UKS "Ziółka" Klęka Mistrzyniami Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt w kategorii under - 10 ! Trener: Ireneusz Janicki, skład: Laura Cichoń, Sandra Cichoń, Agata Kaczmarek, Alicja Krzykos, Sandra Orwat (wszystkie Klęka), Karolina Berdyszak (Rogusko), Martyna Boguszyńska (Kórnik) ,Klaudia Nogalska (Poznań), Roksana Skoracka (Kluczewo), Kamila Żarnecka (Kalisz - królowa strzelczyń turnieju - 7 goli).

2013/2014 - "KTO CZYTA - NIE BŁĄDZI !"

17 grudnia
wtorekOd 2011 roku w programie
BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

W szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna
"Magia doświadczeń"
zarejestrowana w Kuratoium Oświaty w Poznaniu WKWiO.5361.2.8.2013 PREZENTACJA MAGIA DOŚWIADCZEŃ

NAJNOWSZE INFORMACJE NA NASZYM PROFILU FACEBOOK ! LUBIĘ

19 grudnia 2013 - Wigilia w przedszkolu !
Najpierw były jasełka, potem Mikołaj i pyszny obiad wigilijny!
Dziękujemy nauczycielom, pracownikom obsługi
oraz rodzicom za organizację uroczystości !


18 grudnia 2013 - Muzyczna podróż do Francji dla klas I-III!

15 grudnia 2013 - Szkoła zagrała dziś "Piernikowe wariacje" dla Julki!
Widownia liczna i znakomita ! Rodzice i zaproszeni goście.


29 listopada 2013 r. -
,,ŚWIĘTY ANDRZEJU DAJ NAM ZNAĆ, CO SIĘ BĘDZIE Z NAMI DZIAĆ”

29 listopada- Dzień wróżb andrzejkowych! Dawno temu późną jesienią po zakończeniu wszystkich prac w polu, gdy dni stawały się coraz krótsze, a wieczory dłuższe, następował okres wróżb i zalotów. Szczególnym dniem był 29 listopada - wigilia św. Andrzeja, kiedy to wszystkie panny chciały się dowiedzieć o przyszłym losie. W tym dniu w przedszkolu wydarzyło się wiele magicznych rzeczy. Panie wychowawczynie opowiedziały dzieciom o tradycjach andrzejkowych, a potem pojawiła się wróżka Rozalia, która rozpoczęła magiczne wróżby. Czarowała, wróżyła, przepowiadała przyszłość oraz swoją magią zabrała dzieci do krainy ,,przyszłości". Dzieci z wielkim zainteresowaniem oczekiwały na swoją wróżbę. Największą jednak atrakcją było lanie wosku przez dziurkę od klucza.Klucz to symbol – otwierania wszystkich tajemnic. Aby otworzyła się przed dziećmi wypowiadały ,,zaklęcie” :"Czary mary wosku lanie- co ma się stać nich się stanie". Ciekawe, czy wróżby się sprawdzą ? /M.Dzierla/

29 listopada 2013 r.
- SZARA MYSZKA,SZARY SŁOŃ I MUZYKI GŁOŚNY TON!29 listopada w przedszkolu nie tylko "królowały,, wróżby andrzejkowe. Dzieci obchodziły kolejne święto kolorów. Tym razem był to kolor szary. Symbolizuje nam raczej smutek, ale tak w przedszkolu wcale nie było. Wróżka Rozalia zaczarowała panią Asię w dużą, szarą myszkę, a pozostałe dzieci w małe myszki, które wspaniale bawiły się przy muzyce z artystami z Klubu Małego Muzyka. W programie muzycznym "Słoń Kuba i jego tuba" pojawiły się instrumenty muzyczne, rytmiczne tańce szarych słoni oraz wiele radości i sympatycznych chwil, które widać na zdjęciach. Mikołaj Nawrocki bardzo dobrze poradził sobie z grą na ogromnym instrumencie. Być może w przyszłości zostanie muzykiem?! Z niecierpliwościa czekamy na następne spotkanie z muzyką i kolorowy dzień w przedszkolu /M.Dzierla/.


28 listopada 2013 r. "Andrzejkowe szaleństwa" na parkiecie
i w sali wróżb !Konkursy: 27 listopada uczniowie klas IV-VI wzięli udział
w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny.

W listopadzie odbyły się: Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego, Wojewódzki Konkurs Matematyczny oraz Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy. Uczniowie klas szóstych wzięli w nich udział. Do etapu rejonowego przeszli: A. Kunowska, N. Mróz, M. Płonka, P. Jakubowski, M. Kiżewski - j. polski, M. Kiżewski - matematyka, M.Kiżewski - przyroda. Gratulacje i powodzenia w dalszych etapach !


