UKS "Ziółka" Klęka Mistrzyniami Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt w kategorii under - 10 ! Trener: Ireneusz Janicki, skład: Laura Cichoń, Sandra Cichoń, Agata Kaczmarek, Alicja Krzykos, Sandra Orwat (wszystkie Klęka), Karolina Berdyszak (Rogusko), Martyna Boguszyńska (Kórnik) ,Klaudia Nogalska (Poznań), Roksana Skoracka (Kluczewo), Kamila Żarnecka (Kalisz - królowa strzelczyń turnieju - 7 goli).

ROK 2011 pod hasłem
"Jestem sprawny i zdrowy, wszystko wchodzi do głowy !"
21,22 czerwca 2011 - Żegnamy rok szkolny 2010/2011
w przedszkolu, odziale przedszkolnym i szkole.


16 czerwca 2011 - Rowerem na... kręgielnie do Żerkowa !

To była pożegnalna wycieczka pana Andrzeja w naszej szkole. Razem z nim i panem Arturem wybraliśmy się malowniczą trasą, którą polecił nam pan Tomek, do Żerkowa. Droga niektórych "przerosła" ! Około 1,5 km musieliśmy pokonać pieszo, bo po głębokim piachu nie dało się jechać rowerem, ale za to widoki były wspaniałe i nikt(?) nie narzekał ! Rozgrywka na kręgielni była znakomita, 6 torów do naszej dyspozycji. Najlepsza w klasie okazała się... Julia Mikołajczak, no i oczywiście pan Ziaja, który w każdej rundzie przekraczał 130 punktów. Chłopcy już się umawiają na wrześniowy rewanż :).

Na rowerze poznajemy okolicę !

16 czerwca uczniowie klasy IVa byli na wycieczce rowerowej. Trasa biegła przez Wolicę Kozią, Dębno, Lgów do Śmiełowa. W Lgowie zatrzymali się przy kościele pw. Narodzenia NMP oraz w pozostałym po zespole dworskim parku z lipami, jesionem, platanem i dębem. W Śmiełowie zwiedzali Muzeum im. Adama Mickiewicza oraz park przy pałacu. W drodze powrotnej w Dębnie podziwiali piękny, okazały dąb. Pogoda dopisała, humor i kondycja również. Pierwszą, po otrzymaniu karty rowerowej, wycieczkę można uznać za udaną /K.Moś/.


16 czerwca 2011 - Porady przed wakacjami
Pierwsza pomoc dla najmłodszych z instruktorką WOŚP.


14 czerwca 2011 - Sportowcy z Klęki w czołówkach zawodów.
"Ziółka" wicemistrzyniami Wielkopolski w piłce nożnej dziewcząt!
Chłopcy na IV miejscu w V Turnieju im. Macieja Udzika.

Fantastycznie spisały się nasze dziewczęta w silnie obsadzonych Mistrzostwach Wielkopolski. Pogromczynie znalazły dopiero w meczu finałowym, przegrywając po zaciętym spotkaniu z faworyzowanym Medykiem Konin 2:4.
Dobrze wypadli również chłopcy z klas IV-V w V Turnieju im. M. Udzika rozegranym w Jarocinie. W zawodach wzięło udział 16 szkół podzielonych na 4 grupy. W fazie grupowej piłkarze z Klęki nie mieli sobie równych zwyciężając kolejno z ZS Wilkowyja 1:0, z SP Nowe Skalmierzyce 1:0 i z SP Cielcza 2:1. W 1/16 finału odprawili z kwitkiem drużynę SP nr 2 Jarocin - 3:0, hat-trickem popisał się świetnie grający Michał Pilarczyk ! W ćwierćfinale po wyrównanym boju pokonaliśmy 3:2 w rzutach karnych SP Kotlin. W półfinale na naszej drodze stanęła najlepsza jak się potem okazało drużyna turnieju SP nr 3 w Środzie Wlkp. Rywal z naszego powiatu wygrał z nami nie bez trudu 2:0, bramki straciliśmy dopiero w końcówce meczu. W meczu o III miejsce Klęka grała, bramki strzelali przeciwnicy... Końcowy wynik 0:2 dla SP nr 5 w Jarocinie.
Pozostałe bramki dla Klęki strzelili Eryk Kowalski - 3 oraz Waldek Dominiczak - 1.


