Konkurs czytelniczy  ze znajomości książki

„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” H. Loftinga

     Konkurs odbył się 9 października. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klasy II. Uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test ze znajomości książki „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” H. Loftinga. W konkursie zwyciężyły: Pola Rzepka i Amelia Nagła. W nagrodę otrzymały książki.

 

 


 

 

Poranek z książką

Od 13 października 2017 r. do czerwca 2018 r. w naszej szkole był realizowany projekt czytelniczy „Poranek z książką”. Raz w tygodniu, w piątek przed lekcjami, chętni uczniowie z klas IV-VII głośno czytali fragmenty książek wszystkim uczniom klas IV-VII zebranym w holu szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bądź EKO, działaj EKO!

     W październiku 2017 r. Zarząd Województwa Wielkopolskiego zorganizował konkurs Bądź EKO, działaj EKO! Temat I edycji konkursu brzmiał: Walka ze smogiem. Dzieci z przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej miały wykonać rysunek dowolną techniką plastyczną, natomiast uczniowie klas IV-VII plakat. W tym konkursie wzięło udział 5 dzieci z przedszkola, 22 uczniów z klas I-III i 7 uczniów z klas IV-VII Zespołu Szkół w Klęce.

 

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

      Z okazji Święta Pluszowego Misia pani bibliotekarka 23 listopada przeprowadziła zajęcia czytelnicze w grupie sześciolatków przedszkola w Klęce. Najpierw przeczytała dzieciom  fragment bajki pt. „Miś Uszatek”, potem rozmawiała z nimi o książkach, których bohaterami są misie. Dzieci wykonały też prace plastyczne.

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     24 listopada odbyły się zajęcia czytelnicze w klasie I. Pani bibliotekarka pokazała uczniom książki o misiach znajdujące się w bibliotece szkolnej i zachęciła do ich wypożyczenia. Potem przeczytała bajkę pt. „Puchatku, cierpliwości”. Dzieci uważnie słuchały i prawidłowo odpowiedziały na wszystkie pytania dotyczące treści książki. Następnie wykonały prace plastyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


III Gminny Konkurs Recytatorski

„Bohaterowie bajek i baśni w poezji dziecięcej”

     28 listopada 2017 r. w Zespole Szkół w Klęce odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów kl. I -III pod tytułem „Bohaterowie bajek i baśni w poezji dziecięcej”, który zorganizowała pani Mariola Dzierla przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście nad Wartą i biblioteki szkolnej. Wzięło w nim udział 13 uczniów ze szkół podstawowych w Boguszynie, Kolniczkach i Klęce.

 

Laureaci konkursu:

Ø Klasy I : I miejsce - Nikola Drzewiecka (Zespół Szkół w Klęce), II miejsce - Stanisław Wolski (Zespół Szkół w Klęce), III miejsce - Adam Forszt (Szkoła Podstawowa w Kolniczkach).

Ø Klasy II: I miejsce - Kornelia Stanisławiak (Zespół Szkół w Klęce).

Ø Klasy III: I miejsce -  Filip Jankowski (Szkoła Podstawowa w Boguszynie), wyróżnienie - Agata Królikowska (Szkoła Podstawowa w Kolniczkach).

 

Zwycięzcy otrzymali książki, nagrody rzeczowe i dyplomy, pozostali uczestnicy nagrody rzeczowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Konkurs czytelniczy „Mikołajek”

     W dniu 30 listopada 2017 r. w Zespole Szkół w Klęce obył się szkolny konkurs czytelniczy „Mikołajek” z okazji 40. rocznicy śmierci autora – René Goscinnego. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna i nauczyciele języka polskiego. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klasy IV i V. Wzięło w nim udział w sumie 63 uczniów.

     Zwycięzcy konkursu: I miejsce – Maja Durczak, II miejsce – Kornelia Kaczmarek, Konstancja Stanisławiak, Franciszek Wolski, Norbert Miśkiewicz, Weronika Jagiełka, III miejsca nie przyznano. Zwycięzców nagrodzono książkami.

 


           

                                                  

                                                               

„Dzieci z Bullerbyn

    W dniach 18 i 31 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół w Klęce odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości książki „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Zorganizowała go biblioteka szkolna w ramach realizacji projektu „Spotkania z lekturą”. Wzięło w nim udział 38 uczniów z klas IIIa i IIIb. Każdy uczestnik indywidualnie rozwiązywał test. Komisja przyznała nagrody w postaci książek uczniom, którzy uzyskali najwięcej punktów. I miejsce zajęli Maria Wojtkowiak, Jędrzej Maj, II miejsce – Julia Witczak, Jakub Stasinski, Jakub Wojtera, Antek Waszak, Natalia Kasprzak, Kornelia Mikołajczak, Marta Nawrocka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs fotograficzny „Oaza zieleni”

    1 lutego 2018 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie fotograficznym „Oaza zieleni w różnych porach roku na terenie objętym działaniem Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu i jej 9 placówek filialnych z Gniezna, Międzychodu, Obornik, Swarzędza, Szamotuł, Śremu, Środy Wielkopolskiej, Wolsztyna i Wrześni”. Konkurs trwał od kwietnia do listopada 2017 r. Uczniowie wykonywali fotografie trzech wybranych obiektów przyrody (drzewa, krzewy, rośliny) i wypełniali karty pracy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Brało w nim udział 235 uczniów z 46 szkół. Przyznano 3 nagrody i 3 wyróżnienia.  III miejsce zajęli: Weronika Jagiełka, Alicja Grzesiek, Magdalena Pierzyńska, Michał Gurgul, Konrad Kaczmarek z Zespołu Szkół w Klęce. Nagrodzeni otrzymali  tablet Galaxy Samsung. Opiekunem grupy była pani Irena Farfus. Wszyscy uczniowie, ich opiekunowie oraz dyrektorzy szkół otrzymali kalendarz na 2018 rok, z wykorzystaniem nagrodzonych prac konkursowych. Gali towarzyszyła wystawa prac fotograficznych.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polska poezja patriotyczna - konkurs recytatorski

 

     Konkurs odbył się 5 lutego 2018 r. w Zespole Szkół w Klęce. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas IV-VII. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Marcinowska, Maja Sudnik- Lisiecka, Zuzanna Szymendera, Adrian Wojciechowski, Michał Gurgul.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs czytelniczy

Czy znasz książkę „Zaczarowana zagroda”?

