"UMIEM PŁYWAĆ, BĘDĘ MEDALE ZDOBYWAĆ !" - PROJEKT REALIZOWANY PRZEZ UKS "ZIÓŁKA" KLĘKA DOFINANSOWANY W KWOCIE 18.000 Ł PRZEZ MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI.

25 listopada 2010 - Uczniowski Klub Sportowy "Ziółka" Klęka
Zakończenie projektu "Umiem pływać będę medale zdobywać!"
25 razy byliśmy na basenie "Na fali" w Gostyniu !

Dziś po raz ostatni wyjechaliśmy na basen do Gostynia. Była to wycieczka wszystkich dotychczasowych uczestników projektu. Dwa autokary zabrały łącznie 71 uczniów z naszej szkoły ! Zajęcia miały "luźniejszy" charakter. Świetnie pływające "jedynki" brały udział w zawodach zorganizowanych przez instruktorów z Gostynia. Było wyławianie przedmiotów z wody, wyścigi, nurkowanie oraz skoki do wody. "Dwójki" i "Trójki", czyli kolejne grupy zaawansowania w pływaniu bawiły się w basenie oraz korzystały ze zjeżdżalni. Pobyt zakończył się turniejem piłki wodnej. Łącznie w programie nauki pływania wzięło udział 83 uczniów naszej szkoły. Co najmniej połowa z nich doskonale radzi sobie w wodzie ! Odbyliśmy 25 wyjazdów na basen do Gostynia. Budżet projektu wyniósł 22500 zł, z czego 18000 zostało pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Będzie nam brakowało systematycznych wyjazdów na basen. Teraz musimy odczekać rok i znowu zaczniemy starać się o dotację.


4 listopada 2010 - Dwudziesty wyjazd na basen do Gostynia !
"Umiem pływać będę medale zdobywać!"

Dziś z klasami VIa i VIb po raz dwudziesty odwiedziliśmy w tym roku basen "Na fali" w Gostyniu. Pod nieobecność pani Kubasik, nauką pływania zajmują się instruktorzy z pływalni. Już około 40 dzieci Zespołu Szkół w Klęce samodzielnie pływa w "głębokim" basenie ! Do końca projektu pozostały nam jeszcze 4 wyjazdy:
9 LISTOPADA (WTOREK) - UWAGA ! DODATKOWY WYJAZD ! KLASY Va, Vb
16 LISTOPADA (WTOREK) - UWAGA ! DODATKOWY WYJAZD ! KLASY VIa, VIb
18 LISTOPADA - KLASY - Va,Vb
25 LISTOPADA - POTRAFIMY PŁYWAĆ (ALBO PRAWIE :) IVa, IVb, Va, Vb (2 AUTOKARY)


16 września 2010 - Po wakacyjnej przerwie znowu w UKS-sie pływamy !
"Umiem pływać będę medale zdobywać!"

Od września w nauce pływania biorą udział klasy "rok starsze". Jeździmy więc do Gostynia z klasami piątymi i szóstymi. Do listopada (wtedy projekt zostanie ukończony) będziemy uczyć się pod okiem pani instruktor ze szkoły pływania "Na fali". Pozdrawiamy panią Kasię Kubasik, która poświęcała nam mnóstwo czasu wiosną i latem tego roku i czekamy na powrót do nas ! Oto plan II częsci projektu: 16 WRZEŚNIA VIa, VIb, 23 WRZEŚNIA Va, Vb, 30 WRZEŚNIA VIa, VIb, 7 PAŹDZIERNIKA Va, Vb, 21 PAŹDZIERNIKA VIa, VIb, 28 PAŹDZIERNIKA Va, Vb, 4 LISTOPADA VIa, VIb, 18 LISTOPADA Va,Vb, 25 LISTOPADA POTRAFIMY PŁYWAĆ (ALBO PRAWIE :) Va, Vb, VIa, VIb - WYJAZD NIESPODZIANKA !


26 - 30 lipca 2010 - Półkolonie w szkole w Klęce rozpoczęte !

Nie wszystkie dzieci mają okazje i możliwości wyjazdu na wakacje poza mniejsce zamieszkania. Dla nich właśnie nauczyciele z Klęki przygotowali niespodziankę. Dziś ropoczęlismy tygodniowe półkolonie w Zespole Szkół w Klęce. Na pierwsze zajęcia (poniedziałek) stawiło się ponad 40 dzieci. O godzinie 10.00 wyruszylismy autokarem na kryty basen "Na fali" w Gostyniu. Zabawa była przednia, kąpiel zakończyliśmy degustacją pysznych lodów ! We wtorek o godz. 9.00 zapraszamy na rajd rowerowy "Leśnym traktem". W kolejnych dniach będą jeszcze zawody sportowe, natomiast w piątek wycieczka do kina w Jarocinie.


