Życzymy Wam uczniowie dużo sukcesów w nowym roku szkolnym !
15 czerwca - UWAGA UCZNIOWIE i RODZICE !
DO POBRANIA WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA KLAS I-VI !
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

5 czerwca - Dzień Dziecka w naszej szkole !
To była zabawa na "102" !


"Szkoda, że już koniec..." to chyba najlepsza ocena festynu jaką mogliśmy dzisiaj usłyszeć z ust dzieci ! Wszyscy bawili się doskonale i każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Były stoiska z balonami i książkami. Konkursy lepienia masy solnej, obierania jabłek, kręgle. Warsztaty budowy latawców i zbijania domków z desek. Ogromna kolejka ustawiała się do malowania twarzy i loterii fantowej. Dokończyliśmy mistrzostwa szkoły w piłce nożnej, dużym zainteresowaniem cieszyła się trampolina i zamek dmuchany. Wielkie brawa zebrały tancerki z II, V, i VI klasy. Posilaliśmy się kiełbaskami z grilla i domowymi wypiekami. Duże wrażenie zrobił na wszystkich pokaz taekwondo w wykonaniu UKS "Biały Tygrys" Jarocin. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali te wspaniałe atrakcje dla naszych najmłodszych i tych ciut starszych !


3 czerwca - - Pieszy rajd - Czeszewo 2009 !
Nawet burza pod namiotami nam niestraszna !25 maja - Jeden z największych sukcesów sportowych w hitorii szkoły !
"Ziółka" Klęka Mistrzyniami Wielkopolski w Pucharze Tymbark-PZPN !

Jechaliśmy dziś na finał województwa wielkopolskiego do Błażejewka znając swoją wartość. Julia Cicha i Julia Mikołajczak to zawodniczki, o które już w zeszłym roku pytali trenerzy najlepszych krajowych zespołów żeńskich. Alicja Krzykos, Sandra i Laura Cichoń, Agata Kaczmarek, Julia Hemmerling, Julita Jujka i Maja Szewczyk to już sprawdzone piłkarki. Doskonale wkomponowała się w zespół pozyskana z "Salezjanek Poznań" Weronika Wisoky.
Już pierwszy mecz to konfrontacja zespołów, które spotkały się w ubiegłym roku w finale ! Cóż za emocje ! prowadzimy 2:0, jednak za chwile "Wilczki" Wilkowyje doprowadzają do remisu. Do przerwy 2:2. Po wznowieniu obejmujemy prowadzenie na 3:2 i za chwilę jest już 4:2. Wilczki walczą - pada bramka kontaktowa. Decydujący cios zostaje zadany przez duet - Julia Mikołajczak i Julia Cicha. Koronkowa akcja i... wygrywamy 5:3 !!! To jednak dopiero połowa w drodze do ogólnopolskiego półfinału !
Tylko 20 minut przerwy na regeneracje i kolejny przeciwnik: "Tęcza" Leszno. Wielka niewiadoma, gramy z mistrzyniami okręgu leszczyńskiego po raz pierwszy. Pierwsza połowa to koncert gry UKS "Ziółka" Klęka ! 2:0 po asystach Weroniki Wisoky do obu Julek ! Po przerwie trzecia bramka i.. w poczynania dziewczynek wkrada się wyraźne rozluźnienie. Leszczynianki szybko zdobywają dwa gole i znowu zanosi się na horror w końcówce ! Wtedy trener Irek Janicki dokonuje roszad w ustawieniu. Weronika Wisoky po indywidualnej akcji zdobywa bramkę na 4:2 ! MAMY PÓŁFINAŁ POLSKI W ŁODZI ! Dziewczynki szaleją, padają sobie w ramiona ! Potem już tylko odebranie nagród od tymbarkowego "Kubusia", mi.in. wielki puchar i... dwytygodniowy obóz przygotowawczy we Wronkach !
Dziewczęta z Klęki będa reprezentowały w Łodzi Wielkopolski Związek Piłki Nożnej ! GRATULUJEMY !

21 maja - IIIa i IIIb gościły w stolicy Polski !

To było niesamowite przeżycie. Tylko dwoje, spośród 33 uczniów biorących udział w wycieczce odwiedzało już kiedyś Warszawę. Największe wrażenie zarówno na dzieciach, jak i rodzicach wywarły Łazienki Królewskie, Stare Miasto oraz widok z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Po stolicy podróżowaliśmy oczywiście ... metrem ! Odwiedzamy stolicę Polski co 3 lata, więc teraz kolej na obecnych "sześciolatków".