10 czerwca 2011 - Lista dzieci przyjętych
do Publicznego Przedszkola w Klęce !
LISTA DO POBRANIA PDF

Uwaga Rodzice ! W roku szkolnym 2011/2012 zajęcia grup przedszkolnych będą odbywały się w przystosowanej części budynku Zespołu Szkół w Klęce. Spotkanie informacyjne oraz "Dni otwarte dla dzieci" zostaną zorganizowane w terminie między 29 - 31 sierpnia. Dodatkowe informacje możecie Państwo uzyskać pod numerem telefonu sekretariatu Zespołu Szkół w Klęce 612874074.


7 czerwca 2011 - Porady przed wakacjami
"Zwierzęta są kochane, ale.. potrafią być niebezpieczne!"
Spotkanie z lekarzem weterynarii, panem Hubertem Robakiem.

Dzisiaj wszystkie dzieci z naszej szkoły miały okazję do spotkania z lekarzem weterynarii, panem Hubertem Robakiem. Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych informacji, o tym jak opiekować się zwierzętami, co robić jeśli nasz pupil zachoruje ? Weterynarz opowiadał również o przypadkach spotkań dzieci i dorosłych z "dzikimi" zwierzętami, przestrzegał przed zbytnim spoufalaniem się z nimi ! Teraz już uczniowie wiedzą, że dziwne zachowania zwierząt mogą być objawem choroby, dlatego należy pamiętać: NIE DOTYKAJMY, NIE BAWMY SIĘ Z NIEZNANYMI ZWIERZĘTAMI !


7 czerwca 2011 - Porady przed wakacjami
Policja o bezpiecznej jeździe na rowerze.
Mountain Terrain Bike Team - Środa Wielkopolska.

7 czerwca 2011r odbyło się spotkanie z sierżant Edytą Kwietniewską z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Pani Edyta jest rzecznikiem prasowym, a także zajmuje się prewencją kryminalną. Temat przewodni spotkania brzmiał: „Jak bezpiecznie jeździć rowerem?” Uczniowie dowiedzieli się jak powinien być wyposażony rower (sprawne hamulce, światło białe z przodu i czerwone z tyłu, odblaski), że powinni jeździć w kasku, choć na razie nie jest to wymagane przepisami. Ważną rzeczą, o której mówiła sierżant Kwietniewska, to widoczność pieszych na drodze. Do 15 roku życia każde dziecko poruszająca się po drogach poza terenem zabudowanym musi posiadać odblaski. Uczniowie otrzymali takie odblaski oraz broszurkę, w której znajdują się wszystkie najważniejsze informacje jakie powinien wiedzieć każdy rowerzysta. Podczas spotkania była mowa również o bezpieczeństwie podczas wakacji: gdzie i kiedy można się kąpać w akwenach wodnych oraz jak bezpiecznie podróżować samochodem. W drugiej części zaprezentowali się kolarze z MTB TEAM Środa Wlkp. Klub kolarski działa na terenie powiatu średzkiego od 2009 roku i specjalizuje się w kolarstwie górskim. Panowie zaprezentowali rower górski, strój i wyposażenie kolarza oraz przedstawili prezentację multimedialną, w której m.in. były informacje na temat typów kolarstwa i treningów. Zachęcali również uczniów do udziału w różnych imprezach kolarskich /K.Moś/.


7 czerwca 2011 - Ale JAZZ ! Takiej muzy da się słuchać !
Filharmonia Poznańska dla klas IV - V.

4 czerwca 2011 - Dzieci z Klęki na planie filmowym serialu
"Głęboka woda" !

Fot. Bartek Palczewski i Robert Kaźmierczak.

W sobotę 4 czerwca, młodzież z Jarocina oraz ze szkół w Golinie, Klęce, Kotlinie i Woli Książęcej pojechała do Wrocławia. Tam od miesiąca Magdalena Łazarkiewicz - żona patrona jarocińskiego kina i siostra Agnieszki Holland pracuje nad trzynastoodcinkowym serialem „Głęboka woda”, który od września będzie emitowany w TVP. Kolejne odcinki będą opowiadały losy pracowników ośrodka pomocy społecznej - ludzi aktywnych i wrażliwych społecznie - oraz ich podopiecznych. W głównej roli wystąpi Marcin Dorociński (wcześniej grał m. in. w „Rewersie”, „Boisku bezdomnych”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”) - żródło : Facebook - Kino Echo im. Piotra Łazarkiewicza
Na planie statystowali: Weronika Bagrowska, Monika Kasprolewicz, Karolina Jakóbczak, Weronika Pachala, Alicja Patelka, Norbert Matuszak, Szymon Raszewski, Wojciech Teterycz.
Opiekunką naszych uczniów była pani Monika Kula.


