UKS "Ziółka" Klęka Mistrzyniami Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt w kategorii under - 10 ! Trener: Ireneusz Janicki, skład: Laura Cichoń, Sandra Cichoń, Agata Kaczmarek, Alicja Krzykos, Sandra Orwat (wszystkie Klęka), Karolina Berdyszak (Rogusko), Martyna Boguszyńska (Kórnik) ,Klaudia Nogalska (Poznań), Roksana Skoracka (Kluczewo), Kamila Żarnecka (Kalisz - królowa strzelczyń turnieju - 7 goli).

ROK 2012 pod hasłem
"Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali,
ale po to, abym ja działał i kochał - Janusz Korczak."

BRAK ZMIAN W PLANIE
Od 2011 roku w programie
BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

http://bezpieczna-szkola.com

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW I ĆWICZEŃ
OBOWIĄZUJĄCYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W KLĘCE
W ROKU SZKOLNYM 2012/2013
KLASA I    KLASA II    KLASA III     KLASA IV    KLASA V    KLASA VI
28-29 czerwca 2012 - Uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Do zobaczenia 1 września ! Spędzajcie czas wesoło i bezpiecznie !


23-27 czerwca 2012 - Gdzie jest takie miejsce ? Pytacie ciągle nas.
Oczywiście, to Wroniawy. Wrócimy tu jeszcze raz, wrócimy tu jeszcze raz.


22 czerwca 2012 - Przedszkolaki żegnają "Małą filharmonię".

20 czerwca 2012 - Norbi wylosował ! Filip odjedzie Krossem !
Finał kampanii ogólnopolskiej "Warto być dobrym"


18 czerwca 2012 - IIIa i IIIb żegnają swoje panie i witają nowe !
Piknik rodzinny w Radlinie.

18 czerwca odbył się piknik rodzinny klas trzecich w Radlinie. Rodzice obu klas przygotowali ostatnie wspólne spotkanie z wychowawczyniami - Mariolą i Ulą. Były też gościnnie "nowe panie" Kasia Florkowska i Monika Kula, które przejmą wychowawstwo klas od września. Wesołe zabawy na dmuchanym zamku, trampolinie, gokarty oraz zjeżdżalnia, pyszne placki, które upiekły mamy oraz kiełbaski z grilla, przygotowane przez tatusiów - to wszystko tam było. Upał nam towarzyszył do samego wieczora, ale było bardzo fajnie !


18 czerwca 2012 - Projekt edukacyjny "Na ścieżce zmysłów"
Prezentacje klas I - III


14 czerwca 2012 - Bezpieczny przejazd - kampania społeczna
„Zatrzymaj się i żyj!”

Bezpieczny przejazd - kampania społeczna „Zatrzymaj się i żyj!” to temat prezentacji, w której wzięło udział 240 ucznniów klas I-VI z Zespołu Szkół w Klęce. O tym jak zachować się na przejeździe kolejowo-drogowym, oraz jak poprawnie go przekraczać mówili dzieciom przedstawiciele PKP PLK S.A z Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim, Sekcji Eksploatacji w Jarocinie i Komendant Posterunku Straży Ochrony Kolei w Jarocinie.


13 czerwca 2012 - Uczniowie Zespołu Szkół w Klęce
w konkursach powiatowych i ogólnopolskich.

Nasi uczniowie uczestniczą w różnych konkursach nie tylko szkolnych. Kolejny raz braliśmy udział w Powiatowym Konkursie Informatycznym „Srebrna Mysz”. Drużyna: Michał Kuderczak i Michał Duda jako jedyna reprezentowała naszą gminę. Chłopcy na podium nie stanęli, ale uzyskali dobry wynik. W IX Powiatowym Konkursie Matematycznym uczeń klasy V Piotr Paluszkiewicz zajął III miejsce. Alicja Krzykos została laureatką etapu powiatowego konkursu: "Palić, nie palić - oto jest pytanie?". Jej praca wykonana techniką kolażu zdobyła III miejsce. W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur wyróżnienie otrzymali Piotr Grzesiek z kl. II i Piotr Paluszkiewicz z kl.V, natomiast Antoni Łącki nagrodę za wynik bardzo dobry. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
/K.Moś/.


12 czerwca 2012 - "Ziółka", jako zespół Danii
zdobywają II miejsce w VI Turnieju Piłkarskim im. Macieja Udzika !

