ZAPRASZAMY CAŁE RODZINY NA FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA - ŚRODA 2 CZERWCA 2010 - ATRAKCJE: FAMILIJNE KARAOKE, GRY I ZABAWY, MALOWANIE TWARZY, LOTERIA, SKLEPIK Z TANIĄ KSIĄŻKĄ, KIEŁBASKI Z GRILLA, CIASTO, LODY, QUIZ O WODZIE i WIELE INNYCH ATRAKCJI ! ZABAWA GWARANTOWANA !

PROJEKT COMENIUS 2008-2010 - WEJŚCIE


28 kwietnia 2010-Pani Asia organizuje "Przedszkolny Konkurs Literacki"
Laureaci jadą do Chociczy na konkurs gminny.


27 kwietnia 2010 - 70. rocznica Zbrodni Katyńskiej.

Uczniowie klas VIa i VIb razem z nauczycielem historii, panem Wiesławem Krzykosem przygotowali dziś akademię poświęconą 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Podczas recytacji wierszy i odczytywania tekstów na sali panowała przenikliwa cisza. Uczniowie klas IV - VI zdają sobie sprawę jak dramatyczne zdarzenia rozgrywały się ponad 70 lat temu w okolicach Smoleńska.
NIE ZAPOMNIMY !


26 kwietnia 2010 - Mistrzynie i vicemistrzynie powiatu średzkiego
w tańcach nowoczesnych !


26 kwietnia 2010 r
Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego
"Dbamy o zdrowy uśmiech".

22 kwietnia 2010 -
"Umiem pływać - będę medale zdobywać" !

Dziś odbyliśmy już szósty wyjazd na basen w ramach projektu UKS "Ziółka" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po 3 wyjazdy mają za sobą dzieci z klas IV i VI. Ponieważ program przewidziany jest dla 40 uczniów tygodniowo, zapraszamy do udziału również dzieci z klas III. Uczniowie z tygodnia na tydzień robią coraz większe postępy. Pani Katarzyna Kubasik, instruktorka pływania prowadzi zajęcia w 3 grupach. "Jedynki" na dużym basenie bierą już udział w zawodach sztafetowych, "dwójki" radzą sobie coraz lepiej i dziś rozpoczęły zajęcia na "głębokim", natomiast "trójki" pływają już przy pomocy deski. Opiekunami w ramach projektu są: Renata Janicka, Anita Pachala, Paulina Smurawa - Mróz oraz Artur Pachala. Każde zajęcia kończą się... pysznymi lodami ! Zostało nam jeszcze 20 wyjazdów, projekt będzie prowadzony w Zespole Szkół w Klęce do końca listopada.


21 kwietnia 2010 r - - Świętujemy
Międzynarodowy Dzień Ziemi !

Dziś w szkole świętowaliśmy imieniny Ziemi, czyli jej Międzynarodowy Dzień. Najpierw były zajęcia warsztatowe w ramach projektu Comenius, potem odbyła się ogólnoszkolna prezentacja. Dzieci obejrzały film zatytułowany "Uroczysko Czeszewski Las" udostępniony nam przez nadleśnictwo Jarocin. Odpowiadaliśmy na pytania, "jakie życzenia możemy złożyć naszej planecie" ? Następnie zaprezentowaliśmy prace, które powstały w klasach I-VI. DZIŚ KAŻDY UCZEŃ WIE, ŻE NA PLANECIE ZIEMI NIE ŚMIECI SIĘ !20 kwietnia 2010 - Chłopcy Mistrzami Powiatu
w Piłce Nożnej
W turnieju im. Macieja Udzika będziemy Hiszpanią !
To zobowiązuje !
19 kwietnia 2010 r - Mistrzynie Rejonu Poznań - Wschód !
Mamy półfinał Mistrzostw Wielkopolski Unihokeja Dziewcząt !