14 maja - Sportowcy z Klęki w programie TVP Poznań
"KOLEJORZ GOL !"
Materiały dzięki uprzejmości TVP Info Poznań.
Pobierz program TV - prawy klik - zapisz element docelowy jako...


12 maja - IV-te klasy z kartami rowerowymi !

Pierwszy poważny egzamin w życiu dotyczący poruszania się pojazdem po drogach, zdawały dziś IV-te klasy. Stojąc w szeregu przed policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego, niektórym troszeczkę "drżały łydki". Po wysluchaniu instruktażu dzieci przystąpiły do egzaminu praktycznego. Kilkoro musiało poprawić swój przejazd, ponieważ sygnalizowanie skrętu musi być bardzo widoczne ! Podsumowanie wypadło jednak imponująco ! Uczniowie potrafią bezpieczne jeździć na rowerze i niebawem otrzymają swoje "pierwsze prawo jazdy" ! Gratulujemy !


Dziewczęta zwyciężają w Turnieju Tańca Nowoczesnego !

Kasia Kubasik doskonale przygotowała dziewczęta do turnieju tańca w Środzie Wlkp. ! Nasze "piratki" zajęły pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. Brawo !
Pobierz film z występem naszych dziewcząt w formacie mov - prawy klik - /zapisz element docelowy jako.../ Darmowy odtwarzacz Quick Time Player - tutaj


4 maja - Dzień św. Floriana ! Ochotnicza Straż Pożarna Klęka
w naszej szkole i przedszkolu !

Jak co roku gościliśmy 4 maja w murach naszej szkoły strażaków z OSP Klęka. Dzisiejsza wizyta miała jednak charakter szczególny. Panowie ufundowali dla 3 uczniów z naszej szkoły wycieczkę do Rakoniewic ! Warunkiem było uczestnictwo w konkursie plastycznym. Wybrano prace: Julii Mikołajczak z kl. IIIb, Joli Mirowskiej oraz Moniki Kasprolewicz z klasy IIIb. Gratulujemy ! Potem był pokaz techniczny oraz szybki kurs "pierwszej pomocy" przeprowadzony na panu... Arturze :)


30 kwietnia - Wspaniała zabawa dzieci przedszkolnych
w "Bajkolandzie" !

Wielka radość ogranęła grupę 3,4,5,6 latków z przedszkola i oddziału przedszkolnego w Klęce, gdy weszliśmy do pomieszczeń "Bajkolandu" w Ostrowie Wlkp. Zabawa trwała ponad 2 godziny ! Było wspinanie, zjeżdżanie, wdrapywanie się, skakanie, jeżdżenie, a więc rozwijanie sprawności fizycznej na najwyższym poziomie !


23 kwietnia - Wielkie gotowanie Spaghetti Bolognese
na kółku "Unia Europejska dla najmłodszych - Italia" !


22 kwietnia - Dziewczęta z Klęki
w finale Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeju !

Półfinał w Zbąszyniu:
ZS Klęka - SP nr 20 Poznań - 3:2
ZS Klęka - SP Mąkolno - 5:2
ZS Klęka - SP Zbąszyń - 1:0

Awans do finału: ZS Klęka , SP nr 20 Poznań !!!


16 kwietnia - Sukcesy młodych sportowców z naszej szkoły !

Ostatnie dni obfitowały w wiele wydarzeń sportowych, na których spore sukcesy odnosili nasi uczniowie trenowani przez Irka Janickiego i Kasię Kubasik. Dziewczęta wygrały w Śremie Rejonowe Mistrzostwa Unihokeja Dziewcząt i zagrają w półfinale wojewódzkim 22 kwietnia (Zbąszyń). Przypominamy, że bronimy w tym roku brązowego medalu z ubiegłorocznych Mistrzostw Wielkopolski.


Doskonale zaprezentowali się nasi tenisiści stołowi na finałowym turnieju Mistrzostw Dziewcząt i Chłopców - Rejon Poznań Wschód, rozegranym w Jarocinie. III miejsce (najlepsze w historii występów uczniów z Klęki) zajęła Joanna Wicijowska, VII była Agnieszka Zalewska. Wśród chłopców na IV pozycji uplasował się Wojtek Idkowiak, a VII był Kamil Idziaszek.


Piłkarze z Klęki wystąpili w kilku wiosennych turniejach. Chłopcy zajęli I miejsce w Turnieju im. Andrzeja Zatona w Dominowie, wygrywając w finale ze Szkoła Podstawową ze Starkówca - 3:2.
Wyniki eliminacji:
ZS Klęka - SP Targowa Górka - 2:1
ZS Klęka - SP Dominowo - 7:0
ZS Klęka - SP Marzenin - 1:1
Najlepszym strzelcem turnieju został Filip Nawrocki - zdobywca - 8 bramek !