Fantastycznie zaprezentował się na boiskach Jaroty Jarocin zespół "Ziółek" ! Dziewczęta i chłopcy zdobyli II miejsce ustępując tylko faworyzowanej drużynie SP nr 6 z Poznania. "Ziółka" nie rozpoczęły najlepiej, w pierwszych 2 meczach nie zdobyły punktu, jednak do finału wygrywały już wszystkie mecze ! W półfinale po zaciętym boju odprawiły zespół SP w Chrzanie 2:1, W meczu o I miejsce musiały jednak uznać wyższość zawodników ze stolicy Wielkopolski 0:2. II miejsce na 16 drużyn to wspaniały wynik. W przeszłości zwyciężaliśmy w turnieju im. M. Udzika w 2008 roku, zdobywaliśmy również III i IV miejsce.
"Ziółka" zagrały w składzie: Laura Cichoń, Alicja Krzykos, Marcin Ciesielski (wybrany najlepszym bramkarzem turnieju), Adam Cichoń, Jakub Bierła, Łukasz Kantorski, Fryderyk Waszak, Kacper Szulc, Robert Szymczak. Gratulacje dla drużyny prowadzonej przez Irka Janickiego ! Brawo !


8-10 czerwca 2012 - IIa i IIb na "zielonej szkole" we Wroniawach
Uczymy się i aktywnie spędzamy czas,
nie tylko w ławach szkolnych !


6 czerwca 2012 - Szkolne życie wokół sceny... kolejno wystąpili:
Nauczycielki przedszkola w "Czerwonym Kapturku" !
Laureaci "Kangurka" matematycznego i zawodów warcabowych
Filharmonia dla klas I - III.


5 czerwca 2012 - Ostatnia filharmonia w tym roku szkolnym i...
tłumy fanów z Zespołu Szkół w Klęce !


5 czerwca 2012 - Członkowie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania
„Zaścianek", wręczają naszym uczniom upominki za udział
w konkursie plastycznym „ZAŚCIANKOWE PEREŁKI HISTORII"!
W czerwcu wyłonimy 5 szkolnych laureatów !


1 czerwca 2012 - Fantastyczne atrakcje na festynie rodzinnym
z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka !

Tylu atrakcji dla dzieci jeszcze chyba w naszej szkole nie było... Każdy znalazł coś dla siebie. Była trampolina, dmuchany zamek, ścianka wspinaczkowa, paintball i największy hit, czyli "kule na wodzie". Dzieci próbowały swych sił w konkursie karaoke, wybieralismy najciekawszy dziecięcy wynalazek, losowaliśmy nagrody, ścigaliśmy się na drewnianych nartach. W salach można było zagrać w gry planszowe, wysłuchać audiobooka lub obejrzeć filmy dziecięce sprzed lat. Wiele uciechy przyniosła wszystkim "Randka w ciemno". Rodzice mogli zakupić tanie książki dla swoich pociech, skosztować pysznych ciast przygotowanych... przez nich samych oraz degustować pieczone kiełbaski.
Składamy podziękowania Radzie Rodziców, strażakom z OSP Klęka oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół w Klęce za fantastyczne przygotowanie festynu rodzinnego !


25 maja 2012 - Niemożliwe ?! Ależ tak ! Maluchy kręcą filmy !


24 maja 2012 - My już dzisiaj mamy - "Dzień Taty i Mamy" !
i prezenty dla Mam mamy... !
"Karty rowerowe" od dziś posiadamy !

Dla uczniów Szkoły Podstawowej w Klęce 24 maja 2012 roku na pewno zapisał się wyraźnie w pamięci. Dziś to właśnie dzieci klas czwartych, zdobywały swój pierwszy w życiu dokument uprawniający do kierowania rowerem.
Przeżycie dla małych nastolatków było na pewno niemałe, gdy Zastępca Naczelnika Prewencji i Ruchu Drogowego – nadkom. Piotr Kępski na wyrywki pytał ze znaków drogowych czy zachowania się na przykładowych skrzyżowaniach.
Dzieci jednak sprostały zadaniu. Pokonały stres, równie dobrze jak tor praktyczny, który miał służyć weryfikacji umiejętności kierowania rowerem. Sygnalizacja zmiany kierunku jazdy, wyjazd z ulicy podporządkowanej, ustąpienie pierwszeństwa pieszym to główne zadania, z którymi zmagali się uczestnicy egzaminu. Zdali wszyscy, ale miła chwila wręczenia dokumentu potwierdzającego otrzymanie karty rowerowej poprzedziła ważna rozmowa na temat bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zakładaj kaski i odblaski – taką rymowankę powtarzały dzieci. Mundurowi przypomnieli o tym by być widocznym na drodze, by wyposażyć rower w obowiązkowy sprzęt taki jak światło: białe z przodu, czerwone z tyłu i odblaskowe oraz dzwonek i sprawny hamulec.
Dzień niewątpliwie należał do szczęśliwszych w życiu i większość i czas nie zatrze go w pamięci. W rozmowach policjanci przyznają, że swój egzamin na kartę rowerową również pamiętają bardzo dobrze, mimo że lat już minęło wiele.
Pozostaje więc życzyć pełnoprawnym rowerzystom – SZEROKIEJ DROGI!!!
źródło: www.sroda-wielkopolska.policja.gov.pl


23 maja 2012 - Zwiedzamy sortownię Poczty Polskiej w Komornikach
oraz Ogród Botaniczny w Poznaniu.

