UKS "Ziółka" Klęka Mistrzyniami Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt w kategorii under - 10 ! Trener: Ireneusz Janicki, skład: Laura Cichoń, Sandra Cichoń, Agata Kaczmarek, Alicja Krzykos, Sandra Orwat (wszystkie Klęka), Karolina Berdyszak (Rogusko), Martyna Boguszyńska (Kórnik) ,Klaudia Nogalska (Poznań), Roksana Skoracka (Kluczewo), Kamila Żarnecka (Kalisz - królowa strzelczyń turnieju - 7 goli).


10 listopada 2010 - Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Klasy Va oraz Vb przygotowały program uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Klasa pani Moniki Kuli przedstawiła własną interpretację rozumienia słowa "wolność". Dzieci przygotowały wymyślone przez siebie napisy na koszulki. Klasa Vb zorganizowała turniej "Wiedzy o Polsce" na wzór popularnego programu telewizyjnego "Jeden z dziesięciu". Uczestnicy odpowiedzieli na mnóstwo trudnych pytań. Najlepsza okazała się Alicja Krzykos z klasy IVa, drugie miejsce zajęła Katarzyna Pierzyńska z klasy Vb, trzeci był Daniel Królak z Va. Gratulujemy wiedzy i wspaniałych nagród !


4 listopada 2010 - Dwudziesty wyjazd na basen do Gostynia !
"Umiem pływać będę medale zdobywać!"

Dziś z klasami VIa i VIb po raz dwudziesty odwiedziliśmy w tym roku basen "Na fali" w Gostyniu. Pod nieobecność pani Kubasik, nauką pływania zajmują się instruktorzy z pływalni. Już około 40 dzieci Zespołu Szkół w Klęce samodzielnie pływa w "głębokim" basenie ! Do końca projektu pozostały nam jeszcze 4 wyjazdy:
9 LISTOPADA (WTOREK) - UWAGA ! DODATKOWY WYJAZD ! KLASY Va, Vb
16 LISTOPADA (WTOREK) - UWAGA ! DODATKOWY WYJAZD ! KLASY VIa, VIb
18 LISTOPADA - KLASY - Va,Vb
25 LISTOPADA - POTRAFIMY PŁYWAĆ (ALBO PRAWIE :) IVa, IVb, Va, Vb (2 AUTOKARY)


3 listopada 2010 - Program artystyczny dla Seniorów Phytopharmu
w restauracji Rosana.

Dzisiaj drugoklasiści przedstawili program artystyczny dla seniorów Phytopharm Klęka. Wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się do pobliskiej restauracji, aby umilić spotkanie. Humorystyczne wierszyki o nowoczesnej babci i dziadku rozbawiły salę, a brawa dla młodych artystów były zasłużone. Zaprezentowane wesołe piosenki i dziecięcy Kankan wywołały uśmiech i radość. Dla wszystkich przygotowany był pyszny poczęstunek i upominki. Dzieci były bardzo zadowolone i wracały do domów pełne wrażeń i pozytywnych emocji.
(M. Dzierla, U. Patelka)


29 października 2010 - 6latki zwiedzają pocztę
w Nowym Mieście nad Wartą.


29 października 2010 - Wielkie pasowanie u ...
malutkich Smurfów pani Lucyny :)


27 października 2010 - Nie czas na leniuchowanie,
pierwszych klas dziś pasowanie !


NIESPODZIANKA DLA RODZICÓW:
POBIERZ PLIK ZIP - ROZPAKUJ I ZNAJDŹ ZDJĘCIE Z PASOWANIA SWOJEGO DZIECKA !

14 października 2010 - Dzień Edukacji Narodowej.
Życzenia od dzieci dla nauczycieli i pracowników oświaty.


12 października 2010 - Edukacja muzyczna w szkole i przedszkolu.
Klub Małego Muzyka w przedszkolu.
Szkoła Yamahy z Jarocina w naszej szkole.


W murach naszego Zespołu rozbrzmiewa coraz więcej dźwięków muzycznych. Oprócz chóru Gospel prowadzonego przez panią Natalię Witkowiak oraz dzieci śpiewających pod opieką pani Kasi Jankowskiej na korytarzach i w salach możemy również usłyszeć zaproszonych gości. Niedawno była u nas szkoła Yamahy z Jarocina; dzieci mogły się przekonać jak wielką frajdą jest gra na instrumencie muzycznym. Dziś do przedszkola zawitał Klub Małego Muzyka z programem poświęconym Francji. Zabawy było "po pachy" !