20 maja 2010 -
"Umiem pływać - będę medale zdobywać" ! Wyjazd nr 10 !

Nasz zapał nie stygnie ! Dziś po raz dziesiąty odwiedziliśmy basen w Gostyniu, a pływanie wychodzi nam już naprawdę dobrze. Większość dzieci ćwiczy już na "głębokim basenie" ! Pani Kasia przygotowuje dla nas zestawy ćwiczeń z deskami, ale pływamy już również samodzielnie.


22 kwietnia 2010 -
"Umiem pływać - będę medale zdobywać" !

Dziś odbyliśmy już szósty wyjazd na basen w ramach projektu UKS "Ziółka" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po 3 wyjazdy mają za sobą dzieci z klas IV i VI. Ponieważ program przewidziany jest dla 40 uczniów tygodniowo, zapraszamy do udziału również dzieci z klas III. Uczniowie z tygodnia na tydzień robią coraz większe postępy. Pani Katarzyna Kubasik, instruktorka pływania prowadzi zajęcia w 3 grupach. "Jedynki" na dużym basenie bierą już udział w zawodach sztafetowych, "dwójki" radzą sobie coraz lepiej i dziś rozpoczęły zajęcia na "głębokim", natomiast "trójki" pływają już przy pomocy deski. Opiekunami w ramach projektu są: Renata Janicka, Anita Pachala, Paulina Smurawa - Mróz oraz Artur Pachala. Każde zajęcia kończą się... pysznymi lodami ! Zostało nam jeszcze 20 wyjazdów, projekt będzie prowadzony w Zespole Szkół w Klęce do końca listopada.


25 marca 2010 - "Umiem pływać - będę medale zdobywać" !

Widzimy już pierwsze efekty projektu realizowanego przez UKS "Ziółka" Klęka przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzieci z klas IV,V poczynają sobie w wodzie coraz śmielej pod okiem instruktorki Kasi Kubasik. Niektórzy już samodzielnie utrzymują się na wodzie na "głębokim" ! Co tydzień jeździmy na krytą pływalnię "Na fali" do Gostynia.


4 marca 2010 - UMIEM PŁYWAĆ - BĘDĘ MEDALE ZDOBYWAĆ !
UWAGA UCZNIOWIE KLAS IV,V ORAZ RODZICE !
18.000 ZŁ DLA SZKOŁY W KLĘCE! STARTUJEMY W CZWARTEK!
ZGODA RODZICÓW DO POBRANIA
REGULAMIN ZAJĘĆ DO POBRANIA

Uczniowski Klub Sportowy „Ziółka” Klęka pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki kwotę 18.000 zł na program doskonalący umiejętność pływania uczniów klas IV i V Zespołu Szkół w Klęce. Zajęcia będą odbywały się dla Państwa córki/syna co drugi czwartek na krytej pływalni w Gostyniu. Zajęcia będzie prowadziła instruktorka pływania, pani Katarzyna Kubasik, opiekunkami grup będą panie: Anita Pachala i Renata Janicka, Paulina Smurawa - Mróz. Będziemy wyjeżdżać ze szkoły o godz. 14.00, powrót przewidziany na 17.30 – 18.00. Dzieci zostaną rozwiezione do miejscowości zamieszkania na przystanki szkolne. Nauka pływania będzie odbywała się od marca do listopada 2010, bez miesięcy wakacyjnych.
PLAN ZAJĘĆ NA MIESIĄC MARZEC:
11 MARCA - KLASY : IVa, IVb
18 MARCA - KLASY : Va, VB
25 MARCA - KLASY : IVa, IVb
UDZIAŁ DZIECI W PROJEKCIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY !
OBECNOŚĆ NA ZAJECIACH TRAKTUJEMY JAKO OBOWIĄZKOWĄ. ZWOLNIENIEM Z ZAJĘĆ BĘDZIE TYLKO ZAŚWIADCZENIE OD LEKARZA O CHOROBIE BĄDŹ OSOBISTE USPRAWIEDLIWIENIE UCZNIA W SZKOLE PRZEZ PRAWNYCH OPIEKUNÓW.