23.05.2012 r. grupa dzieci z naszej szkoły uczestniczyła w wyjeździe do Poznania /ogród botaniczny/ i Komornik, gdzie zwiedziliśmy jedną z największych w Polsce sortowni paczek i listów Poczty Polskiej. Dziennie sortuje się tam i rozsyła około milion listów, co miesiąc sortuje się około miliona paczek, które otrzymujemy także i my. Dzisiaj praca jest wykonywana przez bardzo szybkie maszyny, ale nadal część listów i paczek, z którymi nie potrafi sobie poradzić komputer, jest sortowana ręcznie. Następnie udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego, który właśnie w maju jest najpiękniejszy. Tam zapoznaliśmy się z różnymi roślinami rosnącymi w odmiennych środowiskach. Zwiedziliśmy Alpinarium - ogród z roślinnością górską oraz część poświęconą roślinności bagiennej, rozpoznawaliśmy popularne drzewa rosnące w Polsce. Wiemy jak wygląda tulipanowiec i czym różni się dąb szypułkowy od bezszypułkowego. To była pouczająca podróż ! /Sz. Cypryan/


18 maja 2012 - I Rodzinny Bieg Po Zdrowie !


17 maja 2012 - M. Kopernik, pierniki, zabytki - Toruń !

Klasy IVa i IVb odwiedziły Toruń. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Orbitarium. Jest to interaktywna wystawa, gdzie z pulpitów rozmieszczonych wokół modelu sondy Cassini można sterować jej urządzeniami i sprawdzić do czego służą. W Planetarium obejrzeliśmy seans astronomiczny „Wehikuł czasu”. Następnie z przewodnikiem przeszliśmy przez Starówkę tego gotyckiego miasta, podziwiając najważniejsze zabytki. Pani przewodnik opowiedziała nam mnóstwo legend związanych z Toruniem. Byliśmy także w Muzeum Etnograficznym, Skansenie i Domu Mikołaja Kopernika. Braliśmy tam udział w warsztatach „Świat Toruńskiego Piernika”. Każdy uczeń wykonał własnoręcznie ozdobnego piernika, którego na pamiątkę zabrał do domu. Po smacznym posiłku zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu /P. Smurawa - Mróz/.


16 maja 2012 - "Radość bez złości !"

Dnia 16.05.2012 roku w klasach Ia i Ib odbyły się warsztaty profilaktyczne kształtujące postawy wobec agresji pt.: „Radość bez złości”. Zajęcia prowadziła Pani Maria Hajczyk-Ibron.
Celem programu było:
• wzmacnianie pozytywnego obrazu samego siebie i samooceny;
• umiejętność zauważania i nazywania uczuć własnych i innych ludzi;
• rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia;
• budzenie empatii;
• zwrócenie uwagi na problem występowania agresji wśród dzieci;
• nauka współpracy jako formy zapobiegającej zachowaniom agresywnym;
• kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi;
• zrozumienie potrzeby reguł, norm i zasad;
• kształtowanie postaw społecznych;
• nauka postaw asertywnych;
• uświadomienie dzieciom różnych sposobów rozwiązywania problemów np. pomoc ludzi dorosłych.
Zajęcia trwały po 2 godziny w każdej klasie. Dzieci pracowały w grupach, wykonywały prace plastyczne, bardzo chętnie uczestniczyły w lekcjach. Umiejętności jakie dzieci nabyły pozwolą utrzymywać zadowalające kontakty z innymi ludźmi, panować nad swoimi agresywnymi impulsami /M.Braciszewska/.


9 maja 2012 - "Warto być dobrym". Nasi uczniowie w konkursie fotograficznym na Facebooku ! Zagłosuj na nich ! KLIKNIJ "LUBIĘ TO"
8 maja 2012 - To tradycją w naszej szkole się staje -
III klasy jadą zobaczyć Warszawę !