W sali w Nowym Mieście nad Wartą zagrały: ZS Klęka, SP Łuszczanów, SP Bieganowo, SP nr 6 Śrem, SP Gułtowy, SP Niechanowo. W pierwszym bardzo zaciętym meczu podopieczne Irka Janickiego zremisowały z "czarnym koniem" mistrzostw powiatu jarocińskiego - SP Łuszczanów 1:1. Spotkanie było bardzo emocjonujące, wyrównująca bramka dla Klęki padła w ostatniej minucie spotkania ! Następnie dziewczęta z Klęki dwukrotnie wygrały po 3:1 z SP Bieganowo oraz SP Niechanowo. Mamy finał imprezy... i zwyciężamy w nim 2:0 z SP Gułtowy ! Brawo dziewczęta.16,19 kwietnia 2010 - - klasy na "Zielonej szkole".
Zajęcia w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie.


Lekcje nie tylko w szkole ? Oczywiście ! IV i V klasy postanowiły się trochę pouczyć w terenie. Najlepszą okazją do tego, była wizyta w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie. Nadleśniczy z Jarocina pan Krzysztof Schwartz, wydelegował panów Huberta Przybylskiego i Jakuba Wojdeckiego, którzy byli naszymi przewodnikami po ośrodku. Najpierw obejrzeliśmy ogromny zbiór exlibrisów oraz zapoznaliśmy się z eksponatami. Następnie obejrzeliśmy film "Uroczysko - Czeszewski Las". Panowie zaprezentowali nam sprzęt do obserwacji wewnątrz budek lęgowych oraz przez lunetę podziwialiśmy otaczającą, dziką przyrodę. Po lekcji teoretycznej przeszliśmy do działań ! "Instalacja rzeka" to niespotykany system elementów multimedialnych w terenie. Dzieci podzielone na trzy grupy wykonywały zadania począwszy od "napełnienia żródła rzeki", na "ujściu do morza" skończywszy. Po drodze było sprzątanie śmieci, oczyszczalnia i puzzle trójwymiarowe ! Dziękujemy gospodarzom ośrodka za tę wspaniałą lekcję przyrody !


13 kwietnia 2010 - Koncert muzyki Fryderyka Chopina w przedszkolu.

Nawet najmłodsze dzieci wiedzą, że w tym tygodniu obchodzimy w kraju żałobę narodową. Odświętnie ubrani i bardziej grzeczni niż to czasami ma miejsce, wysłuchaliśmy koncertu muzyki przygotowanego przez "Małą Filharmonię" z Poznania. Tematem zajęć była muzyka wielkiego polskiego patrioty Fryderyka Chopina.


13 kwietnia 2010 - V rocznica śmierci Jana Pawła II. Akademia szkolna.

Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona V rocznicy śmierci Jana Pawła II. Pan Szymon przygotował prezentację o życiu papieża, potem obejrzeliśmy fragmenty filmu dokumentalnego o jednym z największych Polaków.


31 marca 2010 - Przedszkolaki na wycieczce !
Zwiedzamy Palmiarnię w Poznaniu.
"Koziołek Matołek" w Teatrze Muzycznym.26 marca 2010 - Nasi bohaterowie z przedszkola
na XIV Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej.
Wiktoria Mazurek i Martyna Półtorak w eliminacjach powiatowych !

25 marca 2010 - IX Przegląd Teatrów Dziecięcych
Klęka - Nowe Miasto nad Wartą !
Kolejny raz aktorzy na scenie GOK !

Po raz drugi gościliśmy na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście nad Wartą. Tym razem wystąpiło 8 zespołów teatralnych ze szkół powiatu średzkiego. Był to przegląd o zdecydowanie najwyższym poziomie artystycznym. Widać było niesamowite zaangażowanie dzieci, rodziców, opiekunów w najdrobniejsze szczegóły takie jak: ubiór, scenografia, gesty. Dodatkowo na przegląd zostały przygotowane dwie piosenki, z którymi od dzisiejszego dnia będziemy kojarzyli naszą imprezę teatralną. Pierwszą piosenkę przygotowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Słupi Wielkiej, druga to zasługa m.in. Klaudii z klasy III, Szkoły Podstawowej w Boguszynie, która samodzielnie ułożyła tekst ! Na uroczystości pojawili się wszyscy, którym zależy na wszechstronnym rozwoju dzieci. Gościliśmy Starostę średzkiego pana Piotra Piekarskiego, władze gminne, dyrektorów placówek oświatowych i przedstawiicieli firm wspomagających naszą szkołę. Patronat nad przeglądem: Phytopharm Klęka S.A.