 

Konkurs odbył się 8 lutego 2018 r. Wzięło w nim udział 10 uczniów z klasy II Zespołu Szkół w Klęce. Uczniowie samodzielnie rozwiązywali test ze znajomości książki. Zwycięzcy konkursu: I miejsce – Jadwiga Łącka, II miejsce – Pola Rzepka, III miejsce – Amelia Nagła. Uczniowie ci otrzymali książki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Literackie łamigłówki”

 

Konkurs odbył się 25 kwietnia 2018 r. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klasy VII Zespołu Szkół w Klęce. Uczniowie samodzielnie rozwiązywali test ze znajomości lektur szkolnych. W konkursie zwyciężyła Zuzanna Szymendera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytanie łączy pokolenia

Od 23 do 27 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół w Klęce był realizowany projekt czytelniczy „Czytanie łączy pokolenia”, który zorganizowała biblioteka szkolna. Celem projektu było propagowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształtowanie pozytywnego stosunku do książki. Projekt był realizowany w klasach: I, IIIa, IVb, VII. Zaproszeni nauczyciele i uczniowie czytali dzieciom fragmenty ciekawych książek, rozmawiali o bohaterach i problemach poruszanych w książkach, zachęcali do czytania.

 

 

 

 

 

 

Gminny Konkurs Czytelniczy

II Maraton Prozy

pod hasłem „Poznajemy twórczość ks. Jana”

 

     Dnia 28 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Poznajemy twórczość ks. Jana”. Maraton Prozy przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Łącznie do konkursu przystąpiło 16 uczniów szkół podstawowych z Boguszyna, Chociczy, Klęki i Kolniczek.

 

Laureaci konkursu (klasy I-III):

I miejsce: Adam Forszt (SP Kolniczki)

II miejsce: Nikola Drzewiecka (SP Klęka)

III miejsce: Agata Królikowska (SP Kolniczki)

Laureaci konkursu (klasy IV-VI):

I miejsce: Julia Biecuszek (SP Kolniczki)

II miejsce: Miłosz Józefiak (SP Kolniczki

III miejsce: Sandra Michalak (SP Chocicza), Jagoda Adamczyk (SP Boguszyn)

 

Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali książki i dyplomy.

 

Konkurs czytelniczy ze znajomości książki

 „Piątka z Zakątka”

 

Konkurs odbył się 17 maja 2018 r. w klasie IIIb - 22 uczniów oraz 6 czerwca 2018 r.

w klasie IIIa   - 17 uczniów. Ogółem wzięło w nim udział 39 uczniów. Uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test ze znajomości treści książki. Komisja przyznała nagrody uczniom, którzy uzyskali najwięcej punktów. W konkursie zwyciężyli:

I miejsce - Kornelia Mikołajczak,

II miejsce -  Filip Witczak, Jakub Stasinski, Alicja Wesołek, Mateusz Burzawa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkania z lekturą

 

Projekt „Spotkania z lekturą” był realizowany przez wszystkich uczniów klasy IIIa i IIIb od września 2017 r. do czerwca 2018 r. Podzieleni na grupy uczniowie raz w miesiącu prezentowali w swoich klasach samodzielnie przeczytane lektury obowiązujące w klasie III. Wzięli też udział w 2 konkursach czytelniczych przygotowanych przez bibliotekę szkolną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[PDF] KCI Kutno - Zimowa krzyżówka - [Kutnowskie Centrum Informacyjne]

kutno.net.pl755 × 600Wyszukiwanie obrazem

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kutnie - Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia, zaprasza do rozwiązania krzyżówki z hasłem dla dzieci w wieku ...

 

Powiązane obrazy:

Wyświetl więcej

 

 

[PDF] KCI Kutno - Zimowa krzyżówka - [Kutnowskie Centrum Informacyjne]

kutno.net.pl755 × 600Wyszukiwanie obrazem

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kutnie - Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia, zaprasza do rozwiązania krzyżówki z hasłem dla dzieci w wieku ...

 

Powiązane obrazy:

Wyświetl więcej

Konkurs na najlepszego czytelnika

 

Konkurs trwał od września do czerwca. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie od klasy I do VII. Zwycięzcę wyłoniono na podstawie statystyki wypożyczeń. W roku szkolnym 2017/2018 najwięcej książek przeczytał Wojtek Tomczak (kl. IIIa). W nagrodę dostał ciekawą książkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bajkowe spotkania

 

W roku szkolnym 2017/2018 raz w tygodniu w oddziale sześciolatków przedszkola w Klęce odbywały się zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii pt. „Bajkowe spotkania”, które prowadziła pani bibliotekarka I. Farfus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


„Jak nie czytam, jak czytam”

 

8 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 Zespół Szkół w Klęce przystąpił do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, którą zorganizowała redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Celem akcji była promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo, promocja bibliotek. W akcji wzięli udział uczniowie klas I-VII szkoły podstawowej i nauczyciele. Ogółem 167 osób. Uczestnicy przynieśli ze sobą ciekawe książki i czytali je na boisku szkolnym przez jedną godzinę. Zespół Szkół w Klęce uczestniczył w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” po raz drugi.