Klasy IIIa i IIIb wraz z opiekunami: Urszulą Patelką, Mariolą Dzierla,Arturem Pachalą oraz rodzicami zwiedziły stolicę Polski - Warszawę. W czasie jazdy autokarem uczniowie słuchali legend warszawskich czytanych przez nauczycieli.Uczniowie zobaczyli wiele ciekawych miejsc min.Łazienki warszawskie,Pałac Kultury i Nauki,Zamek Królewski,Kolumnę Zygmunta i wiele innych ciekawych zabytków stolicy.Bardzo dużą atrakcją dla dzieci była przejażdżka metrem warszawskim.Piękna panorama Warszawy,którą dzieci podziwiały z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki zrobiła ogromne wrażenie.Na Starówce wszyscy smakowali pysznych warszawskich lodów.Był to dzień pełen niesamowitych wrażeń.Wycieczka była bardzo udana sądząc po uśmiechniętych buziach dzieci /M.Dzierla/.


5 maja 2012 - Jubileusz 65 rocznicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Klęce.
"Trudna i niebezpieczna służba,poświęcenie dla ratowania życia
i zdrowia ludzi zasługuje na najwyższe uznanie"

5 maja 2012r.Ochotnicza Straż Pożarna w Klęce świętowała swój jubileusz.W uroczystości brały udział władze Gminy Nowe Miasto n/Wartą,władze powiatu, prezes Phytopharmu w Klęce, różne delegacje,w tym również delegacja z Niemiec i inni zaproszeni goście.Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z całej gminy prezentowały się w odświętnych mundurach strażackich.W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z Zespołu Szkół w Klęce pod opieką M.Dzierli i A.Gabrysiak. Dzieci przedstawiły swoje umiejętności recytatorsko- wokalno - taneczne. Na zakończenie programu artystycznego pani dyrektor Róża Doerffer-Jambor jeszcze raz podziękowała strażakom, a dzieci złożyły serdeczne życzenia i wręczyły prezent /M.Dzierla/.


26 kwietnia 2012 - "Warto być dobrym". Fotografujemy dobre uczynki !
Prace konkursowe przesyłamy na spkleka@tlen.pl

25 kwietnia 2012 - "Ziółka" w finale powiatowym "Tymbarku"!
Chłopcy pokonują wysoko zespoły z Boguszyna, Chociczy i Kolniczek.

23 kwietnia 2012 - Nasi najmłodsi debiutują w "Tymbarku" !
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI '2012
Wielkie sprzątanie mamy dziś w planie !
Niech okolica czysta zostanie !


18 kwietnia 2012 - XVI Przegląd Piosenki Przedszkolnej !
Sandra Michalak awansowała do etapu powiatowego ! Gratulujemy !


13-16 kwietnia 2012 - Cztery dni pod znakiem sportu szkolnego !
Awans dziewcząt "starszych" i II miejsce "młodszych"
w eliminacjach Junior Real Cup.

Finały rejonowe w unihokeju dziewcząt i chłopców.

4 kwietnia 2012 - Wielkanocne niespodzianki w przedszkolu i szkole!
Prezenty, występy, konkursy !
Radosnych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych !

30 marca 2012 - Uwaga ! Ostrożnie z prądem !
Prezentacja pana Pawła Mikołajewskiego w naszej szkole.

Uczestniczylismy dziś na holu szkolnym w bardzo ciekawej prezentacji. Prowadził ją właściciel firmy elektrycznej, pan Paweł Mikołajewski. Nie od dziś wiadomo, że z prąd jest bardzo pożyteczny, jednak nie ma z nim żartów ! Jak najlepiej się przekonać, czy płynie prąd ? Uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach, które przygotował nasz gość. Sprawdzaliśmy działanie baterii słonecznej, prądnicy wiatrowej, sprawdzaliśmy czy ołówek przewodzi prąd elektryczny. Przewodzi nawet drewno, oczywiście namoczone w wodzie ! Dowiedzieliśmy się również, dlaczego ptaki mogą siadać na liniach energetycznych. Wiemy już, że nie możemy nigdy dotykać pozostawionych na dworze przewodów elektrycznych, a z informacją o awarii elektrycznej dzwonimy pod numer 991. Dziękujemy za ten bardzo ciekawy pokaz !