9 kwietnia - - Pożegnanie włoskich pedagogów !

Nasi przyjaciele z Włoch dziś opuścili Polskę, jednak przed południem udało im się jeszcze zawitać do przedszkola na zajęcia pani Lucyny Pazdej, Zosi Kubiak i Joanny Krzykos. Goście zostali przez dzieci obdarowani wielkanocnymi kurczakami i pisankami. Później było spotkanie w Urzędzie Gminy w Nowym Mieście nad Wartą z wójtem Aleksandrem Podemskim i panią sekretarz Gabrielą Kosmalą. Nauczyciele z Niemiec zostaną do soboty, jutrzejszy dzień przeznaczą na zwiedzanie okolicy.


8 kwietnia - - III dzień wizyty w szkole
delegacji z Niemiec i Włoch !

Środa to kolejny bardzo pracowity dzień. Wizyta na lekcjach u pań: Uli Patelki, Renaty Janickiej i Izy Hyżorek, następnie praca w grupach roboczych Comeniusa. Po oficjalnym pożeganiu przez dzieci z naszej szkoły, wkopaliśmy przed budynkiem "drzewka przyjaźni" polsko - niemiecko - włoskiej. Duże wrażenie wywarła na gościach piesza wycieczka z Kasią Kubasik i Irkiem Janickim nad starorzecze Warty. Goście byli zachwyceni naturalnym krajobrazem naszej okolicy.


7 kwietnia - II dzień wizyty nauczycieli
z Niemiec i Włoch !

Dziś nasi goście uczestniczyli w zajęciach informatyki prowadzonych przez panią Kasię Moś, byli na lekcjach j. niemieckiego u pani Izy Zwierzchlewskiej oraz bawili się z dziećmi na sali gimnastycznej na zajęciach prowadzonych przez Anitę i Artura Pachalów. Potem była wizyta u Starosty w Środzie Wlkp. oraz zwiedzanie muzeum w Koszutach. Goście byli zachwyceni spektaklem "Skrzypek na dachu", który mieli okazję zobaczyć w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.


6 kwietnia - - Wizyta gości z partnerskich szkół
w Geiselsberg i Pantrings Hof - dzień I !

Goście z Niemiec i Włoch zostali przywitani przez panią dyrektor Różę Doerffer - Jambor oraz wójta Aleksandra Podemskiego. Uczestniczyli w prezentacji dotychczasowej pracy uczniów Zespołu Szkół w Klęce w ramach projektu, a w godzinach popołudniowych doszło do roboczego spotkania z koordynatorami działań w poszczególnych szkołach i planowania wspólnej przyszłości. Zapadła m.in. decyzja o kształcie polsko- niemiecko - włoskiego słownika na potrzeby projektu. Powstają kolejne ciekawe pomysły !


26 marca - VIII Przegląd Teatrów Dziecięcych
Klęka - Nowe Miasto n/W. za nami !
Po raz pierwszy mali aktorzy na scenie GOK !

Kolejne wielkie święto "małego teatru" odbyło się tym razem na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście n/W. Było to możliwe dzięki współpracy naszej szkoły z dyrektorem Maciejem Kuderczakiem. Ponad 150 aktorów miało okazję zaprezentować się na wielkiej, oświetlonej jupiterami scenie. Dzieci doskonale poradziły sobie z tremą i wspaniale odegrały swoje role. Gorące brawa od licznie zgromadzonej publiczności oraz zaproszonych gości raz po raz rozlegały się donośnie. Już niedługo, za rok IX przegląd, a potem... szykujemy wielki jubileusz !!! Do zobaczenia drodzy aktorzy ! Patronat nad przeglądem: Phytopharm Klęka S.A.

Otwarcie przeglądu, dyrektorzy :
Róża Doerffer - Jambor i Maciej Kuderczak.
6-latki z Klęki i "Calineczka"
Wspaniała rola Zuzi Orwat !
"Czerwony Kapturek" brawurowo zagrany
przez przedszkolaki z Klęki !
Szkoła ze Słupi Wielkiej
prezentuje "Brzydkie Kaczątko"
Rewelacyjna dekoracja !
"Księżniczka i zaczarowany Burek"
Dzieci z Kolniczek zagrały świetnie !
Po raz pierwszy dzieci ze "Stokrotki"
w Nowym Mieście n/W. Gratulacje !
Czarnoksiężnik pomieszał wszystkie bajki
Dzieci z Klęki dały sobie z nim radę !
Dzieci z Boguszyna zagrały "niebiańsko" !
Świetni z Was aktorzy !
Pan Szymon przez "różowe okulary"
wszystko filmuje z uśmiechem na ustach !
Aktorzy ze szkoły nr 3 w Środzie Wlkp.
Wspaniale bawią publiczność !
Wręczamy nagrody i wyróżnienia ! Najlepsi aktorzy: Julia Kaczmarek z Kolniczek
Wojtek Mizera z Boguszyna. Gratulujemy !