26 listopada 2013 - Pasowanie na przedszkolaka pod hasłem
"Jesień nie musi być smutna" - zabawy z udziałem rodziców25 listopada 2013r. przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia, każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. Uroczysty dzień rozpoczął się od porannej gimnastyki. Dzieci na uszko powiedziały swoim misiom jak bardzo i za co je kochają. Dzieci wysłuchały wierszy o misiach, rozwiązywały zagadki, tańczyły z misiem, każda grupa (inną techniką plastyczną) wykonała "Portret Misia". Odwiedził nas także bardzo miły gość, którym był Kubuś Puchatek. Radości i zabawy było bardzo dużo ! Z niecierpliwością czekamy na następne Święto Pluszowego Misia /M. Dzierla/.


Lekcja w klasie Va
Wybory żywieniowe - produkty zalecane i niezalecane w żywieniu. !


20 listopada 2013 - Podróż z "napędem atomowym"
z panem Stefanem Doerfferem - "Energia z atomu"


20 listopada 2013 - Muzyczny "Kogel-mogel" dla klas I-III18 listopada 2013 - Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim potrzebny jest miś! - spotkanie biblioteczne z panią Małgorzatą Pacholską.

18 listopada odbyło się kolejne spotkanie biblioteczne. Dzieci rozwiązywały ciekawe zagadki związane z konkursem listopadowym. Tematyka była powiązana z Świętem Pluszowego Misia. Dzieci bardzo chętnie współpracowały podczas zajęć. Kolorowe miśki sprawiły im dużo radości. Karty konkursowe oddane! Teraz tyko czekamy na rozstrzygnięcie konkursu!


15 listopada 2013 - Wicemistrzostwo powiatu w halowej piłce nożnej chłopców. 2 zwycięstwa, remis - 2 miejsce za SP nr 3 Środa Wlkp.
tylko różnicą bramek !


12 listopada 2013 - Po długim weekendzie rozpoczynamy zajęcia świetlicowe
od przygotowania pysznych kanapek !
/A.Gabrysiak/


8 listopada 2013 - Akademia z okazji
"11 listopada - Narodowe Swięto Niepodległości"


Przedszkolacy już drugi rok zbierają nakrętki dla Eryka z Pięczkowa.
A oto nasz rekordzista - Wiktor Kowalczyk.
Zachęcamy wszystkich do udziału
w naszej akcji.
Mała nakrętka - duża pomoc.
/J.Krzykos/31 października 2013 - Boisko ze sztuczną trawą już otwarte !

30 października 2013 - Seniorzy z Phytopharm oklaskują występy dzieci !
30 października 2013 - "Pierwszaki" - prawdziwymi uczniami !

Podziękowania dla pań: Lidii, Renaty, Anity
za pomoc w organizacji ortofiady !
29 października 2013 - Maluchy na "Kopciuszku"
w Teatrze Muzycznym w Poznaniu ! foto: L.Wojciechowska25 października 2013 - Pomarańczowy dzień w przedszkolu !
Marchewkowy placek, sok z marchwi, kompot z dyni
przygotowały pomarańczowe dzieci !


25 października w przedszkolu pojawiły się same pomarańczowe przedszkolaki - i nie tylko one ! Panie również dołączyły do wspólnej zabawy. W przedszkolu pojaśniało i poweselało od pomarańczowych ubrań, bo to jeden z ulubionych kolorów pięknej, barwnej jesieni. Na zajęciach w tym dniu dominowała tematyka związana z jesienią, jej światem przyrody, a więc typowymi dla niej warzywami, owocami.
wskazując, między innym, na wartości odżywcze i smakowe warzyw i owoców, a także ich piękno. Dzieci chętnie zabierały głos, bo tematyka jest im bliska. Następnie zabrały się do pracy kulinarnej: 3,4 latki przygotowały pyszny sok pomarańczowy, 5 latki i 6 latki z grupy B wykwintne ciasto marchewkowe, a 6 latki z grupy A aromatyczny kompot z dyni. Wszystkim sprawiło to wiele radości i zadowolenia.
Z niecierpliwością czekamy na następny kolorowy dzień w przedszkolu,który odbędzie się w listopadzie ! Będzie Tajemnicą pozostaje to, co się wydarzy tego dnia ? /M.Dzierla/


Zespół Szkół w Klęce - "Tydzień dobrego chleba
i zdrowego trybu życia w szkole."
ZOBACZ WIĘCEJ

17 października 2013 - Ćwiczenia pożarowe w naszej szkole !

16 października 2013 - Bicie rekordu w całym kraju !

16 października w samo południe uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klęce wraz z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i innymi szkołami wzięli udział w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. BYLIŚMY RAZEM W TYM WYJĄTKOWYM DNIU I POKAZALIŚMY NA CO NAS STAĆ!


15 października 2013 - Klasy "piąte" przygotowały akademię z okazji
Dnia Edukacji Narodowej !

11 października 2013 - Z OSTATNIEJ CHWILI !!!