30 maja 2011 - Mistrzostwa Szkół wiejskich - Ludwinów 2011.
II miejsce drużyny młodszej, starsi chłopcy na V pozycji.

Organizatorem turnieju był pan Andrzej Ziaja uczący również w szkole w Ludwinowie. Zaprosił do rozgrywek drużyny z Mieszkowa, Roszkowa, Dobieszczyzny, Lubini Małej, Łuszczanowa, Ludwinowa oraz dwie ekipy z Klęki. Doskonale zaprezentowała się drużyna "B" z Klęki, która dotarła do finału. Troszkę brakło w końcówce sił i musieliśmy uznać wyższość piłkarzy z Mieszkowa. Drużyna "A" zajęła V miejsce, w walce o które pokonała rzutami karnymi, drużynę z Lubini Małej. Marcin Ciesielski został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a Eryk Kowalski najlepszym zawodnikiem ! Gratulacje.


28 maja 2011 - Ochotnicza Straż Pożarna w Klęce
zaprosiła nas do Wrocławia !
Pojechali mali strażacy i laureaci konkursu na wiersz o strażakach.


27 maja 2011 - Dzień Dziecka w naszej szkole.
Festyn rodzinny pod hasłem "Zdrowo i wesoło" !


27 maja 2011 - Dzień mamy w oddziałach przedszkolnych.

Alicja Krzykos laureatką XV Jubileuszowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce !
Gratulacje dla naszej uczennicy i nauczyciela historii Wiesława Krzykosa.

26 maja 2011 - Na Dzień Mamy wszyscy się staramy,
życzenia wierszem, piosenką składamy !


26 maja 2011 - Pierwszy dokument uprawniający do kierowania !
Klasy czwarte z "kartami rowerowymi" !


24 maja 2011 - Tymbark edycja 2011 - Chłopcy ulegli Zaniemyślowi,
na dziewczynki bardzo liczymy !


14 maja 2011 godz. 19.15 - Lech Poznań - Ruch Chorzów 1:0!
Wierni kibice Lecha ze szkoły w Klęce.
                     
LECH POZNAŃ             RUCH CHORZÓW

Sponsorem biletów jest klub KKS LECH POZNAŃ. DZIĘKUJEMY !
10 maja 2011 - Wizyta pedagogów z Niemiec
w ramach projektu "Comenius Regio".


10 maja 2011 - Miss owoców i warzyw !

W kwietniu 2011r. ogłoszony został konkurs na maskotkę pt. „MISS OWOCÓW I WARZYW”. Chętni mieli wykonać maskotkę przedstawiającą ulubiony owoc lub warzywo i dostarczyć wraz z krótkim opisem pomysłu i wykonania. W sumie wykonano 64 maskotki. Te wspaniałe prace można było podziwiać na wystawie zorganizowanej na holu szkoły.
10 maja wśród uczniów przeprowadzono głosowanie, w którym zwyciężyła maskotka wykonana przez Mateusza Gurgula z klasy Ia. Wraz z mamą i ciocią wykonał on ulubione warzywo. Zwyciężył niesamowity ogórek !
Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony podczas apelu jogurtem owocowym, a Mateusz otrzymał nagrodę niespodziankę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu- pomysłowości ! Pomysłodawczyni: Izabela Zwierzchlewska.


10 maja 2011 - Przedszkole w "Bajkowej krainie" w Ostrowie Wlkp.!

Dnia 10 maja przedszkolaki wybrały się do bajkowej sali zabaw w Ostrowie Wlkp. Sala ta okazała się świetnym miejscem do zabawy. Czekające na dzieci różnego rodzaju przeszkody były prawdziwym sprawdzianem zręcznościowym dla większości przedszkolaków jak i pań. Zabawom nie było końca.Po dniu pełnym wrażeń dzieci radosne ale i zmęczone wróciły do przedszkola. To dopiero była zabawa /L.Pazdej/ !