29 marca 2012 - Zapraszamy nauczycieli do zapoznania się z dokumentami dotyczącymi organizacji pomocy psychologiczno - pedagogicznej
w Zespole Szkół w Klęce w zakładce "Pomoc psychologiczno - pedagogiczna".
29 marca 2012 - Gdy sala GOK tak się wypełnia,
młodych aktorów marzenie się spełnia !
XI Przegląd Teatrów Dziecięcych !
Zespół Szkół w Klęce, GOK Nowe Miasto nad Wartą

Spotkaliśmy się dziś po raz ... 11 ! Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście nad Wartą pękała w szwach. Były wspaniałe przedstawienia, niesamowite stroje i doskonała zabawa dzieci. Ponad 150 uczniów zademonstrowało wszystkim swoje talenty teatralne. Przegląd otworzyli: pani Gabriela Kosmala, sekretarz gminy Nowe Miasto nad Wartą, pani Róża Doerffer - Jambor, dyrektor Zespołu szkół w Klęce, wicestarosta średzki, pan Zdzisław Jędrzak oraz dyrektor GOK w Nowym Mieście nad Wartą, pan Maciej Kuderczak. Potem na scenie pojawiali się kolejno aktorzy ze SP nr 3 W Środzie Wlkp. z przedstawieniem "Królowa Śniegu", ze Słupi Wielkiej w spektaklu "Zaczarowana Góra", z Chociczy z przedstawieniem "Brzydkie Kaczątko". Przed przerwą wystąpiły jeszcze dzieci ze SP w Boguszynie prezentując "Rybkę". "Kota w butach" wystawili uczniowie ze SP w Kolniczkach, potem na scenie pojawili się najmłodsi aktorzy z Publicznego Przedszkola w Klęce z przedstawieniem "O żabce, która miała marzenia". Przegląd zakończyli "gospodarze", czyli uczniowie z Zespołu Szkół w Klęce brawurowo wykonując przedstawienie "W krainie barw". Najlepszymi aktorami przeglądu wybrano: Gabrysię Rogacką ze SP nr 3 w Środzie Wlkp., Bartosza "Budynia" Ciesielskiego z Boguszyna, Kingę Andraszczak z Kolniczek oraz Kacpra Józefiaka również z Kolniczek. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, nagrody książkowe i płyty DVD. Opiekunowie będą doglądać aloesów otrzymanych z Zakładów Zielarskich Phytopharm Klęka S.A. "Jestem bardzo szczęśliwy, że od 11 lat udaje nam się współpracować z okolicznymi szkołami. To wielkie wydarzenie dla całego powiatu. Myślę że dzieci bardzo lubią do nas przyjeżdżać, bo na naszym przeglądzie nie rywalizujemy ze sobą, tylko pokazujemy na co nas stać ! Wszyscy zajmujemy I miejsca" - powiedział Artur Pachala zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Klęce, współorganizator przeglądu. Zapraszamy za rok na XII edycję !


26 marca 2012-"Szkoła uczuć", czyli... uczniowie z gminy Nowe Miasto
stawiają pierwsze kroki na deskach teatru!


26 marca 2012 - "O zdrowie dbamy, w wodzie pływamy"

W dn.26.03.2012r.dzieci z klas IIIa i IIIb razem z opiekunkami M.Dzierlą, U.Patelką, K.Florkowską były na basenie w Jarocinie. Pływanie i zabawy w wodzie są najlepszym ćwiczeniem dla dzieci, co widać na zdjęciach. Pani Kasia - instruktorka pływania - przeprowadziła z uczniami bardzo ciekawe ćwiczenia w wodzie. Dzieci korzystały również z części rekreacyjnej,co sprawiło im dużo radości.
Podsumowując, pływanie:
- jest doskonałą zabawą relaksującą zarówno fizycznie jak i psychicznie;
- jest gimnastyką dla mięśni i stawów;
- stanowi profilaktykę skrzywień kręgosłupa;
- wspomaga proces rehabilitacji dzieci z dolegliwościami kostno- stawowymi;
- w istotny sposób wpływa pobudzająco na tempo i jakość rozwoju fizycznego i umysłowego;23 marca 2012 - "Ach, śpij kochanie..."
Mali muzycy na "kołysankowym" koncercie !


22 marca 2012 - "Mały Samorząd" wita wiosnę !
Występ klasy Ib, pochód, spalenie Marzanny.

22 marca 2012r.Mały Samorząd powitał wiosnę.Klasa I b przygotowała program artystyczny. Dzieci śpiewały piosenki oraz przedstawiły scenkę teatralną na powitanie wiosny. Uczniowie kl.IIIb i IIIa przygotowali "Marzanny" - symbol odchodzącej zimy, a uczniowie kl.IIa i IIb gaiki - symbol budzącej się do życia przyrody. Po programie artystycznym udaliśmy się na wiosenny spacer. Kukły zostały spalone,aby na dobre pożegnać zimę,a kolorowe gaiki przyozdobiły teren szkoły.


