powstaje pyszne pieczywo. Dziękujemy za słodki poczęstunek !
1 października - Strona internetowa Zespołu Szkół w Klęce bliżej świata !

Informuję, że od 1 października strona www Zespołu Skół w Klęce została przeniesiona na szybszy, komercyjny serwer. Dlatego od dziś możemy już używać zamiennie następujących domen (adresów www): www.spkleka.eu, www.spkleka.pl, www.spkleka.org oraz równolegle funkcjonującego od 7 lat adresu www.spkleka.prv.pl. W związku z przenoszeniem danych mogą się pojawić czasowe przerwy w wyświetlaniu strony.
administrator: Artur Pachala25 września - Ruszył Comenius !

Pani dyrektor Róża Doerffer - Jambor oficjalnie zainaugurowała dziś realizację przez naszą szkołę, partnerskiego programu współpracy ze szkołami zagranicznymi "Comenius" ! Zostali przedstawieni nauczyciele koordynujący działania, dzieci dowiedziały się co i w jaki sposób będziemy wykonywać w tym roku szkolnym. "Z północy na południe", bo taki tutuł nosi nasz projekt sprawi, że dzięki internetowi nie będzie już granic między szkołami z różnych stron Europy, nie będzie również bariery językowej ! Jak to możliwe ? Śledźcie nasze działania w "Comeniusie" !25 września - "Ziemniaczane zabawy" w przedzkolu
i oddziale przedszkolnym !

Działo się dziś w przedszkolu, oj działo ! Maluchy wykonywały ziemniaczane ludki i stemplowały plakaty ziemniakami. Oddział przedszkolny wyruszył na ogródek do pani Zosi pooglądać jesienne porządki. Było ognisko, a potem degustacja ziemniaków w mundurkach i gzika ! Smakowało dzieciom z przedszkola i szkoły, aż im się uszy trzęsły :)25 września - Klasowe prezentacje na "Święto Ziemniaka" !

W Zespole Szkół w Klęce wielkie święto obchodził... ziemniak ! To takie ciekawe, czasami niedocenione warzywo. Dowiedzieliśmy się o jego pochodzeniu, składnikach odżywczych, typowych i nietypowych wytworach, do których może być wykorzystany. Każda klasa wypadła na ...ziemniaka, o przepraszam, oczywiście na medal !25 września - Mistrzostwa w biegach przełajowych !

Mamy nowych mistrzów na rok szkolny 2008/2009 ! Gratulujemy ! Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Kubasik i Ireneusz Janicki.23 września - Nowość na stronie ! Forum dyskusyjne
Zespołu Szkół w Klęce ! Zarejestruj się i rozmawiaj z przyjaciółmi !
FORUM

W przyszłości forum posłuży jako platforma wymiany informacji z partnerami programu

COMENIUS.

22 września - Fotograficzny plener nowomiejski.

No i wreszcie zostaliśmy dziś pozytywnie zaskoczeni... pogodą. Prognozy były niezbyt obiecujące, a tu nagle godz. 15.00 i w Nowym Mieście nad Wartą mamy trochę słońca ! Wykorzystaliśmy to skwapliwie i w wyniku naszych łowów powstało kilka ciekawych prac. Niebawem je opublikujemy !20/21 września - Wycieczka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej
w Kotlinę Kłodzką !

Dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej działającej przy zakładach zielarskich "Phytopharm" Klęka, młodzi strażacy z naszej szkoły wyruszyli na arcyciekawą wycieczkę ! Program był imponujący ! W pierwszym dniu zwiedziliśmy Bardo Śląskie, Wambierzyce, zdobyliśmy Szczeliniec i Błędne Skały. Widok z góry był niesamowity ! Niestety tylko na odległość... 20 m, bowiem wiatr , mgła i deszcz królowały na szczytach Gór Stołowych. Jak zwykle humory jednak wszystkim dopisywały, wieczorem zwiedziliśmy Kudowę Zdrój i z widocznym na niektórych twarzach niesmakiem degustowaliśmy lecznicze wody ze źródeł naturalnych. Następnego dnia zobaczyliśmy "Kaplicę Czaszek", która wywarła na wszystkich ogromne wrażenie, przeszliśmy labirynt minerskich tuneli w Twierdzy Kłodzk oraz uczestniczyliśmy w niesamowitym pochodzie podziemnymi wyrobiskami w kompleksie Riese. Jest to powstały za czasów hitlerowskich system podziemnych hal, o których przeznaczeniu prawie nic nie wiadomo do dnia dzisiejszego. To była fantastyczna podróż w przeszłość. Niektórzy po raz pierwszy byli za granicą. Zakupy w Czechach popularnej czekolady Studenckiej oraz sławnych Lentilków to dopiero frajda ! Pełni wrażeń w niedzielny wieczór zameldowaliśmy się w Klęce. Dziękujemy zarządowi OSP oraz zakładom "Phytopharm" !20 września - Sprzątanie Świata !

