Tydzień czytania

Od 24 do 28 października 2016 r. w Zespole Szkół w Klęce był realizowany projekt czytelniczy „Tydzień czytania”, który zorganizowała biblioteka szkolna. Celem projektu było propagowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształtowanie pozytywnego stosunku do książki. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie klas I-VI. Zaproszeni goście ( dyr. poradni psychologiczno-pedagogicznej, dyr. biblioteki publicznej, dyr. PCPR, dyr. i wicedyr. szkoły, nauczyciele i rodzice) czytali dzieciom fragmenty ciekawych książek, rozmawiali o bohaterach i problemach poruszanych w książkach, zachęcali do czytania. Młodsze dzieci wykonywały prace plastyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z Reginą Gruchalską

27 października 2016 r. w ramach projektu „Tydzień czytania” szkoła w Klęce gościła Reginę Gruchalską, autorkę wierszy dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IIIa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

24 października 2016 r. uczniowie klas IIIa i IIIc wzięli udział w spotkaniu z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorkę wielu książek dla dzieci, tekstów zamieszczonych w  podręcznikach oraz bajek terapeutycznych, które zorganizowała Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą. Pisarka przybliżyła dzieciom swoją pracę, opowiadała jak można zostać pisarzem, jak rodzą się pomysły na historie opowiadane w książkach, podkreślała jak ważną rzeczą jest czytanie książek oraz odpowiadała na zadawane pytania. Podczas spotkania pani Roksana przeczytała jedno z opowiadań z książki „Siedmiu wspaniałych” pod tytułem „Trzy obrotne świnki”. Na jego podstawie starała się uświadomić dzieciom, że rzeczy materialne nie są prawdziwym bogactwem, że wolność, przyjaźń są wartościami, o które naprawdę warto dbać w życiu. Po rozmowie z autorką dzieci miały okazję zdobyć jej autograf.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs czytelniczy  ze znajomości książki

W. Chotomskiej „Pięciopsiaczki

 

     Konkurs odbył się 10 listopada. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klasy IIa i 20 uczniów z klasy IIb. Uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test ze znajomości książki Wandy Chotomskiej „Pięciopsiaczki”. W konkursie zwyciężyli: Kornelia Mikołajczak (kl. IIb), Maria Wojtkowiak (kl. IIb), Wojciech Tomczak (kl. IIa), Jakub Wojtera (kl. IIa). Uczniowie ci otrzymali książki.

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs pięknego czytania

     Z okazji Roku Sienkiewicza biblioteka szkolna zorganizowała 15 listopada konkurs pięknego czytania dla uczniów klas IV-VI. Wzięło w nim udział 18 uczniów. Uczestnicy czytali fragmenty powieści „W pustyni i w puszczy”. Zwycięzcami konkursu zostali: Luiza Wiechcińska (kl. IVa), Franek Wolski (kl. IVb), Magdalena Błaszczyk (kl. VIa), Kinga Koterba (kl. VIa). Uczniowie zostali nagrodzeni książkami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzieci czytają dzieciom

Od 24 listopada 2016 r. do czerwca 2017 r. w naszej szkole był realizowany projekt czytelniczy „Dzieci czytają dzieciom”. Raz w tygodniu, w czwartek przed lekcjami chętni uczniowie z klas III-VI głośno czytali fragmenty ulubionych książek wszystkim uczniom klas I-VI zebranym w holu szkoły. Potem słuchacze wybierali najlepszego lektora – „głos tygodnia”. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II Gminny Konkurs Recytatorski

 „Przyroda w poezji dziecięcej”

     29 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Klęce odbył się II Gminny Konkurs  Recytatorski „Przyroda w poezji dziecięcej”, który zorganizowała pani Mariola Dzierla przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście nad Wartą i biblioteki szkolnej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klasy I-III. Każdy uczestnik recytował dowolny utwór poetycki o tematyce przyrodniczej. Do konkursu przystąpiło ponad 30 uczniów ze szkół podstawowych w Kolniczkach, Chociczy, Boguszynie i Klęce. Komisja nagrodziła uczniów w trzech kategoriach: klasa I, klasa II i klasa III. Z klas I: pierwsze miejsce zajęła Pola Rzepka (ZS Klęka). Z klas II: pierwsze miejsce zajął Filip Jankowski (SP Boguszyn), drugie miejsce Piotr Mróz (ZS Chocicza), trzecie miejsce Filip Kardasz (ZS Klęka) i Agata Królikowska (SP Kolniczki).  Z klas III: pierwsze miejsce zajął Miłosz Józefiak (SP Kolniczki), drugie miejsce Julia Walenciak (SP Boguszyn), trzecie miejsce Jakub Tischer (SP Boguszyn). Zwycięzcy otrzymali książki, nagrody rzeczowe i dyplomy, pozostali uczestnicy książki i dyplomy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