Wycieczka do Muzeum Piekarstwa.
"U Vogtów smacznie,zdrowo i z tradycją".

W czwartek 30 września dzieci kl.IIa i IIb razem z nauczycielami: Mariolą Dzierla, Urszulą Patelka oraz Magdaleną Braciszewską udały się na wycieczkę do Muzeum Piekarstwa w Pleszewie.Tam zapoznały się ze sposobami wyrobu chleba dawniej i dziś oraz oglądały zabytkowe sprzęty do wyrobu ciast,foremki piekarnicze z początku XXw.,wagi,archiwalne fotografie i dyplomy.Najcenniejszym eksponatem,który zobaczyły był piec piersiowy,który służył aż pięciu pokoleniom Vogtów.Zainteresowaniem cieszyła się autentyczna studnia głębinowa, która przez lata zaopatrywała zakład w wodę głębinową.Ciekawym doświadczeniem dla dzieci był wypiek bułeczek.Dzieci same zagniatały i wałkowały ciasto,z którego powstały wspaniałe bułeczki.Pomysłów było bardzo wiele a radości jeszcze więcej. W związku iż 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopca dzieci otrzymały przepyszne słodkie upominki i dyplomy.Był to dzień pełen wrażeń,który na pewno pozostanie na długo w ich pamięci /M.Dzierla/.


30 września 2010 - Dzień chłopaka mamy - pączki zajadamy !


28 września 2010 - Spotkanie dzieci ze szkoły i przedszkola
z policjantem.

Wczoraj i dziś klasy i grupy przedszkolne miały spotkania z policjantami. "Starsze" klasy rozmawiały ze stróżem prawa o problemach związanych z agresywnym zachowaniem młodzieży, jak i gdzie szukać pomocy w takich wypadkach. Młodsze dzieci i "maluchy" z przedszkola najbardziej interesował strój policjanta, choć również prowadzone były żywe dyskusje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Policjant mianował uczniów swoimi "pomocnikami", którzy będa pilnowali, żeby rodzice jeździli samochodami zapięci w pasy bezpieczeństwa i nie używali w czasie jazdy telefonów komórkowych.


24 września 2010 - Mistrzynie Polski "Tymbark 2010"
oraz brązowe medalistki "Orange Cup" w gościnie u Starosty !

Piłkarki UKS "Ziółka" Klęka gościły dziś u Starosty powiatu średzkiego, pana Piotra Piekarskiego. Postanowił on wyróżnić piłkarki, które zdobyły tytuł Mistrzyń Polski Tymbark 2010 oraz brązowe medalistki "Orange Cup". Każda z dziewczynek otrzymała list gratulacyjny oraz upominki. Starosta pogratulował trenerowi Ireneuszowi Janickiemu wspaniałych osiągnięć oraz wyróżnił cały zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ziółka" Klęka za pracę na rzecz sportu dziecięcego. Pan Piekarski "z zazdrością" słuchał opowiadań piłkarek, które już za dwa miesiące polecą w nagrodę do Mediolanu, by obejrzeć mecz AC Milan - Fiorentina. Starosta ciekawie opowiadał o tym właśnie regionie Włoch, gdzie jak się okazało zwykle spędza wolny czas. Te wskazówki będą dla piłkarek bardzo cenne !


24 września 2010 - Rozpoczynamy sezon muzyczny dla najmłodszych
"Muzyka wschodu dla klas I-III"

Dziś po raz pierwszy w tym roku szkolnym gościło w naszej szkole Wielkopolskie Biuro Koncertowe dla najmłodszych. Tematem przewodnim spektaklu była muzyka naszych wschodnich sąsiadów. Artyści wykonywali ją na akordeonie i fletni pana. Były dźwięki z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji.


23 września 2010 - Strona www Zespołu Szkół w Klęce wyróżniona !