Uroczyste otwarcie
IX Przeglądu Teatrów Dziecięcych.
"Wszystko kończy się dobrze"
przekonują dzieci ze Środy Wlkp.
Fantastyczne przedstawienie
"Dwie Dorotki"
Zespół Szkół w Klęce.
Widownia z zapartym tchem
podczas przedstawienia "Cudowny kwiat" Boguszyn.
"Przygody Helenki" w wykonaniu
dzieci z Kolniczek.
"Śnieżynki" z Przedszkola w Klęce
tańczą na scenie.
Sala pękała w szwach !7 krasnoludków z oddziału przedszkolnego
z Klęki, zauroczyło wszystkich.
"Jędrek Jeżyk" to przedstawienie
dzieci ze Słupi Wielkiej.
Zespół Szkół z Chociczy
ponownie na naszym przeglądzie !
Wręczamy nagrody i wyróżnienia ! Najlepsi aktorzy:
IX Przeglądu Teatrów Dziecięcych.
Gratulujemy !

25 marca 2010 - "Umiem pływać - będę medale zdobywać" !

Widzimy już pierwsze efekty projektu realizowanego przez UKS "Ziółka" Klęka przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzieci z klas IV,V poczynają sobie w wodzie coraz śmielej pod okiem instruktorki Kasi Kubasik. Niektórzy już samodzielnie utrzymują się na wodzie na "głębokim" ! Co tydzień jeździmy na krytą pływalnię "Na fali" do Gostynia.


1,2,3 marca 2010 - Rekolekcje wielkopostne.

W dniach 1, 2 i 3 marca 2010 r. odbyły się w naszej szkole Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Tegoroczne rekolekcje odbyły się pod hasłem: „Bóg kocha człowieka” oraz „Człowiek kocha Boga”. Rekolekcje prowadził i nauki wygłosił ksiądz Stanisław Tomalik, Proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Nowym Mieście nad Wartą.
W pierwszym i drugim dniu rekolekcji dzieci młodsze uczestniczyły w zajęciach z księdzem Proboszczem, oraz wykonały piękne rysunki w klasach z wychowawcami na temat: „Bóg kocha człowieka” i „Człowiek kocha Boga”. Prace dzieci można obejrzeć na gazetce w korytarzu naszej szkoły. W trzecim dniu dzieci obejrzały film o św. Bernadecie i uczestniczyły w Mszy Świętej.
Uczniowie klas starszych w pierwszym i drugim dniu rekolekcji spotkali się na zajęciach z księdzem Stanisławem, a w klasach na zajęciach z wychowawcami prezentowali przygotowane wcześniej scenki biblijne. W trzecim dniu uczestniczyli w Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej. W trakcie rekolekcji uczniowie wysłuchali nauk księdza Proboszcza, oraz poznali kilka nowych piosenek i pieśni religijnych, brali aktywny udział w Drodze krzyżowej i Mszy Świętej. Ksiądz Proboszcz i katecheci dziękują wszystkim nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji /tekst Sz. Cypryan/.