Już po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnoświatowej akcji sprzątania naszych miejscowości. Mimo przenikliwego zimna uczniowie i nauczyciele stawili się punktualnie o godz. 9.00 w sobotni poranek w wyznaczonych rejonach. Aura nie dopisała, lecz nie przeszkodziło to nikomu w usuwaniu stert śmieci i odpadów, które zalegały dookoła. Sprzątanie, oprócz tego jakie korzyści przynosi, może być również świetną zabawą dla uczestników ! Odnalezione przy okazji grzyby jadalne to doskonała powtórka z przyrody, a dokarmianie bezpańskiego pieska to lekcja szacunku dla zwierząt i przyrody ! Potem już tylko segregacja zebranych śmieci i z poczuciem dobrze spełnionego zadania powróciliśmy do swoich domów.Sukcesy naszych uczniów na I czwartku lekkoatletycznym
w Środzie Wlkp. !!!

Skok w dal kl.IV - I miejsce Filip Nawrocki - 4,21 m
Bieg na 60 m - I miejsce - Filip Narocki - 9,14
II miejsce Damian Janiszewski - 9,67
Bieg na 300 m kl. IV dz. - II miejsce Joanna Wicijowska - 52,13 s
Bieg na 60 m kl. V - I miejsce - Filip Galuba - 9,39
GRATULUJEMY !

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, NAUCZYCIELI, RODZICÓW, MIESZKAŃCÓW GMINY I OKOLIC NA FESTYN RODZINNY,
KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 28 WRZEŚNIA !!!
BĘDZIE TO JEDNOCZEŚNIE OFICJALNE ROZPOCZĘCIE PRZEZ ZESPÓŁ SZKÓŁ W KLĘCE UDZIAŁU W WIELOSTRONNYM PROJEKCIE PARTNERSKIM SZKÓŁ COMENIUS !!!
Nasi partnerzy to: Grundschule Geiselsberg (Włochy) oraz Städt. Gemeinschaftsgrundschule 5 Eberhardt-Wildermuth (Niemcy)
Prace organizacyjne przy projekcie.


Projekt Comenius

15 września "Gorączka złota" czyli... na Akademii Filmowej !

To była gratka filmowa. Słynna tragikomedia Charliego Chaplina "Gorączka złota" z akompaniamentem na żywo zespołu muzycznego ! Coś takiego wielu z nas widziało i słyszało po raz pierwszy. Projekcje są możliwe dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Jarocin XXI, gdzie prężnie działają nasze panie polonistki: Monika i Justyna. Dziękujemy !2 sierpnia 2008 r. - XI Turniej Piłkarski Drużyn Zakładowych
o Puchar Wójta Gminy Nowe Miasto nad Wartą,
pod patronatem UKS "Ziółka" Klęka !
więcej na www.spkleka.uks.prv.pl
14 - 23 lipca - Obóz sportowo - wypoczynkowy - Myślibórz 2008 !
Oj, działo się, działo ...
Płyty ze zdjęciami do odbioru we wrześniu.

9 czerwca - Piłkarze z Zespołu Szkół w Klęce
zwyciężają w turnieju im. Macieja Udzika !