23 marca - Międzynarodowy Dzień Wody !
Prezentacje prac przez wszystkie klasy.

Przygotowania do prezentacji - warsztaty.

W ramach projektu COMENIUS obchodzimy w tym roku w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wody. Warsztaty zostały podzielone na dwie części: w środę wszystkie klasy od I-VI, pracowały nad tematami związanymi z ochroną zasobów wodnych, natomiast w poniedziałek 23 marca na holu szkolnym odbędzie się prezentacja wytworów poszczególnych grup. Temat przewodni w klasach starszych to "Znaczenie wody w życiu człowieka i sposoby jej ochrony", młodsze grupy eksperymentowały z wodą i dowiadywały się skąd tak naprawdę bierze się ten życiodajny płyn.


PROGRAM VIII PRZEGLĄDU TEATRÓW DZIECIĘCYCH
26 MARCA 2009 r. ORGANIZATORZY:
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KLĘCE
GMINNY OŚRODEK KULTURY W NOWYM MIEŚCIE NAD WARTĄ
PATRONAT: PHYTOPHARM KLĘKA S.A.


12 marca - Faworyci z Klęki nie zawodzą w rozgrywkach unihokeja !

Dziewczęta to finalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeju, jednak rozmiary wygranych, z jakimi odprawiły swoje rywalki na eliminacjach powiatowych przerosły oczekiwania wszystkich.
ZS Klęka - SP Dominowo - 15:0
ZS Klęka - SP Słupia Wielka - 12:0

Chłopcy sprawili miłą niespodziankę i po bardziej wyrównanych pojedynkach również wywalczyli awans ! Gratulujemy trenerom: Irkowi Janickiemu i Kasi Kubasik. Trzymamy kciuki na eliminacjach rejonowych !
ZS Klęka - SP Dominowo - 5:3
ZS Klęka - SP Słupia Wielka - 6:3


10 marca - Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu artystów
Wielkopolskiego Biura Koncertowego !

Wielkie brawa przywitały tancerzy Wielkopolskiego Biura Koncertowego, którzy w marcowy poranek zawitali do naszej szkoły. Dzieci z wypiekami na twarzy obserwowały wyczyny znane dotychczas z telewizyjnych programów. Każdy z nas chciałby tak wspaniale tańczyć, a ćwiczenia zaproponowane uczniom z naszej szkoły dowiodły, że to wcale nie jest rzecz niemożliwa !

Zapowiedzi projektu COMENIUS w naszej szkole:

23 marca - ŚWIATOWY DZIEŃ WODY !
7 kwietnia - Podsumowanie I etapu -
Wizyta nauczycieli z Niemiec i Włoch !

Niedługo kończymy I etap ! - PRACE DZIECI !


16 stycznia - COMENIUS: "Ochrona lasów łęgowych i starorzeczy w Nadleśnictwie Jarocin" - prezentacja multimedialna !

Klasy V, VI spotkały się z przedstawicielami Nadleśnictwa Jarocin. Panowie: Hubert Przybylski i Jakub Wojdecki przygotowali prezentację na temat znaczenia wody w środowisku naturalnym człowieka. Przypomniano wiadomości dotyczące obiegu wody w przyrodzie, a także przedstawiono etapy jej uzdatniania. Prowadzący poruszyli aspekty ochrony przyrody w naszym ktraju i w najbliższej okolicy. Główny temat to ochrona lasów łęgowych będących walorami Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego, a których istnienie zależy od odpowiednich warunków hydrologicznych. Konieczne jest więc zwiększenie retencji w starorzeczach, stąd unijny projekt realizowany właśnie w tym zakresie przez nadleśnictwo. Goście zostali obdarowani opracowaniem dr. Jerzego Jambora, prezesa Phytopharm Klęka S.A., dotyczącym ziół występujących na naszym terenie, my zaś zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Czeszewie. (opr. T.Rudowicz)


14 - 23 lipca - Obóz sportowo - wypoczynkowy - Myślibórz 2008 !
Oj, działo się, działo ...
Płyty ze zdjęciami do odbioru we wrześniu.

9 czerwca - Piłkarze z Zespołu Szkół w Klęce
zwyciężają w turnieju im. Macieja Udzika !

