1. „W harmonii z przyrodą”- konkurs
Dnia 2 października 2007r. odbył się finał gminnego konkursu ekologicznego „W harmonii z przyrodą” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy w Nowym Mieście nad Wartą. Celem konkursu było pogłębienie wiadomości związanych z ochroną środowiska, popularyzacja książek dotyczących ekologii oraz kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska. W etapie gminnym wzięło udział 12 uczniów ze szkół podstawowych w Klęce, Boguszynie, Chociczy i Kolniczkach, którzy zwyciężyli w etapie szkolnym.
Szkołę w Klęce reprezentowali: Agnieszka Graczyk (kl. VIa), Teresa Szymczak (kl. IVb), Mateusz Wasielewski (kl. VIa). Uczestnicy konkursu indywidualnie rozwiązywali test składający się z zadań o różnym stopniu trudności. Laureaci konkursu: I miejsce: Łukasz Piasecki (Kolniczki), II miejsce: Mateusz Wasielewski (Klęka), III miejsce: Agnieszka Graczyk (Klęka). Zwycięzcy otrzymali w nagrodę książki popularnonaukowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy konkursu dyplomy .2. Nowi czytelnicy biblioteki szkolnej
W listopadzie dzieci z klas Ia i Ib oraz dzieci sześcioletnie z oddziału przedszkolnego zostały czytelnikami biblioteki szkolnej. Najpierw najmłodsi czytelnicy zwiedzili wypożyczalnię i czytelnię, zapoznali się ze zbiorami biblioteki, poznali regulamin wypożyczalni. Wszyscy wiedzieli jak należy szanować książki. Później samodzielnie wypożyczyli książkę. Wizyta w bibliotece była dużym przeżyciem dla dzieci.3. Światowy Dzień Pluszowego Misia
Dnia 22 listopada odbyły się zajęcia czytelnicze dla uczniów klas Ia i Ib, a 21 listopada dla dzieci z oddziału sześciolatków. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszowe misie. Podczas zajęć poznały fragment książki „Kubuś Puchatek”, malowały ilustracje, obejrzały inne książki o misiach znajdujące się w bibliotece, zobaczyły ilustracje przedstawiające niedźwiedzie żyjące na świecie, tańczyły i śpiewały. Te zajęcia bardzo im się podobały.

4. Kiermasze książek Biblioteka szkolna w Klęce zorganizowała trzy kiermasze książek w dniach 19.10. - 6.11.2007r. i 27.11. – 30.11.2007r. oraz 6.06.2008r. Za niewielkie pieniądze można było kupić ładnie wydane i ciekawe książki dla dzieci, lektury, słowniki oraz książki popularnonaukowe. Zainteresowanie kiermaszami było duże. Książki były chętnie kupowane przez dzieci i dorosłych. Biblioteka szkolna za kiermasze otrzymała kilka darmowych książek, które wzbogaciły jej księgozbiór.


5. Internetowe centrum informacji multimedialnej Od stycznia 2008r. w bibliotece Zespołu Szkół w Klęce działa centrum informacji multimedialnej. Wyposażone jest w 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Centrum powstało w ramach realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Z centrum mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy w godzinach pracy biblioteki. Centrum służy czytelnikom wyłącznie jako źródło wiedzy i informacji. Komputery mogą być wykorzystywane tylko w celach edukacyjnych. Zainteresowanie uczniów Internetem jest bardzo duże.


6. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
25 kwietnia 2008 roku z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbył się w naszej szkole apel dla uczniów klas I - VI. Najpierw zobaczyliśmy inscenizację pt.”Historia książki” w wykonaniu dziewczyn z klasy Va, potem prezentację multimedialną pt.”Historia pisma-historią książki i druku”, którą przygotował pan Szymon Cypryan. Następnie pani bibliotekarka omówiła stan czytelnictwa uczniów w szkole. Najlepszym czytelnikiem została Angelika Niemier z klasy IVa, która przeczytała 81 książek. Otrzymała w nagrodę książkę. Pozostałych 27 najlepszych czytelników z klas I-VI dostało słodycze. Najwięcej książek przeczytała klasa IIIa (16 książek na jednego ucznia).


7. Konkurs ze znajomości książek o Harrym Potterze
30 kwietnia 2008 r. biblioteka Zespołu Szkół w Klęce zorganizowała konkurs ze znajomości książek o Harrym Potterze. Celem konkursu była popularyzacja książek J. K. Rowling oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. W konkursie wzięło udział 15 czytelników z klas III - VI. Każdy uczestnik rozwiązywał test. Okazało się, że uczniowie świetnie znali treść książek, więc konieczna była dogrywka.

Zwycięzcy konkursu:
I miejsce – Kasia Kiżewska (kl. V a)
II miejsce – Arek Janicki (kl. III b), Dominik Joachimiak (kl. IV a), Sandra Kiżewska (kl. VI a)
III miejsce – Alicja Paszkiewicz (kl. V a)
Zwycięzcy otrzymali w nagrodę książki.


8. Spotkanie z pisarką
Dnia 7 maja w czytelni Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście nad Wartą odbyło się spotkanie z pisarką Kaliną Jerzykowską, w którym wzięli udział uczniowie klas III i IV naszej szkoły. Pisarka opowiadała o swojej twórczości oraz czytała fragmenty swoich książek. Po zakończeniu spotkania chętni mogli kupić książki napisane przez K. Jerzykowską i otrzymać autograf. To było ciekawe spotkanie.


9. „Czytam i znam lektury” - konkurs
Biblioteka szkolna zorganizowała 4 czerwca konkurs czytelniczy dla klas II pt. „Czytam i znam lektury”. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości lektur oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. W konkursie wzięło udział 16 czytelników, którzy indywidualnie rozwiązywali test.
Zwycięzcy konkursu:
I miejsce – Agata Grochowska
II miejsce – Karolina Jakóbczak, Monika Nawrocka
III miejsce – Alicja Patelka, Weronika Pachala, Daniel Królak
Zwycięzcy otrzymali w nagrodę książki.