POWTÓRKA SUKCESU Z 2011 ROKU
"ZIÓŁKA" KLĘKA NA MIEJSCACH 5-8 W POLSCE !
ĆWIERĆFINAŁ
"ZIÓŁKA" KLĘKA - MUKS PRAGA WARSZAWA - 0:1

  "ZIÓŁKA" W ĆWIERĆFINALE !!!!
  "ZIÓŁKA" DEKLASUJĄ W GRUPIE !
  "Ziółka" Klęka - GIMNAZJUM KARLINO - 7:0
  "Ziółka" Klęka - UKS "TYGRYSKI" - 2:0
 "Ziółka" Klęka - PIONIER BRAŃŚK - 4:0


9 października 2013 - Klasa IIIa "Sałatka owocowo-warzywna"

Sałatka owocowo – warzywna. Uczniowie klasy III a postanowili, ze zgromadzonych owoców i warzyw, zrobić sałatki owocowo – warzywne. Produkty zostały obrane, umyte, poszatkowane. Do tej pracy wykorzystaliśmy noże, ręczne tarki i elektrycznego robota kuchennego. Przy tej okazji uczniowie poznali pracę robota. Owoce i warzywa zostały posegregowane do misek. Potem przystąpiliśmy do mieszania tych produktów. Powstały różne sałatki, które wszystkim bardzo smakowały. Uczniowie bardzo dobrze poznali wartości odżywcze tych produktów i postanowili częściej je spożywać /R. Janicka/.

8 października 2013 - Klasa IIIa "Kosz owoców i warzyw"

Kosz owoców i warzyw. Uczniowie klasy III a przynieśli do klasy różne owoce i warzywa. Rozmawialiśmy o właściwościach odżywczych tych produktów i o sposobie ich przechowywania. Następnie przystąpiliśmy do wykonania kosza z szarego papieru. Dzieci narysowały duże kolo i w rytm melodii I. Pfeiffer „Kapuściana piosenka” rysowały kreski na kole trzymając w obu dłoniach różne kolory kredek. Kolo zostało tak wycięte, aby powstał kosz. Uczniowie rysowali, wycinali i obklejali szablony owoców i warzyw. Kosz wraz z owocami i warzywami został zawieszony na gazetce klasowej /R.Janicka/.

8 października - Klasa Ia "Rozpoznajemy warzywa wszystkimi zmysłami"

Klasa I a przez tydzień od 8.10. do 12.10. poznawała warzywa i prawie wszystko o nich: od prac jesiennych w ogrodzie po zdrowe przetwory na zimę. Ubraliśmy się jednego dnia w kolory marchewkowe, drugiego dnia w zielone. Zorganizowaliśmy warsztaty zmysłów: Smakosz warzyw, Dobry węch, Sprawne ręce i Myśliciel - to nazwy stacji zadaniowych. Rozwiązywaliśmy i układaliśmy też zagadki o warzywach. W ostatnim dniu jedliśmy surówkę zrobioną z przyniesionych przez nas warzyw. Bardzo nam smakowała! Zrobiliśmy też kosz z plastelinowych warzyw /U. Patelka/.


8 października 2013 - Filharmonia kl.IV-VI
"Muzyka Witolda Lutosławskiego - 100 rocznica urodzin"


WSPOMNIENIA Z WAKACJI - VESTENBERGSGREUTH 2013

4 października 2013 - "Karawana dźwięków"
w Klubie Małego Muzyka !


3 października 2013 - Sok warzywno -owocowy
doda każdemu przedszkolakowi zdrowia i urody!

Grupa sześciolatków i grupa pięciolatków przygotowała 3 października pyszne soki. Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu. Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy.Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez cukru i konserwantów. Dodam, że ciekawe było smakowe zestawienie owoców i warzyw: - marchewka z jabłkiem, - marchewka, - burak,pietruszka,seler Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie... Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy /M.Dzierla/.


  "ZIÓŁKA" JADĄ DO WARSZAWY !
  Zwycięstwo w finale wojewódzkim !
  Finał ogólnopolski 9-12 października !
  "Ziółka" Klęka - Real Opalenica - 6:2
  "Ziółka" Klęka - SP Piotrkowice - 8:0
 "Ziółka" Klęka - Gimnazjalistki Wilczyn - 4:0
1 października 2013 - Konkurs "Kraina zdrowia" !

1 X 2013 r. w Zespole Szkół w Klęce odbył się konkurs ,, Kraina zdrowia”. Konkurs na owocowo-warzywne projekty makiet powstał w ramach Projektu Szwajcarskiego, którego jednym z celów jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Do zabawy włączyli się uczniowie klas III b, IVb , Vb, Va i VIb wraz z wychowawcami . Uczestnicy wykazali się inwencją twórczą i szerokim wachlarzem pomysłów, czego dowodzą same tytuły makiet: "Zoo Zdrowych Zwierząt","Wodny Świat”, "Kosmiczna Kraina Zdrowia", "Owocland", "Człowiek".
Inspiracją dla uczestników były : kosmos, przyroda , świat zwierząt, a także twórczość włoskiego artysty Giuseppe Arcimboldo. Wszystkie owocowo-warzywne pomysły były niezwykle twórcze, a uczniowie wykazali się zmysłem estetycznym i wyobraźnią, co doceniło jury, przyznając dwie nagrody główne. Zwycięskimi drużynami,po burzliwych naradach, okazły się klasy: 3b oraz 6b. Uczniowie przekonali się kolejny raz, że w zgranej drużynie tkwi siła , a wspólna owocna ( dosłownie i w przenośni) praca popłaca ! /A.Gościniak/


30 września 2013 - Dzień chłopaka rozbawił każdego przedszkolaka !