21 marca 2012 - Teatr Muzyczny Poznań 21.03.2012r.
"Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

W ramach projektu: "Indywidualizacja nauczania w klasach I-III szkół podstawowych w Gminie Nowe Miasto n/Wartą" dzieci, które biorą udział w zajęciach tanecznych wyjechały z opiekunami M.Dzierlą i M.Braciszewską na bajkę baletową do teatru muzycznego w Poznaniu. Piękna słowno-baletowa inscenizacja wprowadziła uczniów w niepowtarzalny klimat baśniowej przygody królewny Śnieżki. Dzieci zapoznały się z rodzajem widowiska teatralnego, w którym głównym środkiem wyrazu jest taniec wykonany przez aktora - tancerza z towarzyszeniem muzyki na tle dekoracji. Podziwiały ciekawe stroje baletowe. Kolorowa i zadziwiająca scenografia wzbudziła duże zainteresowanie. Dzięki tej wycieczce dzieci zdobyły nowe doświadczenia związane z tańcem.


21 marca 2012 - "Dzień Talentów" w Zespole Szkół w Klęce !
Witamy wiosnę na "Kolorowo i wesoło" !

Mamy tylko nieoficjalne wyniki bardzo srogiego jury ! Przebrany, tajemniczy "Pan Wiosna" wpadł na salę i w momencie odczytywania rezultatów, ukradł klasyfikację końcową ! Niektórzy twierdzą, że był to pan Tomasz...
KLASY STARSZE:
I miejsce - klasa VA - 59 pkt., II miejsce - klasa IVa - 56 pkt., III miejsce - klasa IVb - 51 pkt.
KLASY MŁODSZE:
I miejsce - klasa IA - 49 pkt., II miejsce - klasa IIa, IIIa, IIIb - 47 pkt.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM !


21 marca 2012 - "Na wesoło i kolorowo"
Witamy wiosnę w Zespole Szkół w Klęce !

Nie zapomnijcie ! Całe klasy przychodzą w tym dniu ubrane w jednakowe kolory !
Klasy Ia i Ib - RÓŻOWY, IIa i IIb - ŻÓŁTY, IIIa i IIIb - POMARAŃCZOWY,
IVa i IVb - ZIELONY, VA i Vb - CZERWONY, VIA i VIb - NIEBIESKI.

OTO PIOSENKI WIOSENNE DLA POSZCZEGÓLNYCH KLAS,
WASZYM ZADANIEM BEDZIE ICH INTERPRETACJA !
IA - Idzie do nas wiosnaIB - MarzannaIVA - Partita - Kiedy wiosna buchnie majemIVB - Marek Grechuta - Wiosna, ach to ty!
IIA - Wiosenny rockIIB - Ogródek BeatkiVA - Wolna Grupa Bukowina - Nuta z PonidziaVB - Wolna Grupa Bukowina - Piosenka Wiosenna
IIIA - Słoneczko rozchmurz sięIIIB - Rosną kwiatkiVIA - Skaldowie - WiosnaVIB - Piotr Woźniak - Byle do wiosny


14 marca 2012 - Alicja Krzykos i Natalia Mróz
laureatkami etapu rejonowego
XVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce - GRATULUJEMY !
NIEOFICJALNE WYNIKI KONKURSU W ŚREMIE
12 marca 2012 - Planetarium przyjechało do naszej szkoły !

9 marca 2012 - Mistrzostwa Szkoły w Gimnastyce - wyniki

Dziewczęta: I miejsce - Sandra Orwat (164 p.), II miejsce - Sandra Niemier (155 p.), III miejsce - Natalia Frąckowiak (154 p.), IV miejsce - Weronika Szymendera (151 p.), V miejsce - Laura Cichoń (146 p.), VI - Joanna Macioszczyk (142 p.)
Chłopcy: I miejsce - ex aequo (171 p.) - Adam Cichoń, Adrian Wiza, III miejsce - Mikołaj Sakwa (169 p.), IV miejsce ex aequo (168 p.) - Jakub Bierła, Eryk Kowalski, VI miejsce - Konrad Banaszak (159 p.)


8 marca 2012 - Prezentacja Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej
w Środzie Wlkp. dla rodziców naszych przedszkolaków.

5,6,7 lutego 2012 - Sympatyczny i pogodny proboszcz z Dębna -
ksiądz Jacek Toś - naszym rekolekcjonistą.

28 lutego 2012 -
OSP Klęka zaprasza na film "Wieś niekoniecznie nudna"!