Szanowni Państwo !
Jest nam niezmiernie miło poinformować o przyznaniu Państwa stronie internetowej CERTYFIKATU ZDAMY.PL - STRONA PRZYJAZNA MŁODZIEŻY!
19 września 2010 - Kolejne medale Mistrzostw Polski uczennic z Klęki!
Nasze Julki z brązowymi medalami Mistrzostw Polski "Orange Cup"
W Gdańsku wygrały w meczu o III miejsce z Tęczą Bydgoszcz - 1:0
Julia Mikołajczak powołana na zgrupowanie reprezentacji Polski !

Nasze piłkarki z zespołem KKSsiaka Kalisz zdobyły dziś brązowe medale Mistrzostw Polski w piłce nożnej dziewcząt "Orange Cup" im. M. Wielgusa w kategorii under - 11 ! Na stadionie Lechii Gdańsk Wielkopolska zdeklasowała w swojej grupie wszystkie rywalki wygrywając odpowiednio: 7:0, 4:0, 4:1. Przełomowym momentem turnieju był mecz półfinałowy, mimo sporej przewagi KKS-siak Kalisz uległ UKS Pinczyn 0:1. Wielkopolanki zrehabilitowały się w pełni w meczu o brązowy medal. Pokonały faworyzowaną drużynę Tęczy Bydgoszcz. Gratulujemy !


16 września 2010 - Po wakacyjnej przerwie znowu w UKS-sie pływamy !
"Umiem pływać będę medale zdobywać!"

Od września w nauce pływania biorą udział klasy "rok starsze". Jeździmy więc do Gostynia z klasami piątymi i szóstymi. Do listopada (wtedy projekt zostanie ukończony) będziemy uczyć się pod okiem pani instruktor ze szkoły pływania "Na fali". Pozdrawiamy panią Kasię Kubasik, która poświęcała nam mnóstwo czasu wiosną i latem tego roku i czekamy na powrót do nas ! Oto plan II częsci projektu: 16 WRZEŚNIA VIa, VIb, 23 WRZEŚNIA Va, Vb, 30 WRZEŚNIA VIa, VIb, 7 PAŹDZIERNIKA Va, Vb, 21 PAŹDZIERNIKA VIa, VIb, 28 PAŹDZIERNIKA Va, Vb, 4 LISTOPADA VIa, VIb, 18 LISTOPADA Va,Vb, 25 LISTOPADA POTRAFIMY PŁYWAĆ (ALBO PRAWIE :) Va, Vb, VIa, VIb - WYJAZD NIESPODZIANKA !


10-12 września 2010 - Lubin
UKS "Ziółka" Klęka Mistrzyniami Polski !
"Z podwórka na stadion Tymbark 2010"


Drużyna dziewcząt "Ziółka" Klęka, reprezentująca województwo wielkopolskie zdobyła dziś tytuł Mistrza Polski dziewcząt under-10 ! Podopieczne Irka Janickiego wygrały swoją grupę eliminacyjną, by w meczu półfinałowym pokonać po bardzo zaciętym boju 2:0 (0:0) reprezentację Małopolski. Finał z województwem dolnośląskim był jednostronnym widowiskiem i "Ziółka" pewnie wygrały 4:0 (2:0). Mecze odbywały się za stadionie Dialog-Arena, gdzie rozgrywają spotkania piłkarze ekstraklasowego Zagłębia Lubin. Do "miedziowego miasta" dotarła dziś spora liczba kibiców z Klęki ! Dziękujemy ! Dziewczynki wraz z trenerem polecą w nagrodę 19 listopada samolotem do Mediolanu ! Tam obejrzą ligowy mecz jednego z najbardziej utytułowanych klubów świata AC Milan - Fiorentina oraz rozegrają mecz z rówieśnikami ze szkółki Interu ! Gratulujemy !
"Ziółka" reprezentowały: Karolina Berdyszak (Rogusko), Martyna Boguszyńska (Kórnik), Laura Cichoń, Sandra Cichoń, Agata Kaczmarek, Alicja Krzykos, Klaudia Nogalska (Poznań), Sandra Orwat, Roksana Skoracka (Kalisz), Kamila Żarnecka (Kalisz - królowa strzelczyń turnieju - 7 goli).


6-11 września 2010 - Przyjemne z pożytecznym !
Zielona szkoła we Wroniawach !