6,7,8 maja 2011 - We Wroniawach jest wspaniale !
Uczymy się, bawimy doskonale ! Vb na "Zielonej szkole" !

4 maja 2011 - Dlaczego Święty Florian jest patronem strażaków ?
Kraków się palił, a kościół św. Floriana pozostawał nietknięty...
Pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej w Klęce.

4 maja 2011 - Pierwsze klasy w "Starej Chacie u Kowola".

29 kwietnia 2011 - Akademia szkolna.
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja !

29 kwietnia 2011 - "Od słów do czynów -sprzątamy świat" !

W 29 kwietnia uczniowie klas I-III brali udział w akcji sprzątamy Ziemię.Po krótkiej pogadance na temat zanieczyszczeń,które zagrażają naszemu środowisku oraz wyjaśnieniu pojęć ekologicznych tj.surowce wtórne i recykling dzieci z zapałem zabrały się do pracy.Posprzątały teren naszej szkoły oraz najbliższego otoczenia.Dzieci segregowały śmieci do odpowiednich worków,a przez swoją postawę dostrzegły swój osobisty wpływ na ochronę przyrody w swojej okolicy /M.Dzierla/.


29 kwietnia 2011 - Konkurs "Nie pal przy mnie proszę". !

Wyniki konkursu plastycznego. Dzieci z klas IIa i IIb oraz dzieci z kółka plastycznego brały udział w konkursie zorganizowanym przez p.pedagog i p.higienistkę szkolną.Prace były bardzo ciekawe i interesujące.Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zdolnościami plastycznymi.
I miejsce Marta Barcik kl.IIb
II miejsce Przemysław Ostrowski kl.IIb
III miejsce Antoni Łącki i Piotr Siejak kl.IIa
Wyróżnienie otrzymała Natalia Janecka kl.IIb. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia /M.Dzierla/.


28 kwietnia 2011 - III klasy poznają Warszawę !

28 kwietnia 2011 - Powiatowy Finał Wiedzy o Ruchu Drogowym
Srebrne medale uczniów Zespołu Szkół w Klęce !
Monika Kasprolewicz, Norbert Matuszak, Karol Kaźmierczak.

20 kwietnia 2011
Poszukujemy właściciela psa !
Duży, łagodny, lubiący dzieci pies przybłąkał się do naszej szkoły !
Piesek był wycieńczony, obecnie znajduje się w dobrych rękach
Dodatkowe informacje pod nr tel. 696087792
20 kwietnia 2011 - Zwyczaje Wielkanocne
w przedszkolu i oddziale przedszkolnym.

16 kwietnia 2011 - Ruch to zdrowie ! Uczniowie bierzcie przykład :)
Zdobycie Śnieżki przez pracowników ZS Klęka !
U nas wiosna w górach - zima ! Było ciężko !

14 kwietnia 2011 - Brawo przedszkolaki ! Marta Cieślak
laureatką XV Festiwalu Piosenki Przedszkolnej

11 kwietnia 2011 - Oddział przedszkolny odlatuje i przylatuje !
Program edukacyjny "Poznań(j) Ławicę".


10 kwietnia 2011 - Dzieci oraz mieszkańcy Klęki i okolic
witają wiosnę na sportowo !

Dziś w naszej szkole, która znajduje się w sieci promujących zdrowie, zachęcaliśmy uczniów, rodziców do aktywnego spędzania wolnego czasu. Myślimy, że udało się wspaniale ! Rozpoczęliśmy od aerobicu, w którym wzięli udział wszyscy zaproszeni. To był chyba największy pokaz tańca w historii Klęki. Następnie odbył się mecz piłkarski Young Team - Old Team, w którym dzieci pokonały rodziców 3:2 (1:1). Wszyscy aktywnie spędzali czas pokonując boisko piaskowe na skrzynkach, biorąc udział w meczu "kocowym", bawiliśmy się chustą Klanza i przeskakiwaliśmy przez gumę. Dużą popularnością cieszył się rodzinny tor przeszkód z zawiązanymi oczami. W trakcie imprezy degustowaliśmy warzywa i owoce, a o naszą sprawność fizyczną dbała pani hiegienistka. Powitanie wiosny zakończyło się marszobiegiem, w którym wszyscy zajęli I miejsce ! Gratulujemy świetnej zabawy i dziękujemy za przybycie do szkoły /fotografie wykonał Michał Narojczyk/.