4 marca 2010 - UMIEM PŁYWAĆ - BĘDĘ MEDALE ZDOBYWAĆ !
UWAGA UCZNIOWIE KLAS IV,V ORAZ RODZICE !
18.000 ZŁ DLA SZKOŁY W KLĘCE! STARTUJEMY W CZWARTEK!
ZGODA RODZICÓW DO POBRANIA
REGULAMIN ZAJĘĆ DO POBRANIA

Uczniowski Klub Sportowy „Ziółka” Klęka pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki kwotę 18.000 zł na program doskonalący umiejętność pływania uczniów klas IV i V Zespołu Szkół w Klęce. Zajęcia będą odbywały się dla Państwa córki/syna co drugi czwartek na krytej pływalni w Gostyniu. Zajęcia będzie prowadziła instruktorka pływania, pani Katarzyna Kubasik, opiekunkami grup będą panie: Anita Pachala i Renata Janicka, Paulina Smurawa - Mróz. Będziemy wyjeżdżać ze szkoły o godz. 14.00, powrót przewidziany na 17.30 – 18.00. Dzieci zostaną rozwiezione do miejscowości zamieszkania na przystanki szkolne. Nauka pływania będzie odbywała się od marca do listopada 2010, bez miesięcy wakacyjnych.
PLAN ZAJĘĆ NA MIESIĄC MARZEC:
11 MARCA - KLASY : IVa, IVb
18 MARCA - KLASY : Va, VB
25 MARCA - KLASY : IVa, IVb
UDZIAŁ DZIECI W PROJEKCIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY !
OBECNOŚĆ NA ZAJECIACH TRAKTUJEMY JAKO OBOWIĄZKOWĄ. ZWOLNIENIEM Z ZAJĘĆ BĘDZIE TYLKO ZAŚWIADCZENIE OD LEKARZA O CHOROBIE BĄDŹ OSOBISTE USPRAWIEDLIWIENIE UCZNIA W SZKOLE PRZEZ PRAWNYCH OPIEKUNÓW.


27 lutego - Wielki sukces sportowy i organizacyjny !
UKS "Ziółka" drugi w Ogólnopolskim Turnieju Halowym !Po raz pierwszy w historii UKS "Ziółka" Klęka był organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Halowego Dziewcząt pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. W roli gospodarza wystąpiliśmy w niedawno wybudowanej hali sportowej w Nowym Mieście nad Wartą. Wspaniale zaprezentowały się dziewczynki zajmując II miejsce, ulegając tylko faworyzowanej drużynie "Tęczy" Bydgoszcz. Trenerzy drużyn jednoznacznie stwierdzili, że zawsze znajdą czas, aby gościć na turniejach w Klęce i Nowym Mieście. Ciężar organizacyjny wziął na siebie nauczyciel wychowania fizycznego Ireneusz Janicki, który przekonał wiele osób z terenu gminy, że warto inwestować w sportową przyszłość młodzieży. Dzięki pozyskaniu sponsorów, którym serdecznie podziękujemy specjalnie na ten cel przygotowanymi dyplomami, wszystkie zawodniczki wyjechały z nagrodami ! "Ziółka" z Klęki zremisowały w pierwszym spotkaniu z ZSP Kluczewo 1:1, w poczynaniach dziewcząt widać było sporą tremę. Kolejny mecz z "Tęczą" Bydgoszcz to pokaz determinacji i woli walki. Niestety o jednego gola lepsze okazały się Bydgoszczanki i ostatecznie wygrały 2:1. Trzeci mecz z KKS 1925 Kalisz decydował o II miejscu w turnieju. "Ziółka" zwyciężyły 1:0 ! Radość była ogromna, bowiem zespół z Kalisza ma już na koncie kilka znaczących sportowych sukcesów.
Najlepszą snajperką turnieju została Julia Dykas z "Tęczy" Bydgoszcz, a nagrodę Fair-play za pomoc koleżance z drużyny przeciwnej otrzymała Maja Kubicka z Kluczewa ! Najlepszą zawodniczką "Ziółek" wybrano Julię Hemmerling, która broniła dziś jak w transie ! Gratulujemy !
W meczu pokazowym wystąpiły reprezentantki Polski juniorek w piłce nożnej kobiet - Medyk Konin. Dziękujemy, umiejętności piłkarek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego wywarły na licznie zgromadzonej publiczności olbrzymie wrażenie.
18 lutego 2010 - - Czy śnieg jest czysty ?
Białe szaleństwo !Postanowiliśmy sprawdzić właściwości śniegu, którego bardzo duże ilości tej zimy otuliły budynek naszej szkoły. Czy śnieg jest czysty, czy można go jeść ? Niestety nasze doświadczenia wykazały, że bardzo dużo zanieczyszczeń znajduje się wewnątrz. Całe wiadro śniegu, a woda po rozpuszczeniu tylko na dnie ? Okazuje się , że śnieg ma w sobie powietrze. Przeznaczenie śniegu jest znane dzieciom od tysięcy lat i właśnie w ten sposób postanowiliśmy go wykorzystać. Piękna armia bałwanków stanęła na boisku szkolnym. Każda klasa wykonała swojego ozdabiając go marchewkami, węgielkami, garnkami i miotłami z gałęzi. To była zabawa !