10 czerwca 2010 - UWAGA ! RODZICE I DZIECI !
PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2010/2011 DLA KLAS I-VI.PLIK PDF
2 września 2010 - PLAN LEKCJI 2010/2011
LINK DO PLANU
Uwaga ! Zmiana w klasach IVb i VIb - zajęcia wychowania fizycznego
w poniedziałek i czwartek. Proszę pobrać nowy plan.
1 września 2010 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011.


13 sierpnia 2010
Dziewczęta UKS "Ziółka" Klęka w Finale Mistrzostw Polski !
"Z podwórka na stadion Tymbark 2010"
Mistrzostwa Polski w piłce nożnej under-10 !
Komplet rezultatów na stronie oficjalnej mistrzostw Wyniki Kluczbork 2010

Przebywający na zgrupowaniu w Kluczborku pikarki i piłkarze "Ziółek" mają za sobą mecze półfinałowe Mistrzostw Polski under-10. Doskonale poradziły sobie dziewczęta ! Podopieczne Irka Janickiego na 6 rozegranych spotkań odniosły komplet zwycięstw i z dorobkiem 18 punktów pewnie wygrały turniej.
Bardzo wyrównany był półfinał chłopców. "Ziółka" mając na koncie 2 zwycięstwa, remis i 3 przegrane, zajęli 4 miejsce.
Do finału Mistrzostw Polski awansowały więc dziewczęta ! Znalazły się wśród 8 najlepszych drużyn w Polsce w 2010 ! Finały odbędą się od 10-12 września na stadionie Zagłębia Lubin ! Jesteśmy z Was dumni ! Gratulujemy !


3-14 sierpnia 2010 - Wakacje na sportowo !

W I połowie sierpnia piłkarki i piłkarze UKS "Ziółka" Klęka będą uczestniczyli w półfinałowych obozach szkoleniowych w Kluczborku. Celem zmagań jest awans do finałów rozgrywek "TYMBARK - Z podwórka na stadion", będących mistrzostwami Polski dzieci under-10. Oprócz Wielkopolski w turnieju zagrają reprezentacje pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko - pomorskiego.
W sierpniu dwie nasze "eksportowe" piłkarki Julia Mikołajczak i Julia Cicha będą się przygotowywały na dwóch obozach piłkarskich w Kaliszu i Koninie. W dniach 17-19 września zagrają w ogólnopolskim finale rozgrywek "Orange-Cup"w Gdańsku w barwach KKS-siaka Kalisz. Trzymamy kciuki za naszych uczniów !


4,5,6 sierpnia 2010 - "Shrek 3" na zakończenie półkolonii.

Środa i czwartek z uwagi na pogodę upłynęły nam na "miejscowych zajęciach". Był konkurs plastyczny , zawody sportowe oraz leśne podchody z zadaniami. W piątek udaliśmy się do Jarocina, gdzie w kinie Echo obejrzeliśmy najnowszego Shreka. Oprócz filmu mieliśmy okazję zobaczyć zaplecze kinowe. Największe wrażenie na wszystkich zrobił olbrzymi projektor. Potem jeszcze lody na rynku i pożegnanie z wychowawcami i rówieśnikami. Bezpiecznych wakacji!


27 lipca 2010 - Półkolonie w szkole, rajd rowerowy !

Drugi dzień półkolonii minął nam na rajdzie rowerowym "Nadwarciańskie szlaki". Na dwóch kółkach przejechalismy dziś ponad 20 km ! Doskonale dawali sobie na trasie radę, nawet najmłodsi uczniowie. Zwiedziliśmy Wolicę Kozią, Dębno, Orzechowo. Przeprawialiśmy się przez Wartę promem. Pan przewoźnik tłumaczył nam jak to możliwe płynąć bez silnika. Były również lody oraz piknik nad Wartą.


26 - 30 lipca 2010 - Półkolonie w szkole w Klęce rozpoczęte !

Nie wszystkie dzieci mają okazje i możliwości wyjazdu na wakacje poza mniejsce zamieszkania. Dla nich właśnie nauczyciele z Klęki przygotowali niespodziankę. Dziś ropoczęlismy tygodniowe półkolonie w Zespole Szkół w Klęce. Na pierwsze zajęcia (poniedziałek) stawiło się ponad 40 dzieci. O godzinie 10.00 wyruszylismy autokarem na kryty basen "Na fali" w Gostyniu. Zabawa była przednia, kąpiel zakończyliśmy degustacją pysznych lodów ! We wtorek o godz. 9.00 zapraszamy na rajd rowerowy "Leśnym traktem". W kolejnych dniach będą jeszcze zawody sportowe, natomiast w piątek wycieczka do kina w Jarocinie.