Z okazji tego dnia niezwykłego ! Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego: Humoru radosnego i aby codziennie spotkało Was coś magicznego. Uroczystość z okazji Dnia Chłopca odbyła się 30 września w grupach przedszkolnych. Dziewczynki składały życzenia kolegom. Podarowały chłopcom prezenty, aby w tym dniu wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni. Uroczystość uczciliśmy tańcami i słodkim poczęstunkiem. Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil /M.Dzierla/.27 września 2013 - Projekt "Mali kucharze" w przedszkolu!
Panie narobiły nam smaku, jesteś pyszny ziemniaku !
Mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych!
Dziewczęta:1.Natalia Nawrocka,2.Zuzia Garsztka,3.Agata Narojczyk
Chłopcy: 1. Miłosz Wiśniewski, 2. Łukasz Drańczarek, 3. Piotr Siejak

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

27 września 2013 - IV TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA
"ZIÓŁKA" DEKLASUJĄ RYWALKI W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM !
Z WOLSZTYNEM - 5:0, Z GRODZISKIEM - 3:0, Z WILKOWYJĄ - 6:0 !
FINAŁ WOJEWÓDZKI - BARANOWO - 4 PAŹDZIERNIKA 2013.

25 września 2013 - Projekt "Mali kucharze" w przedszkolu!
"Kiszenie ma w kuchni ogromne znaczenie !"
24 września 2013 - Zapraszam do pobrania mini-przewodnika po Klęce i okolicach !
Plik został wygenerowany za pomocą portalu "Polska niezwykła"24 września 2013 - Muzyczny "Kogel-mogel" dla klas I-III

24 września 2013 - Tabliczka mnożenia "na wesoło". Gry i puzzle.

23 września 2013 - Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Plakaty.


21 września 2013 - 52. Ogólnopolski Rajd Mickiewiczowski
Drodzy panowie i panie, nie ma jak... rajdowanie !

21.09.2103 r. uczniowie klas czwartych , piątych oraz szóstych wraz z opiekunami :p. Anną Gościniak i p. Wiesławem Krzykosem ,wzięli udział w 52. Ogólnopolskim Rajdzie Mickiewiczowskim do Śmiełowa. Start rajdu nastąpił punktualnie o godzinie 9.00 spod Szkoły Podstawowej w Żerkowie. Wszyscy uczestnicy rajdu podążali za komandorem rajdu panem Andrzejem Rozpendowskim, który umilał marsz ciekawostkami przyrodniczymi oraz krajoznawczymi. Letnia aura towarzyszyła uczestnikom do samej mety rajdu, zachęcając do żywego marszu i podziwiania uroków otaczającej flory i fauny.
Na mecie rajdu , strudzeni piechurzy, mogli uczestniczyć w zwiedzaniu muzeum. A. Mickiewicza oraz wysłuchać ciekawych historii i faktów z życia wieszcza, opowiadanych przez panią przewodnik. Mało kto wiedział, że Adam Mickiewicz, tak dumnie prezentujący się na licznych portretach, miał zaledwie 160 cm wzrostu…. Cóż, potwierdza się reguła ,że podróże kształcą! Uczennice naszej szkoły - Natalia Wojciechowska oraz Aleksandra Hoffmann , spróbowały swoich sił w konkursach : wiedzy o życiu i twórczości A. Mickiewicza oraz przyrodniczym.
Po zmaganiach intelektualnych wszyscy uczestnicy rajdu poczęstowani zostali pyszną grochówką z kotła, której smak od lat uświetnia spotkania miłośników rajdu. Rajd do Śmiełowa zyskał kolejnych zwolenników- do zobaczenia na starcie rajdu za rok ! /tekst: Anna Gościniak/