Ogromny sukces odnieśli młodzi piłkarze trenowani przez Irka Janickiego ! Zaproszeni w ostatniej chwili do rywalizacji, pozostawili w pokonanym polu 15 drużyn ze szkół powiatu jarocińskiego ! W meczu półfinałowym pokonaliśmy faworyzowaną drużynę SP nr 2 w Jarocinie, a w finale rozgromiliśmy zwycięzcę z ubiegłego roku - SP w Witaszycach 4:0 ! Należy dodać , że turniej przygotowany przez rodzinę zmarłego nauczyciela, Macieja Udzika oraz władze miasta, rozgrywany był na wzór Euro 2008 i reprezentowaliśmy w ten sposób drużynę Włoch. Miłosz Kurzawa zdobył tytuł najlepszego bramkarza, a Filip Nawrocki najbardziej wartościowego gracza ! Jeden z organizatorów, Sławek Udzik podsumował zawody: " Gdybym wiedział, że z wszystkimi wygracie to bym się nad zaproszeniem zastanowił" :) Oczywiście był to żart nauczyciela wychowania fizycznego z Kotlina, który był pod wrażeniem naszej gry ! Dziękujemy za zaproszenie i w przyszłym roku znowu godnie wystąpimy w turnieju dla mojego przyjaciela ze studiów Maćka Udzika. (A.Pachala)29 maja - Historyczne wydarzenie w naszej szkole !
Uniwersytet Otto Friedricha - Bamberg w Klęce !

Dziś doszło do historycznego wydarzenia w dziejach naszej szkoły ! Dzięki staraniom pani dyrektor Róży Doerffer - Jambor, gościliśmy studentów i profesorów, jednego najstarszych niemieckich uniwersytetów w Bambergu ! Specjaliści resocjalizacji poprowadzili w 4 grupach dziecięcych zajęcia. Radości było co niemiara, nasze pociechy chętnie i łatwo porozumiewały się w języku niemieckim, bądź pomagały sobie gestami. Wysłuchaliśmy wykładów przygotowanych przez absolwentów resocjalizacji: Justynę Szczepaniak i Artura Pachalę. Działalność i strukturę Ośrodka Pomocy Społecznej przedstawiła pani dyrektor Danuta Halek, a o diagnozie w klasach początkowych opowiedziała Urszula Patelka. Studentka z Niemiec wyłożyła wszystkim, jak wygląda działalnośc resocjalizacyjna u naszych zachodnich sąsiadów. Najwięcej pracy miały oczywiście tłumaczki: Iza Zwierzchlewska i niemiecka studentka z "polskimi korzeniami" Marlena Obersdorf. Nasi goście to niezwykle sympatyczni studenci, których chętnie będziemy gościć w kolejnych latach ! Spotkanie, w którym brała udział cała Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Klęce, zakończyło się wymianą podarunków.


1 kwietnia - Ponad 200 aktorów w naszej szkole !
To nie Prima Aprilis!
VII Przegląd Teatrów Dziecięcych Klęka 2008

To niewiarygodne ! W tegorocznym przeglądzie uczestniczyło ponad 200 aktorów z 6-sciu szkół ! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy od lat bawią się z nami i w ten sposób obchodzą Międzynarodowy Dzień Teatru. Na VII Przeglądzie Teatrów Dziecięcych Klęka 2008 pojawiło się wiele znanych osób, którym rozwój dzieci nie jest obojętny ! Na widowni zasiadł Starosta Średzki, pan Piotr Piekarski, księża: dziekan i proboszcz, dyrektorzy szkół z gminy Nowe Miasto nad Wartą oraz instytucji wspierających edukację, a także rodzice i opiekunowie najmłodszych aktorów ! Dziękujemy zakładowi "Phytopharm Klęka S.A", na który zawsze możemy liczyć przy realizacji naszych przedsięwzięć. Do zobaczenia za rok !

Zespół Szkół w Klęce "Witajcie w naszej bajce".Przedszkole w Klęce "Bałwankowe opowieści".
Szkoła Podstawowa w Słupi Wielkiej "Spełnienie marzeń dziewczynki z zapałkami".Zespół Szkół w Chociczy "Bahaterowie bajek prezentują swoje kraje".
Oddział przedszkolny "Szewczyk dratewka".Szkoła Podstawowa w Boguszynie "Diablikowe psoty".
Szkoła Podstawowa w Kolniczkach "Ekoludki ratują świat".Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Wlkp. "Kopciuszek".
Wręczenie dyplomów i nagród książkowych. Najlepsza aktorka i najlepszy aktor przeglądu.
Zaproszeni goście. VII Przegląd Teatrów Dziecięcych w całej okazałości.