25 czerwca 2010 - Zakończenie roku w przedszkolu i szkole !
Udanych i bezpiecznych wakacji !
21 czerwca 2010 - "Bezpieczne wakacje nad wodą".

Dziś gościł w naszej szkole pan Jakub Dalke, ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, nauczyciel wychowania fizycznego z Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie. Pan Dalke przywiózł ze sobą uczniów oraz niezbędny sprzęt przeznaczony do ratowania ludzi w akwenach wodnych. Najpierw odbyła się prezentacja dla klas 0-III. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły prezentację zastosowania sprzętu ratowniczego. Kilkakrotnie same uczestniczyły w demonstracjach. Klasy IV-VI dodatkowo obejrzały film instruktażowy oraz reklamę przestrzegającą przed bezmyślnym korzystaniem ze zbiorników wodnych. To było doskonałe przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wakacjami letnimi. Oby wypadków było jak najmniej ! Dziękujemy ratownikom z Jarocina i zapraszamy za rok !


15-19 czerwca 2010 -
Wizyta robocza w niemieckiej szkole w Herne

1. Spotkanie z burmistrzem miasta Herne.
2. W pracowni artysty malarza.
3. Projekt kulturalny - "Ratujmy zanieczyszczony kanał w Herne".
4. Praca z przyjaciółmi z Niemiec i Włoch.


10 czerwca 2010 - UWAGA ! RODZICE I DZIECI !
PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2010/2011 DLA KLAS I-VI.PLIK PDF
10 czerwca 2010 - Dzieci z przedszkola i szkoły
wystep dziś obejrzały lalkowy !


8 czerwca 2010 - Klasy IIIA i IIIB w stolicy Polski !
Wspaniałe wrażenia po zwiedzeniu Warszawy.2 czerwca 2010 - Fabryka mydła "Pachnące ziółka".

W naszej szkole powstała prawdziwa fabryka mydła ! Pomysł przywieźli z wakacyjnej wymiany polsko - niemieckiej panowie Artur i Szymon. W podobnych zajęciach uczestniczyli ubiegłego lata w ośrodku edukacyjnym przy zakładach Martin Bauer w Vestenbergsgreuth. Ponadto w realizacji zadania pomagały panie: Zosia, Anita i Justyna. To naprawdę doskonała i prosta zabawa. Może spróbujecie sami w domu stworzyć swoje pachnące mydełko ? Oto przepis:
1. Rozcieramy 4 mydełka na tarce. Mogą być różne i kolorowe !
2. Do powstałych wiórków mydlanych dolewamy letniej wody. Taką ilość, żeby "ciasto" dało się łatwo formować.
3. Wyrabiamy na jednolitą masę.
4. Dosypujemy zioła, które lubimy (lawenda, lubczyk, rozmaryn itp.). Może być skórka cytrynowa lub pomarańczowa.
5. Formujemy mydełka w wymyślne kształy.
6. Robimy w mydełku otwór, przewlekamy dratwę, zawiązujemy na kawałku drewna i powieszamy na 2-3 tygodnie do wyschnięcia ! GOTOWE ! TEN WSPANIAŁY ZAPACH !
Dziękujemy zakładom Phytopharm Klęka S.A. za pomoc w realizacji "Fabryki mydła" !2 czerwca 2010 - Festyn familijny z okazji Dnia Dziecka !
Pogody nie było, ale za to jaka zabawa !2 czerwca 2010 - Piłkarze i piłkarki UKS "Ziółka" znów błysnęli.
Brązowy medal w minimundialu im. Macieja Udzika !