11/12 lutego 2010 - Świętujemy Dzień Babci i Dziadka !


Te "prawdziwe" Dni Babci i Dziadka były w okresie ferii zimowych, dlatego dzieci, nauczyciele oraz Rada Rodziców przedszkola postanowili zaprosić ukochane osoby właśnie teraz. Dzieci zaprezentowały przedstawienia, piosenki oraz wiersze. Zorganizowano loterię fantową oraz wystawę prac najmłodszych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się szkolne laboratorium fotograficzne. Dziadkowie mogli na poczekaniu wykonać zdjęcie z wnukami. Potem było pyszne ciasto przygotowane przez rodziców dzieci. Składamy podziękowania wszystkim dzieciom, nauczycielkom oraz rodzicom zaangażowanym w realizację uroczystości. Nie odbyłaby się ona również bez pomocy pana Tomka, który zadbał, żeby obie sale prezentowały się okazale. Dziękujemy !


4/5 lutego 2010 - Przedszkolne bale w karnawale !
Tutaj zobacz zdjęcia na stronie przedszkolnej


W przedszkolu oraz oddziale przedszkolnym odbyły się karnawałowe bale przebierańców. Dzieci z utęsknieniem czekają na moment, żeby wreszcie założyć przygotowane przez rodziców, dziadków kolorowe, fantastyczne stroje. Różne konkursy, zagadki, zabawy powodują, że zabawa odbywa się na całego ! Do następnego karnawału został już tylko rok...


27 lutego - UKS "Ziółka" Klęka zaprasza na
Ogólnopolski Turniej Piłki Halowej !


19/20 stycznia - Edukacyjne ferie - Obóz "Unia Europejska jeszcze bliżej" !


19 stycznia - -Edukacyjne ferie -
Pomagamy ptakom - Budki lęgowe wokół szkoły !

Ferie zimowe wykorzystaliśmy na wymianę budek lęgowych dla ptaków przed naszą szkołą. Nauczyciele Szymon Cypryan i Artur Pachala opracowali kartę pracy. Dzieci z pomocą rodziców, dziadków oraz rodzeństwa przygotowali budki typu Sokołowski. Musiały być one wykonane z drewna i koniecznie mieć otwierany dostęp, żeby możliwe było ich czyszczenie po sezonie lęgowym. Nie spodziewaliśmy się tak dużego zaangażowania dzieci. W zimowy poranek razem z panem woźnym wyruszyliśmy zawieszać nowe domostwa dla ptaków. Otoczenie naszej szkoły wzbogaciło się o aż 26 nowych budek lęgowych ! Dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom za pomoc. Jakże miło będzie słuchać śpiewu ptaków, gdy dookoła panuje jeszcze zima. Pierwsze sikorki już zamieszkały w nowych apartamentach !


18 stycznia - Edukacyjne ferie - W kopalni soli w Kłodawie!


18 stycznia - Edukacyjne ferie - Konkurs plastyczny !
"ZIMOWE OBRAZY"