W trakcie swojej bogatej działalności, Ochotnicza Straż Pożarna w Klęce dokumentuje poszczególne działania rejestrując je kamerą video. Dziś zostaliśmy zaproszeni na seans, na którym została zarejestrowana m.in. współpraca OSP z naszą szkołą. Bardzo miło było zobaczyć na ekranie uczniów, rodziców, nauczycieli Zespołu Szkół w Klęce w róznych przedsięwzięciach, które mają na zadanie sprawić, aby nasza gmina nie należała do tych "nudnych". To się doskonale udaje strażakom z Klęki ! Dziękujemy !


15 lutego 2012 - Zwiedzamy zabytkowy dworek w Koszutach.
Dbamy o naszą sprawność ruchową.
Pobyt w centrum ruchowym Urwis w Środzie Wlkp.

W tegoroczne ferie zimowe dzieci z kl.I-III razem z wychowawczyniami M.Dzierlą i U.Patelką zwiedziły jeden z najpiękniejszych polskich dworów, mieszczących się obecnie w Muzeum Ziemi Średzkiej. Barokowy obiekt został wzniesiony w II połowie XVIII w. dla Józefa Zabłockiego. Dzieci podziwiały eksponaty znajdujące się w muzeum oraz wyposażenie wnętrz dworku. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiedziała dzieciom o życiu w dawnych czasach. Drugą atrakcją był pobyt w centrum ruchowym "Urwis" w Środzie Wlkp. Dzieci korzystały z różnych sprzętów poprawiających ich sprawność fizyczną. Był to dzień pełen ciekawych wrażeń.


13 lutego 2012 - Zamiana wyszła na dobre...
Szaleństwo w "Parku Wodnym Wrocław" !
Zjeżdżalnia turbo, pontony, skocznia, kąpiel na dworze,
w najlepszym aquaparku w Polsce !

13-17 lutego 2012 - Wycieczki i zajęcia dla dzieci podczas ferii zimowych.
8 lutego 2012 - My też potrafimy się wspaniale bawić !
Przedszkole w "balowym" (na)stroju !

2 lutego 2012 - Szał w karnawale ! Dyskoteki, bale...

2 lutego 2012 - Spotkanie z p. aspirantem Michałem Szymurskim,
policjantem z Powiatowej Komendy Policji w Środzie Wlkp.
"Bezpieczeństwo w szkole i w domu."


1 lutego 2012 -
Rodzice na wasztatach łamigłówki układali,
a my sobie chętnie teraz w nie zagramy !

1 lutego w grupach 3 i 4latków odbyły się zajęcia warsztatowe dla rodziców pod hasłem "Układamy i rozgrywamy gry". Podczas wspólnej zabawy rodzice projektowali łamigłówki kształtujące odporność emocjonalną, wspomagające dzieci w sytuacjach stresujących oraz rozwijające zdolności intelektualne. Jak widać dzieci bawią się świetnie ! Dziękujemy Wam Rodzice !


1 lutego 2012 - Mistrzostwa Zespołu Szkół w Klęce w soku wzwyż!
Wyniki dziewczęta: 1. Julia Mikołajczak 2. Sandra Orwat 3. Laura Cichoń
4-5. Weronika Pachala, Patrycja Cieślak 6. Martyna Melklinger
Wyniki chłopcy: 1. Damian Pilarczyk 2. Waldemar Dominiczak 3. Michał Pilarczyk
4. Szymon Rybka 5. Wojciech Teterycz 6. Jakub Bierła

27 stycznia 2012 -
"KAŻDY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU JEST BARDZO CIEKAWY!"
Eksperymenty Małego Muzyka
Każdy może zbudować swój "Rurofon" do grania !


25 stycznia 2012 - Program profilaktyczny "Nie jesteś sam!"
Spotkanie z p. Bernadetą Staszak - dyrektorem PCPR w Środzie Wlkp.

24 stycznia 2012 - Powiatowy Konkurs "Wiedzy o Wielkopolsce"
Trzy laureatki z Klęki z awansem do etapu rejonowego !
Natalia Mróz, Alicja Krzykos, Aleksandra Kunowska. Brawo!