1 czerwca 2010 - "Nikt nie jest lepszy od nikogo"

Klasy pierwsze rozpoczęły cykl 6 spotkań biblioterapeutycznych w Bibliotece Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą pt. "Nikt nie jest lepszy od nikogo". Założeniem programu jest zwrócenie uwagi na niepożądane, agresywne zachowania w grupie koleżeńskiej. Dobrane teksty ukazują różne przejawy zachowań agresywnych w grupie - przezywanie, wyśmiewanie, poniżanie, bicie i inne. Celem zajęć jest uwrażliwienie na przemoc, nietolerancję, poprawienie stosunków w grupie i uświadomienie dzieciom, że "nikt nie jest lepszy od nikogo"./U.Patelka/


29 maja 2010 - "TYMBARK - Z podwórka na stadion"
Wielki sukces podopiecznych Irka Janickiego ! Piłkarki i piłkarze
UKS "Ziółka" Klęka Mistrzami woj. wielkopolskiego w kategorii U-10 !

Trener wierzył w swoich zawodników cały czas i ... stało się ! Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ziółka" Klęka zostali mistrzami województwa wielkopolskiego w piłce nożnej w kategorii U-10 ! Turniej finałowy został rozegrany dziś w Błażejewku. Teraz naszych sportowców czeka półfinał Mistrzostw Polski, który odbędzie się od 6 do 18 sierpnia 2010 i wezmą w nich udział drużyny Wielkopolska (UKS ZIÓŁKA KLĘKA), zachodniopomorskie, pomorskie oraz kujawsko - pomorskie. Gratulacje, jesteśmy z Was dumni ! Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie: bramkarz- Cybulska Aleksandra, obrona- Klaudia Cicha, Karolina Berdyszak, Laura Cichoń, pomocnicy- Klaudia Wawrzyniak, Martyna Boguszyńska, atak- Sandra Cichoń, Alicja Krzykos, Patrycja Czerniejewska, Kamila Żarnecka. W turnieju uczestniczyły również: Agata Kaczmarek, Sandra Orwat, Maja Szewczyk i Julita Jujka, które z zespołem Godzieszy zajęły drugie miejsce w turnieju.
Zespół chłopców wystąpił w składzie: bramkarze- Marcin Ciesielski, Norbert Szymczak i Filip Górski, który ze względów regulaminowych musiał być zawodnikiem rezerwowym, obrońcy- Adam Cichoń, Michał Strugarek, Kacper Nagły ( ze względów regulaminowych rezerwowy), rozgrywający- Bartek Bartkowiak, Pohl Wiktor, Robert Szymczak, napastnicy- Maciej Chudy, Grzegorz Małolepszy, Jakub Bierła, Fryderyk Waszak, Drzewiecki Marcin.
Czterech zawodników: Bartek Bartkowiak, Maciej Chudy, Grzegorz Małolepszy i rezerwowy Filip Górski to zawodnicy klubu sportowego Polonia Środa Wlkp. trenowani przez Waldemara Grześkowiaka. Michał Strugarek i Wiktor Pohl to zawodnicy klubu sportowego Kłos Zaniemyśl a ich trenerem jest Dariusz Dukarski.


28 maja 2010 - "Podglądamy dziuplaki"
Prezentacja edykatora Nadleśnictwa Jarocin - pana Jakuba Wojdeckiego.


Pamiętacie, jak zimą razem z panami Tomkiem, Szymonem i Arturem wieszaliśmy budki lęgowe koło szkoły ? Dziś nadeszła chwila prawdy, czy nasze działania się powiodły ? Edukator Nadleśnictwa Jarocin, pan Jakub Wojdecki, przywiózł do szkoły sprzęt, który pozwala na obserwację ptasiego "życia" wewnątrz budek ! To było niesamowite przeżycie, około 50 % powieszonych przez nas ptasich apartamentów okazało się zamieszkałych. Wprawiło to w zdumienie nawet pana Jakuba. Podejrzeliśmy malutkie sikorki bogatki, sikorki modraszki oraz szpaki. W niektórych budkach są już młode, w innych nawet do 8 jaj. Ptasie życie obserwowaliśmy tylko chwileczkę, żeby nie przestraszyć maleństwa !


26 maja 2010 - Na sali komplet mamy
gdy świętujemy Dzień Taty i Mamy !

Dziś święto, które zna każde dziecko na świecie, to malutkie i to duże. Dziękujemy Wam kochani rodzice, za to że jesteście. Przy okazji postanowiliśmy zademonstrować Wam, jak pięknie się uczymy. Bardzo się cieszymy, że aż tylu rodziców znalazło dziś dla nas czas !