DYŻURY NAUCZYCIELI DLA RODZICÓW
I OPIEKUNÓW PRAWNYCH W ROKU SZKOLNYM 2013/2014
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU !
Chwiołka – Baczyńska Lidia PIĄTEK 4 godz. lekcyjna 10.05 - 10.50
Cypryan Szymon CZWARTEK 3 godz. lekcyjna 10.05 - 10.50
Hyżorek Izabela PONIEDZIAŁEK 3 godz. lekcyjna 10.05 - 10.50
Janicka Renata PONIEDZIAŁEK 3 godz. lekcyjna 10.05 - 10.50
Janicki Ireneusz PONIEDZIAŁEK 4 godz. lekcyjna 10.05 - 10.50
Krzykos Wiesław CZWARTEK 2 godz. lekcyjna 9.05 - 9.50
Florkowska Katarzyna PONIEDZIAŁEK 4 godz. lekcyjna 10.05 - 10.50
Kula Monika CZWARTEK 2 godz. lekcyjna 9.05 - 9.50
Mazurkiewicz Małgorzata PONIEDZIAŁEK 2 godz. lekcyjna 9.05 - 9.50
Mikołajewska Anita ŚRODA 7.30 - 8.15
Moś Katarzyna PIĄTEK 4 godz. lekcyjna 10.05 - 10.50
Patelka Urszula WTOREK 2 godz. lekcyjna 9.05 - 9.50
Rudowicz Teresa PONIEDZIAŁEK 4 godz. lekcyjna 10.05 - 10.50
Szczepaniak Justyna PIĄTEK 3 godz. lekcyjna 10.05 - 10.50
Witkowiak Natalia PONIEDZIAŁEK 9.30 - 9.50 oraz 11.00 - 11.30
Wypychowska Małgorzata CZWARTEK 3 godz. lekcyjna 10.05 - 10.50
Zwierzchlewska Izabela ŚRODA 4 godz. lekcyjna 10.05 - 10.50


2 września 2013- Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW I ĆWICZEŃ
OBOWIĄZUJĄCYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W KLĘCE
W ROKU SZKOLNYM 2013/2014
POBIERZ LISTĘ PODRĘCZNIKÓW W FORMACIE PDF
2 WRZEŚNIA 2013 GODZ. 8.30 -
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2013/2014
28,29,30 SIERPNIA 2013
UWAGA RODZICE PRZEDSZKOLAKÓW !
W te 3 dni zapraszamy serdecznie maluchy na "Dni otwarte przedszkola" w godzinach od 10.00 - 12.00 Prosimy przede wszystkim o przybycie dzieci, które po raz pierwszy będa uczęszczały do naszego przedszkola oraz wszystkie chętne przedszkolaki !
Spotkanie z rodzicami wszystkich dzieci, które będą uczęszczały
do przedszkola w roku szkolnym 2013/2014, odbędzie się w czwartek
29 sierpnia 2013 r. o godz. 12.00. Zapraszamy
30 LIPCA 2013 - OŚWIADCZENIE ZARZĄDU KLUBU UKS "ZIÓŁKA" KLĘKA
Klubowa strona www
10-13 lipca 2013 - UKS "Ziółka" Klęka
Mistrzyniami Polski LZS !
"Mała Piłkarska Kadra Czeka"
"Ziółka" /wielkopolskie/ - LKS „Naprzód” Sobolów /małopolskie/ - 1:0
Szczegóły wkrótce na www.lzs.pl