Ogromny sukces odnieśli młodzi piłkarze trenowani przez Irka Janickiego ! Zaproszeni w ostatniej chwili do rywalizacji, pozostawili w pokonanym polu 15 drużyn ze szkół powiatu jarocińskiego ! W meczu półfinałowym pokonaliśmy faworyzowaną drużynę SP nr 2 w Jarocinie, a w finale rozgromiliśmy zwycięzcę z ubiegłego roku - SP w Witaszycach 4:0 ! Należy dodać , że turniej przygotowany przez rodzinę zmarłego nauczyciela, Macieja Udzika oraz władze miasta, rozgrywany był na wzór Euro 2008 i reprezentowaliśmy w ten sposób drużynę Włoch. Miłosz Kurzawa zdobył tytuł najlepszego bramkarza, a Filip Nawrocki najbardziej wartościowego gracza ! Jeden z organizatorów, Sławek Udzik podsumował zawody: " Gdybym wiedział, że z wszystkimi wygracie to bym się nad zaproszeniem zastanowił" :) Oczywiście był to żart nauczyciela wychowania fizycznego z Kotlina, który był pod wrażeniem naszej gry ! Dziękujemy za zaproszenie i w przyszłym roku znowu godnie wystąpimy w turnieju dla mojego przyjaciela ze studiów Maćka Udzika. (A.Pachala)29 maja - Historyczne wydarzenie w naszej szkole !
Uniwersytet Otto Friedricha - Bamberg w Klęce !

Dziś doszło do historycznego wydarzenia w dziejach naszej szkoły ! Dzięki staraniom pani dyrektor Róży Doerffer - Jambor, gościliśmy studentów i profesorów, jednego najstarszych niemieckich uniwersytetów w Bambergu ! Specjaliści resocjalizacji poprowadzili w 4 grupach dziecięcych zajęcia. Radości było co niemiara, nasze pociechy chętnie i łatwo porozumiewały się w języku niemieckim, bądź pomagały sobie gestami. Wysłuchaliśmy wykładów przygotowanych przez absolwentów resocjalizacji: Justynę Szczepaniak i Artura Pachalę. Działalność i strukturę Ośrodka Pomocy Społecznej przedstawiła pani dyrektor Danuta Halek, a o diagnozie w klasach początkowych opowiedziała Urszula Patelka. Studentka z Niemiec wyłożyła wszystkim, jak wygląda działalnośc resocjalizacyjna u naszych zachodnich sąsiadów. Najwięcej pracy miały oczywiście tłumaczki: Iza Zwierzchlewska i niemiecka studentka z "polskimi korzeniami" Marlena Obersdorf. Nasi goście to niezwykle sympatyczni studenci, których chętnie będziemy gościć w kolejnych latach ! Spotkanie, w którym brała udział cała Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Klęce, zakończyło się wymianą podarunków.


1 kwietnia - Ponad 200 aktorów w naszej szkole !
To nie Prima Aprilis!
VII Przegląd Teatrów Dziecięcych Klęka 2008

To niewiarygodne ! W tegorocznym przeglądzie uczestniczyło ponad 200 aktorów z 6-sciu szkół ! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy od lat bawią się z nami i w ten sposób obchodzą Międzynarodowy Dzień Teatru. Na VII Przeglądzie Teatrów Dziecięcych Klęka 2008 pojawiło się wiele znanych osób, którym rozwój dzieci nie jest obojętny ! Na widowni zasiadł Starosta Średzki, pan Piotr Piekarski, księża: dziekan i proboszcz, dyrektorzy szkół z gminy Nowe Miasto nad Wartą oraz instytucji wspierających edukację, a także rodzice i opiekunowie najmłodszych aktorów ! Dziękujemy zakładowi "Phytopharm Klęka S.A", na który zawsze możemy liczyć przy realizacji naszych przedsięwzięć. Do zobaczenia za rok !

Zespół Szkół w Klęce "Witajcie w naszej bajce".Przedszkole w Klęce "Bałwankowe opowieści".
Szkoła Podstawowa w Słupi Wielkiej "Spełnienie marzeń dziewczynki z zapałkami".Zespół Szkół w Chociczy "Bahaterowie bajek prezentują swoje kraje".
Oddział przedszkolny "Szewczyk dratewka".Szkoła Podstawowa w Boguszynie "Diablikowe psoty".
Szkoła Podstawowa w Kolniczkach "Ekoludki ratują świat".Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Wlkp. "Kopciuszek".
Wręczenie dyplomów i nagród książkowych. Najlepsza aktorka i najlepszy aktor przeglądu.
Zaproszeni goście. VII Przegląd Teatrów Dziecięcych w całej okazałości.