    25 listopada z okazji Święta Pluszowego Misia pani bibliotekarka przeprowadziła zajęcia czytelnicze w grupie pięcio– i sześciolatków przedszkola w Klęce. Najpierw przeczytała dzieciom  fragment bajki pt. „Przygody pluszowych misiów”. Potem dzieci rozmawiały z panią o bohaterach bajki, ich zainteresowaniach i umiejętnościach oraz o misiach znanych z innych bajek. Dzieci opowiadały też o swoich zabawkach – pluszowych misiach. Później malowały kredkami misie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs czytelniczy ze znajomości książki

„Dzieci z Bullerbyn”

    W dniach 23-25 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół w Klęce odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości książki „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Zorganizowała go biblioteka szkolna w ramach realizacji projektu „Spotkania z lekturą”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas IIIa, IIIb, IIIc. Każdy uczestnik indywidualnie rozwiązywał test składający się z 17 pytań i musiał odszyfrować imiona bohaterów książki. Komisja przyznała 5 nagród w postaci książek uczniom, którzy uzyskali najwięcej punktów. I miejsce zajęła Maria Macioszczyk (kl. IIIc), II miejsce uzyskały Małgorzata Sołtysiak (kl. IIIb), Zuzanna Gwizdek (kl. IIIa), Kornelia Kaczmarek (kl. IIIa), III miejsce zajął Franciszek Wolski (kl. IIIa).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Językowe wygibasy”- konkurs poprawnego

czytania wierszyków logopedycznych

Konkurs odbył się w dniu 3 kwietnia 2017 r. Zorganizowała go biblioteka szkolna we współpracy z logopedą. Przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI. W konkursie wzięło udział 38 uczniów. Uczestnicy czytali wylosowany przez siebie  wiersz. Komisja nagrodziła wszystkich uczestników konkursu.

 

 

 

„Najlepsza książka na wiosnę”

Dnia 17 maja 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs „Najlepsza książka na wiosnę”, który zorganizowała biblioteka szkolna. Przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI. Zadaniem uczestników było wykonanie reklamy książki w formie plakatu dowolną techniką. W konkursie wzięło udział 19 uczniów. Zwyciężyli: Weronika Jagiełka, Mikołaj Szymański, Oskar Szymczak. Zostali nagrodzeni książkami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kajtuś i jego przygody

 

    8 czerwca 2017 r. ogłoszono wyniki konkursu czytelniczego „Kajtuś i jego przygody”, który zorganizowała biblioteka szkolna dla uczniów klas III. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klasy IIIa, 8 uczniów z klasy IIIb, 18 uczniów z klasy IIIc. Uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test ze znajomości książki „Kajtkowe przygody” Marii Kownackiej. W konkursie zwyciężyli: Franciszek  Śmiejczak, Tomasz Kowalczyk, Mikołaj Nawrocki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Spotkania z lekturą

 

Projekt „Spotkania z lekturą” był realizowany przez wszystkich uczniów klasy IIIa, IIIb, IIIc od września 2016 r. do czerwca 2017 r. Podzieleni na grupy uczniowie raz w miesiącu prezentowali w swoich klasach samodzielnie przeczytane lektury obowiązujące w klasie III. Wzięli też udział w 2 konkursach czytelniczych przygotowanych przez bibliotekę szkolną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[PDF] KCI Kutno - Zimowa krzyżówka - [Kutnowskie Centrum Informacyjne]

kutno.net.pl755 × 600Wyszukiwanie obrazem

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kutnie - Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia, zaprasza do rozwiązania krzyżówki z hasłem dla dzieci w wieku ...

 

Powiązane obrazy:

Wyświetl więcej

 

 

[PDF] KCI Kutno - Zimowa krzyżówka - [Kutnowskie Centrum Informacyjne]

kutno.net.pl755 × 600Wyszukiwanie obrazem

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kutnie - Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia, zaprasza do rozwiązania krzyżówki z hasłem dla dzieci w wieku ...

 

Powiązane obrazy:

Wyświetl więcej

Konkurs na najlepszego czytelnika

 

Konkurs trwał od września do czerwca. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie od klasy I do VI. Zwycięzcę wyłoniono na podstawie statystyki wypożyczeń. W roku szkolnym 2016/2017 najwięcej książek przeczytał Oliwier Pacholski z klasy IIIa. W nagrodę dostał ciekawą książkę.

 

 

 

 

 

 

 

Bajkowe spotkania

 

Przez cały rok szkolny odbywały się w oddziale pięcio- i sześciolatków zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii pt. „Bajkowe spotkania”, które prowadziła pani bibliotekarka I. Farfus.