Zespół dziewcząt UKS Ziółka Klęka trenowany przez Ireneusza Janickiego zdobył tytuł Mistrza Polski w III Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim Dziewcząt i Chłopców "Mała Piłkarska Kadra Czeka”. W tegorocznym turnieju w eliminacjach krajowych zagrało około 1000 zespołów! Nasze dziewczyny zagrały w następującym składzie: Klaudia Cicha- bramkarka; Alicja Krzykos i Laura Cichoń- obrona; Martyna Boguszyńska – rozgrywająca; Klaudia Nogalska, Kamila Żarnecka i Sandra Cichoń- atak. Na zmiany wchodziły: Oliwia Poll, Maja Szewczyk, Weronika Wyparło. Klaudia Cicha wygrała rywalizację o tytuł najlepszej bramkarki turnieju.
W finałowej rozgrywce uczestniczyło 14 zespołów reprezentujących poszczególne województwa. Zespoły te rozlosowano do dwóch grup, które rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. My rozpoczęliśmy turniej od zwycięstwa nad drużyną LUKS Wydminy, która reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie w stosunku 4:2. Bramki w tym meczu strzelały: Alicja Krzykos, Laura Cichoń- dwie i Sandra Cichoń. W drugim meczu zremisowaliśmy 2:2 z PSP w Staszowie- woj. świętokrzyskie. Bramki strzelały: Alicja Krzykos i Marta Boguszyńska. Trzeci mecz pierwszego dnia turnieju rozegraliśmy z zespołem woj. lubuskiego - UKS „Jedynka” Śtrzelce Krajeńskie i wygraliśmy go 4:1. Bramki zdobyły: Marta Boguszyńska- 2, Kamila Żarnecka i jedna samobójcza. Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwycięstwa 2:1 nad zespołem UKS „Pionier” Brańsk. Bramki strzeliły: Marta Boguszyńska i Sandra Cichoń. Kolejny mecz to remis 1:1 z zespołem UKS „Dubler” Opole Lubelskie. Bramkę w tym meczu strzeliła Klaudia Nogalska. Ostatni mecz w grupie eliminacyjnej zagraliśmy z drużyną LZS GOSiR Luzino - woj. Pomorskie, który wygraliśmy 3:2. Dla naszej drużyny dwie bramki zdobyła Klaudia Nogalska i jedna bramka samobójcza. W ogólnej punktacji nasz zespół po grach eliminacyjnych zajął w naszej grupie pierwsze miejsce wyprzedzając zespół z woj. lubelskiego lepszym stosunkiem bramek.
W półfinale naszym przeciwnikiem był zespół z woj. łódzkiego- ULKS „28” we Włyniu. W tym spotkaniu zdecydowanie lepsze okazały się nasze dziewczyny, które pokonały przeciwniczki 5:2. Po dwie bramki zdobyły Marta Boguszyńska i Klaudia Nogalska, a jedną Sandra Cichoń. W drugim półfinale Naprzód Sobolów- woj. małopolskie, pokonał drużynę Opola Lubelskiego 3:1.
W finale spotkaliśmy się z zespołem Naprzód Sobolów. Do tego meczu obydwie drużyny podeszły bardzo skoncentrowane, a główna uwaga wszystkich grających skupiła się na obronie. Sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Swoje najlepsze mecze w turnieju rozegrały Alicja Krzykos, która całkowicie wykluczyła z gry najlepszą zawodniczkę Sobolowa, Laura Cichoń i bramkarka Klaudia Cicha. Świetnie w środku zagrała Marta Boguszyńska, a w ataku Kamila Żarnecka, która pomimo kontuzji włożyła całe swoje serce w ten pojedynek . Jedyną bramkę w tym meczu zdobyła wszędobylska Klaudia Nogalska, która w czasie dwu minutowej kary, którą odbywała za faul Marta Boguszyńska, potrafiła kilkakrotnie zablokować piłkę zmierzającą w naszą strefę boiska. Po końcowym gwizdku nasze dziewczyny skakały z radości zdobywając w swojej czteroletniej karierze piłkarskiej drugi tytuł Mistrzyń Polski! W takim składzie osobowym dziewczyny będą mogły zagrać jeszcze tylko w jednym turnieju ogólnopolskim Orlik 2013, który rozegrany zostanie w październiku.


28 czerwca 2013 - Radosnych i bezpiecznych wakacji !
Do zobaczenia 2 września !

27 czerwca 2013 - Wspaniale zatańczyli "poloneza",
teraz w gimnazjum życzymy powodzenia !

27 czerwca 2013 - Gala przedszkolna zakończenia roku !
Wszyscy się pięknie postarali i wspaniale zagrali !

22 - 26 czerwca 2013 - "Zielona Szkoła we Wroniawach"!
"Wracamy tutaj każdego latka, jak... motylki do kwiatka :) !
Najpiękniejszy widok na świecie - zadowolone dziecię !

Podsumowanie projektu "Gry i zabawy"
WSPOMAGAJĄCA ROLA GIER I ZABAW DZIECI W WIEKU SZKOLNYM Autor: mgr JACEK SUPRONOWICZ
20 czerwca 2013 - W Klęce powstaje... "Tajmniczy ogród" !

- Tworzymy krainę, która ma służyć dzieciom. Po to, by pobudzać i rozwijać ich zmysł, a tym samym chcemy by nasi uczniowie harmonijnie się rozwijali i uczyli się wrażliwości na otaczający ich świat - mówi Róża Doerffer-Jambor, dyrektorka Zespołu Szkół w Klęce.
- Pierwotnie myśleliśmy o założeniu arboretum. Miało to być miejsce, gdzie sadzilibyśmy rośliny, które rosną nie tylko na naszej szerokości geograficznej, nie tylko rośliny endemiczne, ale również pochodzące z innych stref klimatycznych. Elementy tego arboretum są tutaj zachowane
- opowiada dyrektorka szkoły w Klęce. - Tworzymy krainę, która ma służyć dzieciom. Po to, by pobudzać i rozwijać ich zmysły - dotyku, powonienia, smaku, wzroku, słuchu. Pomysł realizowany jest na podstawie projektu, który robiliśmy wspólnie z nauczycielami z Niemiec, kuratorium oświaty, sanepidem i „Phytopharmem” w ramach wielostronnego projektu Comeniusa Regio.
Wszystkie rośliny w ogrodzie będą oznakowane i opisane. Już posadziliśmy tuje, cisy, dziką róże, dereń czerwony, kasztanowce, brzozy, kosodrzewiny, sosna czarna, funkie. - Jest też Saskatoon- świdośliwa - jej nasiona zostały przez nas 20 lat temu przywiezione z Kanady, gdzie byliśmy z mężem na wyprawie, w Górach Skalistych. Jagody tych roślin zjadane są przez niedźwiedzie grizli -
opowiada Róża Doerffer-Jambor. Wkrótce powstanie też enklawa zielarska.
Powierzchnia ogrodu to ok. 500 metrów kwadratowych. - Chcemy. by obiekt służył, jako miejsce edukacyjne, nie tylko uczniom szkoły w Klęce, ale również okolicznym szkołom i ludziom, którzy będą odwiedzali zielarskie zagłębie gminy Nowe Miasto. Chcemy podkreślić, jak wielką rolę odgrywa w życiu współczesnego, zapracowanego człowieka kontakt z przyrodą - dodaje dyrektorka.
Kosztorys obiektu szacowany jest na ok. 10 tys. zł. Szkoła pozyskuje rośliny od osób prywatnych, sympatyków szkoły w Klęce, od gminy, ze starostwa powiatowego, od rodziców, z firmy „Phytopharm” /tekst: Anna Kopras-Fijołek/.