21 stycznia 2012 - III Ogólnopolski Turniej Halowy Piłki Nożnej
Dwie drużyny dziewczęce z regionu na podium.
Dziewczęta: 1. "Wilki" Wilkowyja, 2. "Ziółka" Klęka, 3. "Iskra" Łasko"
Chłopcy: 1. ZS nr 1 Koło, 2. "Kotwica" Kórnik 3. Polonia I Środa Wlkp.
KOMUNIKAT TURNIEJOWY

III Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Noznej Dziewcząt i Chłopców w Nowym Mieście nad Wartą miał bardzo silną obsadę. Wystapiły czołowe drużyny krajowe w swoich kategoriach wiekowych. "Wilki" Wilkowyja to finalistki ubiegłorocznego "Orlika", ZS nr 1 w Kole to mistrzowie Polski w turnieju pod patronatem premiera, "Ziółka" to brązowe medalistki Mistrzostw Polski LZS. Koordynatorem turnieju i organizatorem był trener, Ireneusz Janicki. Zawody rozpoczął przewodniczący Rady Gminy, Janusz Janicki. Rywalizacja toczyła się systemem "każdy z każdym", mecze miały niesamowitą dramaturgię ! O czołowych lokatach decydowały bramki i bezpośrednie spotkania. "Ziółka" grały dziś bardzo dobrze, dosyć łatwo poradziły sobie z zespołami z Kluczewa i Łaska. Było to jednak za mało na "Wilki" Wilkowyja, które wygrały zdecydowanie z "Ziółkami" i zajęły I miejsce w turnieju. Wśród chłopców rywalizacja trwała do ostatniego spotkania. Piłkarze z Kórnika postawili twarde warunki mistrzom Polski z Koła, jednak stosunkiem bramek, w całym turnieju tryumfowali ci drudzy. Nagrody dzieciom wręczył burmistrz Środy Wlkp., Wojciech Ziętkowski oraz prezes klubu KS Polonia Środa Wlkp., Rafał Ratajczak. Organizatorzy turnieju odczytali list gratulacyjny od wicemarszałka Sejmu, Eugeniusza Grzeszczaka. "To był najlepszy turniej w jakim występowaliśmy !" - mówili zarówno opiekunowie druzyn, jak i dzieci wyjeżdżające z Nowego Miasta nad Wartą z pamiątkami i nagrodami. Było to możliwe dzięki wsparciu wielu firm z terenu gminy, powiatu i województwa. Dziękujemy !


20 stycznia 2012 - Przedszkole świętuje z Babciami i Dziadkami !
"Nawet babci dech zapiera, gdy na scenie mała Macarena!"

17 stycznia 2012 - "Rodzinna" atmosfera w Zespole Szkół w Klęce.
Noworoczne spotkanie kolędowe z mieszkańcami.


16 stycznia 2012 - Drobne zmiany w planie lekcyjnym - zobacz
PLAN LEKCJI II PÓŁROCZE 2011/2012
13 stycznia 2012 - "Noc biologów" na wydziale UAM w Poznaniu
Uczniowie z Klęki w laboratorium i na wykładach.

12 stycznia 2012 - "Masz babo placek, czyli..."
przedszkolaki przygotowują się do Dnia Babci i Dziadka !
Wnuki też potrafią piec placki !

W przedszkolu działo się dziś..., oj działo ! Maluchy pozazdrościły swoim babciom umiejętności... pieczenia placków ! "My też potrafimy upiec pyszne ciasto !" - mówiły. Najpierw wysłuchaliśmy przepisu, które przeczytały nam panie, a potem zabraliśmy się do pracy. Mieszanie składników, wyrabianie ciasta, przygotowanie formy, to wcale nie jest takie straszne. Zanieśliśmy przygotowane przez nas ciasto do kuchni szkolnej, a tam kolejna niespodzianka ! Panie kucharki oprowadziły nas po swoim królestwie i zademonstrowały działanie różnych urządzeń. To był bardzo pracowity dzień !


12 stycznia 2012 - "Mały samorząd" daje o sobie znać kolejny raz !
Przedstawienie klas IIa, i IIb na "Powitanie zimy!"

Przelatujące klucze gęsi od kilku dni, zapowiedzi opadów śniegu, a przede wszystkim ciepłe ubrania II - klasistów to oznaka... nareszcie zbliżającej się zimy ! Trochę już tęsknimy za białym puchem, za jazdą na sankach i łyżwach, za lepieniem bałwanów i budowaniem igloo. Może wesołe zimowe piosenki oraz przedstawienie z udziałem pani Zimy i dziadka Mroza przyspieszą nadejście prawdziwej zimowej aury i na ferie, 13 lutego będzie już pyszna zabawa !


11 stycznia 2012 - Edukacja artystyczna I i II klas
"Kopciuszek" w Teatrze w Gnieźnie.

8 stycznia 2012 - Nasi bohaterowie ze szkoły też zagrali
dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !
Mikołaj Bogaczyński, Julia Hemmerling, Julita Jujka, Damian Pilarczyk, pod opieką pani Ani zebrali 692,13 ,-


3 stycznia 2012 - "Warto być dobrym ! - Dołącz do drużyny dobroci !"
Nowy projekt w Zespole Szkół w Klęce