25 maja 2010 - - Fotoreportaż "Powódź 2010" - ucznia klasy Vb, Michała Narojczyka
24 maja 2010 - Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej.

W dniu 24 maja 2010r. o godz. 9.00 odbył się konkurs o UE dla klas piątych i szóstych. Do konkursu przystąpiło 41 uczniów naszej szkoły. Uczniowie otrzymali 4 arkusze konkursowe, które zawierały pytania zamknięte i otwarte. Konkurs przeprowadzono sprawnie dlatego, że nasi uczniowie pilnie pracowali co widać na załączonym zdjęciu :). Teraz oczekujemy na rozstrzygnięcie, oceny z języka i NAGRODY ! /tekst I.Hyżorek/


21,22,23 maja 2010 - - rajd rowerowy
Projekt: "Po nowe przygody ciągnie nas nad wody !"JULKI W FINALE MISTRZOSTW POLSKI "ORANGE CUP" !

Wielki sukces odniosły uczennice Zespołu Szkół w Klęce - Julia Cicha oraz Julia Mikołajczak. O tym, że świetnie grają w piłkę nożną wiedzieliśmy już od dawna, w końcu są reprezentantkami Wielkopolski, jednak wiadomości jakie nadeszły z finału wojewódzkiego we Wronkach, wprawiły w osłupienie znawców futbolu ! Obie strzeliły po kilkanaście bramek i z zespołem UKS Kakaesiak Kalisz awansowały do Finału ogólnopolskiego Orange Cup XV Turnieju im. Marka Wielgusa, który odbędzie się w dn. 3-5 września 2010 r. w Gdańsku. Julia Mikołajczak zdobywając 18 goli została królową strzelczyń turnieju ! Dziewczęta życzywmy Wam dalszych sportowych sukcesów !


20 maja 2010 -
"Umiem pływać - będę medale zdobywać" ! Wyjazd nr 10 !

Nasz zapał nie stygnie ! Dziś po raz dziesiąty odwiedziliśmy basen w Gostyniu, a pływanie wychodzi nam już naprawdę dobrze. Większość dzieci ćwiczy już na "głębokim basenie" ! Pani Kasia przygotowuje dla nas zestawy ćwiczeń z deskami, ale pływamy już również samodzielnie.


19 maja 2010 - - Spotkanie z dr Jerzym Jamborem w szkole i przedszkolu. "Skarby Zielarskiej Klęki"

Pasjonująca opowieść o roślinach i ich właściwościach bardzo zainteresowała uczniów i dzieci przedszkolne. Pan Jambor odpowiadał na niezliczoną ilość pytań. Przedstawił drogę ziół "od plantacji do apteki". Uczennica klasy IVb Kasia Pierzyńska wykazała się rewelacyjnym refleksem i za udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie dotyczące ilości odmian aloesu na świecie, otrzymała książkę autorstwa dr Jerzego Jambora z dedykacją ! Gratulujemy.
18 maja 2010 - Akademia - Symbole narodowe - "Flaga Polski".

Dziś odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona fladze naszego kraju. Dowiedzieliśmy się, dlaczego właśnie taki symbol reprezentuje nasze państwo. Uroczystość przygotowały dzieci z panem Wiesławem Krzykosem.


13 maja 2010 - "TYMBARK - Z podwórka na stadion"
Pasjonujący turniej powiatowy i awans "Ziółek" !

Dziewczynki i chłopcy zagrają w turnieju wojewódzkim w Bałażejewku ! Dziewczęta, ubiegłoroczne zwyciężczynie Mistrzostw Wielkopolski nie doczekały się przeciwniczek i automatycznie uzyskały awans, natomiast chłopcy sprawili ogromną niespodziankę ! Po zaciętym boju bramkami pokonali faworyzowaną drużynę SP nr 5 ze Środy Wlkp ! W pierwszym meczu obu drużyn padł remis 4:4, choć jeszcze minutę przed końcem przegrywaliśmy 1 bramką. Podopieczni Irka Janickiego wykazali się ogromną determinacją i jak się okazało bramka na remis była jednocześnie golem dającym awans ! Później graliśmy już ze Środą Wlkp. "korespondencyjnie". W II kolejce wygraliśmy z Zaniemyślem 5:0, "Piątka" ze Środy pokonała "dwójkę" 9:0. W ostatniej kolejce musieliśmy strzelić o 4 gole więcej niż rywal i... udało się ! Pokonaliśmy SP nr 2 Środa Wlkp. - 6:0, natomiast "piątka" wygrała "tylko" 5:4 z Zaniemyślem ! Szaleństwo, jesteśmy lepsi o 2 gole i jedziemy do Błażejewka !