20 czerwca 2013 - UWAGA ! Wyniki "ortofiady" za rok szkolny 2012/2013
Nagrody zostaną wręczone na uroczystości zakończenia roku szkolnego ! Gratulujemy mistrzom ortografii z klas II i III !

Klasa IIa: 1. Marika Hetmańczyk, Julia Mikołajczak - po 108p.,
2. Alicja Tomczak - 107 p., 3. Kinga Koterba - 105 p.,
Klasa IIb: 1. Julia Korzeniewska - 104 p., 2. Wiktoria Wypychowska 99 p.,
3. Jakub Ziętkowski - 95 p.,
Klasa IIIa: 1. Szymon Młynarz 107 p., 2. Piotr Grzesiek - 106 p.,
Filip Kossowski - 105 p.
Klasa IIIb: 1. Paulina Warczygłowa - 92 p., 2. Klaudia Floch - 86 p.,
3. Adam Bryk, Amelia Kłakulak - po 84 p.,
Ponadto nagrody otrzymują dzieci, które uplasowały się poza podium
z największą ilością punktów w szkole:
Eryk Naumienko - 103 p., Magda Błaszczyk, Fabian Furmaniak - po 102 p.,
Kamil Koterba, Zuzanna Szymendera - po 101 p., Martyna Półtorak - 100 p.
19 czerwca 2013 - Doma śpiewa dla ... Filipa Mettlera z X Factor !
Nasza uczennica na Jarocińskim Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej jako... Adele i "Rolling in the deep" !

18 czerwca 2013 - "Ziółka" tuż za podium VII Turnieju im. M. Udzika !
Doskonały występ piłkarzy, 4 miejsce na 16 drużyn.
Dziewczęta zremisowały z chłopcami SP nr 5 w Jarocinie !
Miłosz Wiśniewski najlepszym graczem turnieju ! Gratulujemy !

Zapowiedź - 17 czerwca 2013
PROJEKT "POROZMAWIAJMY O UCZUCIACH"
TEATR "SZARE MYSZKI" ZAPRASZA PONOWNIE NA "SZKOŁĘ UCZUĆ".
Uwaga! Dzieci z klas III - VI mieszkające w Nowym Mieście n.Wartą mogą przyjść na godz. 8.40 bezpośrednio do domu kultury.
Po przedstawieniu wszyscy pieszo wracamy do szkoły na zajęcia.14 czerwca 2013 - Dziś w naszym przedszkolu...
prosto z Hiszpanii tancerze "Flamenco" ! Olé!

11 czerwca 2013 - Pracowity wtorek w przedszkolu i szkole !
Dni otwarte w przedszkolu, dzieci czytają dzieciom i "mała filharmonia".
10 czerwca 2013 - Sześciolatki odwiedzają! Zarówno na poczcie,
jak i w bibliotece ciekawe osoby i rzeczy spotkać możecie !

7 czerwca 2013 - Trzecie klasy w Jednostce Lotniczej w Krzesinach!

6 czerwca 2013 - Gminny Konkurs Piosenki Niemieckiej

Drodzy uczniowie, uczestnicy Gminnego Konkursu Piosenki Niemieckiej ”Jeder kann singen”
W imieniu organizatorów konkursu chciałabym Wam bardzo serdecznie podziękować za spotkanie z piosenką niemiecką, które mogliśmy przeżyć dzięki Waszym występom w Zespole Szkół w Klęce w dniu 06. 06. 2013 roku. Wszyscy jesteście zwycięzcami tego konkursu, ponieważ Wasze prezentacje i atmosfera tego projektu pozostaną w naszej pamięci. Faktem jest, że śpiewanie piosenek w języku obcym przyczynia się do nauki danego języka, a obcowanie z muzyką jest naturalnym sposobem wyrażania uczuć i emocji. Mimo, iż formuła konkursu wymaga wybrania zwycięzców, mam nadzieję, że nie wiązało się to z dużą rywalizacją, lecz radością śpiewania, fascynacją słowem, melodią języka oraz zachwytem nad różnorodnością interpretacji. A oto wyniki :
I miejsce zajęły: Natali Frąckowiak i Martyna Schick z Zespołu Szkół w Klęce
II zajęła Kinga Andraszak ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach
III zajęły: Aleksandra Augustyniak, Alicja Golińska, Amanda Michalak, Klaudia Szlachetka i Joanna Piechcińska z Zespołu Szkół w Chociczy, Marta Mikołajczak i Patrycja Szymczak ze Szkoły Podstawowej w Boguszynie, Dominika Stachowiak z Zespołu Szkół w Klęce
Gratulujemy!!! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Bądźcie naszymi partnerami w przygotowaniu następnej edycji konkursu. Napiszcie Wasze sugestie. Chcemy, żebyście mieli wpływ na jego formę i treść.
Koordynator konkursu - Izabela Zwierzchlewska. Festiwal zorganizowano w ramach akcji: "der tag pl./ dzień. de” - akcja objęta patronatem Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży


5 czerwca 2013 - Internetowy Teatr TVP dla szkół !
Uczniowie klas III, IV i V, obejrzeli "na żywo"
spektakl "Przygody Arka Noego",
operę z librettem Michała Rusinka
Teatr Ludowy w Krakowie
4 czerwca 2013 - Teatr młodzieżowy "Szare myszki" przedstawia spektakl
"Szkoła Uczuć" !
GALERIA ZDJĘĆ Z PRZEDSTAWIENIA - KLIKNIJ NA ZDJĘCIE

Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście nad Wartą zaprezentowały się dziś dziewczęta z młodzieżowego teatru "Szare myszki". Sztuka zatytułowana "Szkoła Uczuć" została napisana przez same aktorki, na podstawie książki Nicholasa Sparksa "A Walk to Remember". Dziewczęta przedstawiły historię przyjaźni rozgrywającą się w murach szkolnych. Dwie grupy rówieśnicze "Landryny" i "Emo", początkowo nie przepadające za sobą, z czasem uczą się tolerancji i wzajemnej akceptacji. Wzruszeni widzowie oklaskiwali grę aktorską dziewcząt oraz świetnie wykonane piosenki. W rolach głównych wystąpiła Agnieszka Kudaj z Chwalęcina, Julia Kaczmarek z Chociczy oraz Dominika Stachowiak z Wolicy Pustej. Ponadto wystąpiły: Karina Wielgosz, Patrycja Szymańska z Radlińca, Oliwia Poll, Agata Narojczyk, Natalia Mróz z Nowego Miasta nad Wartą, Sara Michałowska, Natalia Wojciechowska z Wolicy Nowej, Maria Łuczak z Chociczy, Natalia Nawrocka z Wolicy Pustej oraz Alicja Roszak z Klęki. Niektóre aktorki wcielały się podczas spektaklu w kilka ról, np. panią dyrektor i mamę Julii zagrała Oliwia, natomiast Sara była członkinią grupy "Emo" oraz reżyserką szkolnego przedstawienia. Dziewczynki brawurowo wykonały piosenki z repertuaru Libera, czy Kai Paschalskiej. Aktorkom oraz widzom zgromadzonym dziś w GOK podziękował dyrektor ośrodka, Maciej Kuderczak oraz pani dyrektor Zespołu Szkół w Klęce, Róża Doerffer - Jambor, która stwierdziła, że tak jak w sztuce w życiu, musi się czasem wydarzyć coś tragicznego, żeby spojrzeć na swoje postępowanie zupełnie z innej perspektywy. W nagrodę zaprosiła aktorki na lody ! "Nie było łatwo, podczas rocznych przygotowań, w pełnej obsadzie aktorskiej spotkaliśmy się może kilka razy. Kilkakrotnie zmienialiśmy fabułę spektaklu, ponieważ nie mamy w teatrze chłopców, musieliśmy tak napisać sztukę, by występowały w niej same dziewczynki. Uczennice zaprezentowały się jednak znakomicie i bardzo im za to dziękuję. Byłyście wspaniałe !" - powiedział opiekun i reżyser spektaklu Artur Pachala, nauczyciel Zespołu Szkół w Klęce. Wielkie słowa uznania należą się rodzicom dzieci, którzy nie zważając na trudy przywozili swe pociechy na próby, które prowadzone były w Domu Kultury w Nowym Mieście nad Wartą. Teatr będzie kontynuował swą działalność od września 2013 roku, już dziś zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych /może pojawią się również chłopcy... :)/.


4 czerwca 2013 - Uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków
BEZCENNE ! :) W "TĘCZY" RADLIN

2 czerwca 2013 - Nasi trzecioklasiści wśród 22.000 kibiców !
Lech Poznań - Korona Kielce - 2:0
Żegnamy Piotra Reissa z Lecha Poznań !
Natalia Mróz laureatką
Wojewódzkiego XVII Konkursu
Wiedzy o Wielkopolsce !
GRATULUJEMY !
29 maja 2013 - Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Klęce !
Atrakcji była ilość duża, w zabawie nie przeszkodziła nawet burza !

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI PRZENIESIONO DO