1 kwietnia 2011 - "Wiara Lecha" z Klęki !
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:2 (2:1)


29 marca 2011 - "Młodsze klasy" żegnają zimę, witają wiosnę !

27 marca 2011 - Wyniki I kolejki Szkolnej Ligi Warcabowej.

Pobierz wyniki - plik pdf


22 marca 2011 - Ponad 200 aktorów na scenie ? 8 przedstawień ?
To musiał być...
X Przegląd Teatrów Dziecięcych !

Drodzy Przyjaciele z zaprzyjaźnionych szkół i placówek oświatowych ! Jesteśmy razem już od 10 lat ! Składamy wszystkim dzieciom, rodzicom, opiekunom szkolnych zespołów teatralnych, podziękowania za przepiękne, barwne i profesjonalne spektakle. W jubileuszowym roku na scenie wystąpiło 200 aktorów z 6 szkół i dwóch przedszkoli. Otwarcia przeglądu dokonali: dyrektor Zespołu Szkół w Klęce, Róża Doerfeer - Jambor, sekretarz gminy Nowe Miasto nad Wartą, Gabriela Kosmala, wicestarosta średzki, Zdzisław Jędrzak oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście nad Wartą, Maciej Kuderczak. Na deskach GOK kolejno zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słupi Wielkiej w sektaklu "Gruba Marlenka", z Zespołu Szkół w Klęce "Żelazna trzewiki", ze Szkoły Podstawowej w Kolniczkach "Kopciuszej na zawodach i nie tylko", z Zespołu Szkół w Chociczy "Gimnastyka na wesoło", z Publicznego Przedszkola w Klęce "Zanieczyszczenia nie znają granic", z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Klęce "Maja dziś nauczy nas, jak o swoje zdrowie dbać", ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Wlkp. "Szlachetne Zdrowie" oraz ze Szkoły Podstawowej w Boguszynie "Zdrowy, Czerwony Kapturek". Z okazji 10 rocznicy wszyscy opiekunowie zostali wyróżnieni nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Klęce oraz GOK w Nowym Mieście, wszystkie dzieci zostały poczęstowane ciastkami oraz owocami, dzięki sponsorowi imprezy Zakładom Zielarskim "Phytopharm' Klęka S.A. Organizator przeglądu wicedyrektor Zespołu Szkół w Klęce, Artur Pachala wręczył nagrody najlepszym aktorom, którymi zostali: Adrianna Świderska z klasy III, Kacper Józefiak z klasy II oraz Dawid Ranecki z klasy III. Wszystkie dzieci chodzą do szkoły w Kolniczkach. Gratulujemy i czekamy na Was za rok...


21,22,23 marca 2011-Szkolne rekolekcje wielkopostne.

Uwaga uczniowie ! Dojazd do szkoły autobusami, jak w każdy inny dzień nauki szkolnej. Odjazdy ropoczynamy około godz. 10.45.


21 marca 2011 - Przedszkolaki witają wiosnę !

Powitanie wiosny połączone ze świętem ptaków- przedszkolacy pożegnały zimę, szukały oznak wiosny, obserwowały ptaki, słuchały ich śpiewu i próbowały naśladować ich odgłosy. Powitaniu wiosny towarzyszyły piosenki i zabawy w ogrodzie przedszkolnym /J.Krzykos/.


20 marca 2011 - Wielkie emocje w "Wilkowyja Cup 2011" !
"Ziółka" na II miejscu, ustąpiły tylko bramkami !

Emocjonujący przebieg miał turniej piłkarek "Wilkowyja Cup 2011", który odbył się w dzisiejszym dniu. O kolejności zadecydował ostatni mecz, w którym spotkały się najlepsze druzyny "Ziółka" i "Wilczki" mające na koncie po 4 zwycięstwa. Nasze piłkarki musiały ten mecz wygrać, bowiem ustępowały przeciwniczkom tylko róznicą bramek. Wszystko układało się znakomicie, prowadzenie 1:0 i kontrolowanie spotkania przez nasz UKS. Jak sport bywa nieprzewidywalny przekonaliśmy się na 2 sekundy (!) przez końcem spotkania, kiedy to "Wilczki" Wilkowyja doprowadziły do remisu i wygrały turniej ! Nasze dziewczęta były niepocieszone, ale walczyłyście dziś wspaniale i należą Wam się wielkie brawa !