7 maja 2010 - Gminny Bieg Zwycięstwa
na malowniczych trasach wokół Zespołu Szkół w Klęce.


6 maja 2010r. - dzieci klas Ia i I b razem z wychowawczyniami
i rodzicami zwiedzają Wielkopolskę!.

W programie wycieczki znalazło się wiele atrakcyjnych propozycji. Dzieci zobaczyły piękne rośliny w poznańskiej Palmiarnii i podziwiały Stary Rynek oraz poznańskie koziołki. Po pierwszym etapie wycieczki udaliśmy się na posiłek w Mac Donalds.Zwiedzaliśmy również Zamek w Kórniku oraz odbyliśmy krótki rejs statkiem po jeziorze kórnickim.Po rejsie w zajeździe Tawerna czekał na nas ciepły posiłek oraz miła i sympatyczna atmosfera przy rozpalonym kominku. Mimo deszczowej pogody dzieci bawiły się świetnie i były bardzo zadowolone! /tekst:M.Dzierla/


6 maja 2010 - Ratujemy gołębia pocztowego.

Od 3 dni koło naszej szkoły obserwowaliśmy gołębia, który miał złamaną nogę. Nie dawał się jednak złapać, gdy próbowaliśmy podejść, odfruwał. Wreszcie dziś zalarmowani przez klasę IVb, która poinformowała, że bardzo wymęczony ptak siedzi na parapecie okna, podeszliśmy bardzo blisko i pan Tomek rzutem swojej bluzy pochwycił gołąbka. Po odczytaniu numerów na obrączkach zadzwonilismy do Polskiego Związku Hodowców Gołębi i okazało się, że ptak pochodzi z Kościana. Niestety nie udało nam się skontaktować z właścicielem, jednak pomoc zaoferował pan Banaszak z Kolniczek, który jest miłośnikiem gołębi pocztowych. Mamy nadzieję, że gołąb szybko wyzdrowieje ! Pan Banaszak obiecał przyjechać do naszej szkoły opowiedzieć o swojej pasji. Czekamy z nieciepliwością.


5 maja 2010 - Dziewczęta na miejscu 5-6 w Mistrzostwach Wielkopolski.
Na drodze do ścisłego finału stają: SP Żytowiecko oraz SP nr 78 Poznań.

W tym roku nie będzie "pierwszej czwórki" Mistrzostw Wielkopolski Dziewcząt Szkół Podstawowych w Unihokeju. Z turnieju w Nowym Mieście nad Wartą do ścisłego finału zakwalifikowały się zespoły SP Żytowiecko oraz SP nr 78 Poznań. Gratulujemy. Dziewczęta z Klęki zajęły III miejsce uzyskując następujące wyniki:
SP Klęka - SP Żytowiecko - 0:2
SP Klęka - SP nr 78 Poznań - 1:2
SP Klęka - SP Szydłowiec - 2:0
W tegorocznych Mistrzostwach Wielkopolski SZS nasze dziewczęta zostały więc sklasyfikowane ex equo na bardzo dobrym 5-6 miejscu.


4 maja 2010 - Święty Florian - patron strażaków.

Z okazji święta strażacy z Klęki przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Świetnie odegrał rolę poszkodowanego uczeń klasy IVb Mikołaj Bogaczyński. Można było również wejść do wozu bojowego i zobaczyć jakie wyposażenie tam się znajduje. Zyczymy wszystkim strażakom jak najmniej akcji ratowniczych!


4 maja 2010 - Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Akademię przygotowały dzieci z nauczycielką języka polskiego, panią Moniką Kulą. Wystąpili również uczniowie uczestniczący w zajęciach muzycznych z panią Katarzyną Jankowską. Zaprosiliśmy gości z Ochotniczej Straży Pożarnej w Klęce, bowiem 4 maja to święto tych dzielnych ludzi.