18 marca 2011 - Fryderyk Chopin - Kompozytor sercu najbliższy.
Szkolna akademia muzyczno - poetycka.


18 marca 2011 - UKS "Ziółka" Klęka na mapie TALENTÓW
List z Ministerstwa Edukacji Narodowej !
"MIEJSCA ODKRYWANIA TALENTÓW" !

Uczniowski Klub Sportowy "Ziółka" Klęka, który w 2010 r. zdobył Mistrzostwo Polski Dziewcząt w kategorii under-10 "Tymbark" oraz Halowe Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii under-11 został wpisany na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej jako "Miejsce Odkrywania Talentów" ! Gratulujemy trenerowi i zarządowi klubu ! Obecnie prowadzimy zapisy wszystkich chętnych, którzy chcą być członkami UKS. ZAPRASZAMY !

MIEJSCA ODKRYWANIA TALENTÓW - www.men.gov.pl


17 marca 2011 - Pływać każdy może,trochę lepiej lub trochę gorzej.

"Chcę być zdrowy jak ryba więc na basen jadę w wodzie popływać".To hasło towarzyszyło uczniom klas IIa i IIb oraz ich nauczycielom: Marioli Dzierli,Urszuli Patelce, Magdalenie Braciszewskiej podczas wyjazdu na basen.Nie wszystkie dzieci mają okazję i możliwość wyjazdu na basen.Połowa kosztów została pokryta z naszych zarobionych pieniędzy na kiermaszu świątecznym.Dzieci bardzo się cieszyły,a rodzice byli zadowoleni,że ich wszystkie pociechy mogły skorzystać z tego wyjazdu.Duże wrażenie na dzieciach zrobił nowy aquapark w Jarocinie ,a szczególnie dwie duże zjeżdżalnie.Uczestnicy korzystali z różnych sprzętów znajdujących się na basenie oraz uczestniczyli w zabawach ruchowo-wodnych pod opieką opiekunów i ratowników.Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do domów /M.Dzierla/


15 marca 2011 - Wielkopolskie Biuro Koncertowe
Nie tylko słuchamy, już nawet gramy !


2 kwietnia - Zespół Szkół w Klęce i UKS "Ziółka" Klęka jadą na LECHA !                      
LECH POZNAŃ             ŚLĄSK WROCŁAW

2 kwietnia dzieci z klas IV- VI wyróżniające się bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz osiągnięciami sportowymi, zapraszamy na mecz ekstraklasy piłki nożnej Lech Poznań - Śląsk Wrocław ! Uczniowie, którzy byli dziś zapisywani na listę, proszeni są o odebranie u pana Artura "Karty Uczestnika Meczu" lub pobranie jej z naszej strony internetowej. Musi ona zostać podpisana przez rodziców. Żeby wejść na stadion każde dziecko zobowiązane jest mieć przy sobie aktualną LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ !
Sponsorem biletów jest klub KKS LECH POZNAŃ. DZIĘKUJEMY !
KARTA UCZESTNIKA MECZU DO POBRANIA (PDF) -
WYDRUKUJ, DAJ RODZICOM DO PODPISU, PRZYNIEŚ DO SZKOŁY


25 lutego 2011 - Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż
Doskonałe zdjęcia wykonał Kuba Derlichowski z klasy Vb, brawo !

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SKOKU WZWYŻ 2010/2011
DZIEWCZĘTA: 1. Dominika Jakubowska, 2. Weronika Roszyk, 3. Karolina Jakóbczak, 4. Joanna Mrozińska, 5. Elżbieta Gęsta
CHŁOPCY 1. Filip Nawrocki, 2. Przemysław Macioszczyk, 3. Bartosz Wolski, 4. Jacek Świerkowski, 5. Hubert Stefaniak
GRATULUJEMY !


24 February 2011 - Project e-Twinning. Photo gallery.
Winter in our country. For friends in Turkey and Romania.

Przedstawiamy przyjaciołom z Turcji i Rumunii zdjęcia z naszych zimowych zabaw na śniegu. "Chcę być sprawny i zdrowy, wszystko wchodzi do głowy !"


21 lutego 2011 - Prezentacja z I etapu programu "Przyjaciele Zippiego".

Pierwszy etap projektu "Przyjaciele Zippiego" realizowanego w naszej szkole został podsumowany. Dzieci z rodzicami opisywali swoje odczucia związane z przebiegiem zajęć, wymyślali hasła propagujące projekt oraz wykonywali prace plastyczne przedstawiające Zippiego i jego przyjaciół ! Zapraszamy do pobierania prezentacji zawierającej twórczość naszych dzieci.
Pobierz prezentację Power Point!


14 lutego 2011 - Rozpoczynamu zapisy dzieci
do Publicznego Przedszkola w Klęce.
"KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA" DO POBRANIA PLIK doc PLIK pdf
ulotka opr. na podstawie serwisu http://www.cudownedzieci.pl
14 lutego 2011 - Uwaga klasy: Va i Vb. Drobna korekta planu !

12 lutego 2011 - II Ogólnopolski Turniej Mistrzów w Nowym Mieście !

Wielkim sukcesem organizacyjnym zakończył się II Ogólnopolski Turniej Piłkarski. wzięło w nim udział ponad 100 dzieci z 10 drużyn z całego kraju. Wśród dziewcząt kolejność była następująca: 1. UKS "Tęcza" Bydgoszcz. 2. KKS "Włókniarz 1925" Kalisz. 3. UKS "Ziółka" Klęka. 4 . ZSR "Pionier" Tychy. 5. ZSP Kluczewo.
W kategorii chłopców: 1. MKS Trzemeszno. 2. Sparta Szamotuły. 3 Polonia I Środa Wlkp. 4. Polonia II Środa Wlkp. 5. Poznaniak Poznań.
Zawody zostały rozegrane 12 lutego w hali sportowej w Nowym Mieście nad Wartą. Organizator Ireneusz Janicki składa podziękowania sponsorom turnieju !


Zobacz 10 lat Przeglądu Teatrów Dziecięcych !
2002 - 2011
WKRÓTCE X PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH ! ZAPRASZAMY !

Zespół Szkół w Klęce serdecznie zaprasza wszystkich na X Przegląd Teatrów Dziecięcych, który odbędzie się 22 marca w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście nad Wartą ! Patronat nad przeglądem objęły Zakłady Zielarskie Phytopharm Klęka S.A.


4 lutego 2011 - Turniej w warcabach klasycznych kl. 0-III i IV-VI.

Turnieje rozgrywane były systemem szwajcarskim do 7 rund. W turnieju w warcabach klasycznych klas 0-III wzięło udział 15 dzieci. Tabela najlepszych warcabistów:
1. Roszak Alicja 5,5 pkt kl. III
2. Kossowski Filip 5,5 pkt kl. I
3. Orzechowski Patryk 5 pkt kl.III
4. Nawrocki Jakub 4,5 pkt kl. III
5. Nawrocki Nikodem 4,5 pkt kl.
Przy równej liczbie punktów o miejscu decydowała punktacja pomocnicza. Rewelacją turnieju był uczeń klasy I - Filip Kossowski, który zajął drugie miejsce w turnieju.

W turnieju klas IV-VI wzięło udział 12 uczniów. Tabela najlepszych warcabistów:
1. Cichoń Adam 6,5 pkt kl. IV
2. Wolski Bartosz 5 pkt kl. VI
3. Macioszczyk Przemysław 5 pkt kl. VI
4. Teterycz Wojciech 4,5 pkt kl.V
5.Włodarczak Mateusz 3,5 pkt kl. VI
Na słowa uznania zasłużył uczeń klasy IV - Adam Cichoń, który wygrał wszystkie pojedynki i tylko jeden zremisował /Andrzej Ziaja/.


3 lutego 2011 - Cudze chwalicie, swego nie znacie...
Zwiedzamy i bawimy się w Jarocinie !


1 lutego 2011 - Feryjne podróże w nieznane...
Uczniowie odkrywają Łęczycę i Tum.


31 stycznia 2011 - Po raz pierwszy w Aquaparku w Jarocinie.


28 January 2011 - Our visiting cards for friends
with Turkey and Romania.

Prezentujemy wizytówki klas Zespołu Szkół w Klęce dla przyjaciół ze współpracujących szkół: Scoala cu clasele I-VIII, Pietroasa (Romania)oraz Tevfik Ileri Anadolu Lisesi (Turkey)
Download presentation !